BMW 540d xDrive

  • 2024
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2993 cm³
  • 210 kW ≈ 286 k

VINWBA31FL040CT36433

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 5:46 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBA31FL040CT36433

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
BMW
Model
540d xDrive
Typ
/ G6L
Rok výroby
2024
Datum 1. registrace
4. 9. 2024
Datum 1. registrace v ČR
4. 9. 2024
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2993 cm³
Výkon
210 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 4. 9. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
2
Vlastníci v registru
UNIONCAR & MACHINERY s.r.o.
od 27. 8. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
4. 9. 2024 První registrace BMW Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 08112312) Registr silničních vozidel
4. 9. 2024 Nový provozovatel UNIONCAR & MACHINERY s.r.o. (IČO 05734568) Registr silničních vozidel
27. 8. 2026 Nový vlastník UNIONCAR & MACHINERY s.r.o. (IČO 05734568) Registr silničních vozidel

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník BMW Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 08112312)
    Nový provozovatel UNIONCAR & MACHINERY s.r.o. (IČO 05734568)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 9. 2028
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Nový vlastník UNIONCAR & MACHINERY s.r.o. (IČO 05734568)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (BMW 540d xDrive 2024 v ČR obvykle 2,3, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 30,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 96,9 %

Srovnáváme s 97 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW 540d xDrive

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (58)

Identifikace

Tovární značka
BMW
Obchodní označení
540d xDrive
Typ
/ G6L
Varianta
31FL
Verze
FAA508M0
Typ kód
G6L
VIN
WBA31FL040CT36433
PČV
18592017
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AA SEDAN
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
BMW AG, MNICHOV, SRN
Rok výroby
2024
Datum 1. registrace
4. 9. 2024
Datum 1. registrace v ČR
4. 9. 2024
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
BAYER. MOT. WERKE AG
Typ motoru
B57D30B
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
210 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2993
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
250

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
EURO 6 EC / 2023/443EC
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ / 161
Spotřeba předpis
2023/443EC
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ / 6.2
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
73/ 3000
Za jízdy
65

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5060/ 1900/ 1515
Rozvor [mm]
2995
Rozchod [mm]
1634/ 1669/ /
Provozní hmotnost
1980
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2560/ 2560
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1310/ 1310
1370/ 1370
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4560/ 4560
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
245/35 R21 96 Y/ 8.5Jx21/ET32
275/30 R21 98 Y/ 10.0Jx21/ET46
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A
ASR
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
14004-272-03
ES/EU
e1*2018/858*00316*03
Číslo ORV
UBO467156
Druh RZ
RZP
Varianta RZ
701
Další záznamy
ROZCHOD: 1634+1669
HYBR.DIESEL/E-48V
*N.2: +130 KG PŘI PROVOZU S PŘÍVĚSEM
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: DÁLE JE TECHNICKY MOŽNÉ POUŽITÍ PNEUMATIK NA RÁFCÍCH: *N.1/N.2 225/55 R18 102H M+S 7.5JX18 ET23
*N.1/N.2 225/55 R18 102Y 7.5JX18 ET23
*N.1: 245/35 R21 96Y 8.5JX21 ET32 *N.2: 275/30 R21 98Y 10JX21 ET46
*N.1: 245/40 R20 99V M+S 8.5JX20 ET28 *N.2: 275/35 R20 102V M+S 10JX20 ET46
*N.1: 245/40 R20 99Y 8.5JX20 ET28 *N.2: 275/35 R20 102Y 10JX20 ET46
*N.1/N.2 245/45 R19 102H M+S 8.5JX19 ET29
*N.1: 245/45 R19 102H M+S 8.5JX19 ET29 *N.2: 275/40 R19 105H M+S 10JX19 ET46
*N.1/N.2 245/45 R19 102Y 8.5JX19 ET29
*N.1: 245/45 R19 102Y 8.5JX19 ET29 *N.2: 275/40 R19 105Y 10JX19 ET46
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)