BMW 420D XDRIVE
- 2023
- ZELENÁ
- motorová nafta (NM + EL)
- 1995 cm³
- 140 kW ≈ 190 k
VINWBA31AX050FR40732
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 16:37 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBA31AX050FR40732
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 28. 2. 2024. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 118 dnů (28. 2. 2024 až 25. 6. 2024). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- BMW
- Model
- 420D XDRIVE
- Typ
- G4C / G4C
- Rok výroby
- 2023
- Datum 1. registrace
- 23. 6. 2023
- Datum 1. registrace v ČR
- 28. 2. 2024
- Barva
- ZELENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM + EL)
- Zdvihový objem
- 1995 cm³
- Výkon
- 140 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Cars Trade M&M, s.r.o. (IČO 26244250) od 24. 9. 2026
- Provozovatel: Cars Trade M&M, s.r.o. (IČO 26244250) od 24. 9. 2026
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 23. 6. 2023 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 28. 2. 2024 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 28. 2. 2024 | Nový vlastník a provozovatel | invelt - s.r.o. (IČO 25208047) | Registr silničních vozidel |
| 25. 6. 2024 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 24. 9. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | Cars Trade M&M, s.r.o. (IČO 26244250) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 22. 2. 2024 | Evidenční kontrola | Praha (č. 3106) | 11 261 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-24-02-1521
-
První registrace v ČRDovoz ze zahraničí Spolková republika NěmeckoNový vlastník a provozovatel invelt - s.r.o. (IČO 25208047)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 6. 2027Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Nový vlastník a provozovatel Cars Trade M&M, s.r.o. (IČO 26244250)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 3 (BMW 420D XDRIVE 2023 v ČR v průměru 2,7, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 18,4 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,7 %
Srovnáváme s 76 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW 420D XDRIVE
Svolávací akce a bezpečnostní upozornění
U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.
- 4. 8. 2026, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 31. 7. 2020 – 26. 2. 2026) Safety Gate
- 29. 1. 2024, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 19. 1. 2023 – 15. 6. 2023) Safety Gate
Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Všechna upozornění k modelu
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (55)
Identifikace
- Tovární značka
- BMW
- Obchodní označení
- 420D XDRIVE
- Typ
- G4C / G4C
- Varianta
- 31AX
- Verze
- IAA500B0
- Typ kód
- G4C
- VIN
- WBA31AX050FR40732
- PČV
- 18307507
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AA SEDAN
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- BMW AG, MNICHOV, SRN
- Rok výroby
- 2023
- Datum 1. registrace
- 23. 6. 2023
- Datum 1. registrace v ČR
- 28. 2. 2024
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- BAYER. MOT. WERKE AG
- Typ motoru
- B47D20B
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 140 / 4000
- Palivo
- motorová nafta (NM + EL)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1995
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ano
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 2
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 233
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 2018/1832AP
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 138
- Spotřeba předpis
- 2018/1832AP
WLTP - Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 5,3
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 72/ 3000
- Za jízdy
- 70
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4783/ 1852/ 1442
- Rozvor [mm]
- 2856
- Rozchod [mm]
- 1597/ 1624
- Provozní hmotnost
- 1835
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 2315/ 2315
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1105/ 1105
1315/ 1315
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1600/ 1600
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3915/ 3915
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 245/45 R18 100 Y/ 8.5J x 18 ET36
245/45 R18 100 Y/ 8.5J x 18 ET36
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ZELENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA A
- Stupeň autonomity vozidla
- Neautonomní
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 12811-472-05
- ES/EU
- e1*2018/858*00122*05
- Číslo ORV
- UBP134082
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- ID SRN
- Další záznamy
- ZEMĚ PŮVODU SRN, RZ: M DL1238, TP: GS642545
#N.2: +110 KG PŘI PROVOZU S PŘÍVĚSEM
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: DÁLE JE TECHNICKY MOŽNÉ POUŽITÍ PNEUMATIK NA RÁFCÍCH:
#N.1/N.2 225/55 R17 101H M+S 7.5JX17 ET30
#N.1/N.2 225/55 R17 101Y 7.5JX17 ET30
#N.1: 245/35 R20 95Y 8.5JX20 ET35 *N.2: 255/35 R20 97Y 9JX20 ET42
#N.1: 245/40 R19 98V M+S 8.5JX19 ET35 #N.2: 255/40 R19 100V M+S 9JX19 ET42
#N.1: 245/40 R19 98Y 8.5JX19 ET35 #N.2: 255/40 R19 100Y 9JX19 ET42
#N.1/N.2 245/45 R18 100H M+S 8.5JX18 ET36
#N.1/N.2 245/45 R18 100Y 8.5JX18 ET36
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WBA31AX050FR40732
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.