BMW 116ED

  • 2013
  • HNĚDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1598 cm³
  • 85 kW ≈ 116 k

VINWBA1C91010J516079

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 3:59 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBA1C91010J516079

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 4 dny (22. 4. 2021 až 26. 4. 2021). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
BMW
Model
116ED
Typ
/ 1K4
Rok výroby
2013
Datum 1. registrace
17. 9. 2013
Datum 1. registrace v ČR
22. 4. 2021
Barva
HNĚDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1598 cm³
Výkon
85 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 5. 5. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
184 421 km
při prohlídce 5. 5. 2025
4
Vlastníci v registru
Firstcar CZ s.r.o.
od 1. 4. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
17. 9. 2013 První registrace Registr silničních vozidel
22. 4. 2021 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
22. 4. 2021 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
26. 4. 2021 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
1. 4. 2026 Nový vlastník a provozovatel Firstcar CZ s.r.o. (IČO 17493153) Registr silničních vozidel
1. 4. 2026 Nový vlastník a provozovatel Salome, s.r.o. (IČO 29289114) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

140 000160 000180 000200 000 2022202320242025 1. 3. 2021: 148 382 km26. 4. 2021: 149 018 km11. 5. 2023: 170 747 km5. 5. 2025: 184 408 km5. 5. 2025: 184 421 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
5. 5. 2025 Pravidelná STK Praha (č. 3121) 184 421 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
5. 5. 2027
5. 5. 2025 Měření emisí Praha (č. 411047) 184 408 km způsobilé bez závad 5. 5. 2027
11. 5. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3121) 170 747 km způsobilé bez závad 11. 5. 2025
26. 4. 2021 Evidenční kontrola Praha (č. 3121) 149 018 km způsobilé bez závad
1. 3. 2021 Před registrací + měření emisí Praha (č. 3120) 148 382 km způsobilé bez závad 1. 3. 2023

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 3. 2023 · stanice: SKORKOVSKÁ 1537, 19800, PRAHA 14 - ČERNÝ MOST · protokol CZ-3120-21-03-0011
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  4. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ZA ELEKTRÁRNOU 19, 170 00, PRAHA 7 · protokol CZ-3121-21-04-0808
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 5. 2025 · stanice: ZA ELEKTRÁRNOU 19, 170 00, PRAHA 7 · protokol CZ-3121-23-05-0346
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 5. 2027 · stanice: ZA ELEKTRÁRNOU 19, 170 00, PRAHA 7 · protokol CZ-3121-25-05-0075
  7. Nový vlastník a provozovatel Firstcar CZ s.r.o. (IČO 17493153)
    Nový vlastník a provozovatel Salome, s.r.o. (IČO 29289114)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 12. 5. 2026, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 2. 1. 2006 – 30. 6. 2015) Safety Gate
  • 3. 12. 2025, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 13. 3. 2003 – 20. 6. 2018) Safety Gate
  • 8. 12. 2023, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 11. 11. 2003 – 29. 12. 2015) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 8.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (53)

Identifikace

Tovární značka
BMW
Obchodní označení
116ED
Typ
/ 1K4
Varianta
1C91
Verze
5H050000
Typ kód
1K4
VIN
WBA1C91010J516079
PČV
16767952
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
BMW AG, MNICHOV, SRN
Rok výroby
2013
Datum 1. registrace
17. 9. 2013
Datum 1. registrace v ČR
22. 4. 2021
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
BMW AG, MNICHOV, SRN
Typ motoru
N47D16A
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
85 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1598
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
195

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 630/2012J
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 5
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
115 / 89 / 99
Spotřeba předpis
630/2012J
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
4.4 / 3.4 / 3.8
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
75/ 3000
Za jízdy
72

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4324/ 1765/ 1413
Rozvor [mm]
2690
Rozchod [mm]
1521/ 1555/ /
Provozní hmotnost
1395
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1850/ 1850
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
875/ 875
1055/ 1055
/
/
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
205/55 R16 91V/ 7J X 16 ET40
205/55 R16 91V/ 7J X 16 ET40
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
BMW AG, MNICHOV, SRN
Barva
HNĚDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 /
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5740-789-09
ES/EU
e1*2007/46*0283*09
Číslo ORV
UBN472130
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
24.1,2022-ZASLÁN 1 KUS RZ 8AR1417, DLE Č.J. MHMP 41279/2022 SKARTOVÁN
Další záznamy
ROZCHOD: 1521+1555
[ŽÁDNÉ]
ROZCHOD: 1 521/1 555
#V.9: 630/2012J; EURO 5
M: 2690
DOVOZ SRN, TP: EE506708, DATUM PRVNÍ REGISTRACE DLE TP 17.09.2013.

Další ověření (externí odkazy)