MERCEDES-BENZ ACTROS
- 2023
- ŠEDÁ
- motorová nafta (NM)
- 12809 cm³
- 375 kW ≈ 510 k
VINW1T96342710693395
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 3:33 · https://www.provervozidlo.cz/vin/W1T96342710693395
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- MERCEDES-BENZ
- Model
- ACTROS
- Typ
- / 963-4-D
- Rok výroby
- 2023
- Datum 1. registrace
- 3. 8. 2023
- Datum 1. registrace v ČR
- 3. 8. 2023
- Barva
- ŠEDÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12809 cm³
- Výkon
- 375 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: Exposure Group a.s. (IČO 24689513) od 3. 8. 2023
- Vlastník: Exposure Group a.s. (IČO 24689513) od 3. 6. 2025
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 3. 8. 2023 | První registrace | Oberbank Leasing spol. s r.o. (IČO 27091325) | Registr silničních vozidel |
| 3. 8. 2023 | Nový provozovatel | Exposure Group a.s. (IČO 24689513) | Registr silničních vozidel |
| 3. 6. 2025 | Nový vlastník | Exposure Group a.s. (IČO 24689513) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30. 7. 2026 | ADR | Přerov (č. 3812) | 256 308 km | způsobilé | bez závad | |
| 30. 7. 2026 | Pravidelná STK | Přerov (č. 3812) | 256 308 km | způsobilé | 1 lehká
| 30. 7. 2027 |
| 30. 7. 2026 | Měření emisí | Přerov (č. 180805) | 112 018 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 30. 7. 2027 |
| 1. 8. 2025 | ADR | Přerov (č. 3812) | 174 218 km | způsobilé | bez závad | |
| 1. 8. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Přerov (č. 3812) | 174 218 km | způsobilé | 1 lehká
| 1. 8. 2026 |
| 31. 7. 2024 | ADR | Přerov (č. 3812) | 79 880 km | způsobilé | bez závad | |
| 31. 7. 2024 | Pravidelná STK | Přerov (č. 3812) | 79 880 km | způsobilé | bez závad | 31. 7. 2025 |
| 31. 7. 2024 | Měření emisí | Přerov (č. 180805) | 79 879 km | způsobilé | bez závad | 31. 7. 2025 |
| 8. 8. 2023 | ADR | Praha (č. 3106) | 572 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník Oberbank Leasing spol. s r.o. (IČO 27091325)Nový provozovatel Exposure Group a.s. (IČO 24689513)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 8. 2024Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-23-08-0486
-
Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-24-07-0390Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 7. 2025 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-24-07-0391
-
Nový vlastník Exposure Group a.s. (IČO 24689513)
-
Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-25-08-0008Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 8. 2026 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-25-08-0009
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: 30. dubna 1682/24, 70200, Ostrava · protokol CZ-7707-25-09-0082
-
Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-26-07-0413Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 7. 2027 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-26-07-0414
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (MERCEDES-BENZ ACTROS 2023 v ČR obvykle 2,1, medián 2)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 3,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 97,7 %
Srovnáváme s 309 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu MERCEDES-BENZ ACTROS
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (50)
Identifikace
- Tovární značka
- MERCEDES-BENZ
- Obchodní označení
- ACTROS
- Typ
- / 963-4-D
- Varianta
- KSDM3DN33BSB070
- Verze
- B020J2UKDSBHX
- Typ kód
- 963-4-D
- VIN
- W1T96342710693395
- PČV
- 18022463
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- DAIMLER TRUCK AG, STUTTGART, SRN
- Rok výroby
- 2023
- Datum 1. registrace
- 3. 8. 2023
- Datum 1. registrace v ČR
- 3. 8. 2023
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- DAIMLER TRUCK AG
- Typ motoru
- OM471LA.6GE-10
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 375 / 1600
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12809
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ 1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2019/1939E
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO VI
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 87/ 1200
- Za jízdy
- 77
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6458/ 2500/ 3828
- Rozvor [mm]
- 2650+1350
- Provozní hmotnost
- 8706
- Hmotnosti zatížení SZ
- 16294
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- T
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 25000/ 25000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
7500/ 7500
11500/ 11500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 68000/ 48000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/65 R 22,5 154/--- G/ 22.5x11.75
315/80 R 22,5 154/--- G/ 22.5x9.00
315/80 R 22,5 ---/145 G [2]/ 22.5x9.00
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ŠEDÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 12608-48
- ES/EU
- e1*2018/858*00046*04
- Číslo ORV
- UBK162063
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- VOZIDLO PLNÍ PODMÍNKY DOHODY ADR A JE TYPU FL, EX/II, EX/III A AT. POŽADAVKY PŘEDPISU EHK/OSN Č. 13, ZKOUŠKA TYPU IIA, VOZIDLO PLNÍ DO NEJVYŠŠÍ TECHNICKY PŘÍPUSTNÉ HMOTNOSTI JÍZDNÍ SOUPRAVY 68 000 KG.
M: 2650+1350
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: W1T96342710693395
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.