BMW 530D XDRIVE

  • 2022
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2993 cm³
  • 210 kW ≈ 286 k

VINWBA31AJ080CK42108

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 23:03 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBA31AJ080CK42108

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
BMW
Model
530D XDRIVE
Typ
G5K
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
13. 4. 2022
Datum 1. registrace v ČR
13. 4. 2022
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2993 cm³
Výkon
210 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 9. 4. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
51 122 km
při prohlídce 9. 4. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2022 při prohlídce v roce 2026: 74–128 tis. km (medián 104 892 km, 160 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
UniCredit Leasing CZ, a.s.
od 13. 4. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
13. 4. 2022 První registrace UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) Registr silničních vozidel
13. 4. 2022 Nový provozovatel MVIA s.r.o. (IČO 25504428) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
9. 4. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3105) 51 122 km způsobilé bez závad 9. 4. 2028

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)
    Nový provozovatel MVIA s.r.o. (IČO 25504428)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: nezjištěn · platnost do 13. 4. 2026
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  3. Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 4. 2028 · stanice: PRŮBĚŽNÁ 76, 100 31, PRAHA 10 · protokol CZ-3105-26-04-0323
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 1 (BMW 530D XDRIVE 2022 v ČR v průměru 2,5, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 35,8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 96,8 %

Srovnáváme s 95 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW 530D XDRIVE

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 4. 8. 2026, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 31. 7. 2020 – 26. 2. 2026) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (59)

Identifikace

Tovární značka
BMW
Obchodní označení
530D XDRIVE
Typ
G5K
Varianta
31AJ
Verze
IAA50000
Typ kód
G5K
VIN
WBA31AJ080CK42108
PČV
17326613
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
BMW AG, MNICHOV, SRN
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
13. 4. 2022
Datum 1. registrace v ČR
13. 4. 2022
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
BAYER. MOT. WERKE AG
Typ motoru
B57D30B
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
210 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2993
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
250

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2018/1832AP
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
158
Spotřeba předpis
2018/1832AP
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
72/ 3000
Za jízdy
69

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4963/ 1868/ 1498
Rozvor [mm]
2975
Rozchod [mm]
1605/ 1630
Provozní hmotnost
2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2610/ 2610
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1260/ 1260
1455/ 1455
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4610/ 4610
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
245/40 R19 98 Y/ 8,0Jx19/ET30
275/35 R19 100 Y/ 9,0Jx19/ET44
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
BMW AG, MNICHOV, SRN
Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
ASR
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10717-837-13
ES/EU
e1*2007/46*1750*13
Číslo ORV
UBL838051
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
15.06.2022 - 3. RZ NA NOSIČ
Další záznamy
Hybr.Diesel/E-48V
*N.2: +150 kg při provozu s přívěsem
Variabilní provedení vozidla: Dále je technicky možné použití pneumatik na ráfcích: *N.1/N.2 225/55 R17 101Y 7.5Jx17 ET27
*N.1/N.2 225/55 R17 97H M+S 7.5Jx17 ET27
*N.1/N.2 225/55 R17 97Y 7.5Jx17 ET27
*N.1: 245/35 R20 95Y 8Jx20 ET29 / 8Jx20 ET30 *N.2: 275/30 R20 97Y 9Jx20 ET44
*N.1/N.2 245/40 R19 98H M+S 8Jx19 ET30
*N.1: 245/40 R19 98V M+S 8Jx19 ET30 *N.2: 275/35 R19 100V M+S 9Jx19 ET44
*N.1/N.2 245/40 R19 98Y 8Jx19 ET30
*N.1: 245/40 R19 98Y 8Jx19 ET30 *N.2: 275/35 R19 100Y 9Jx19 ET44
*N.1/N.2 245/45 R18 100V M+S 8Jx18 ET30
*N.1/N.2 245/45 R18 100Y 8Jx18 ET30
*N.1: 245/45 R18 100Y 8Jx18 ET30 *N.2: 275/40 R18 103Y 9Jx18 ET44
*U.1: Přesná hodnota: 72.80
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)