BMW 320 D
- 2012
- HNĚDÁ-METAL
- motorová nafta (NM)
- 1995 cm³
- 135 kW ≈ 184 k
VINWBA3D31010F250052
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 5:47 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBA3D31010F250052
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 14. 11. 2014. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 7 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 4,7 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 1 den (2. 8. 2021 až 3. 8. 2021). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- BMW
- Model
- 320 D
- Typ
- / 3L
- Rok výroby
- 2012
- Datum 1. registrace
- 28. 12. 2012
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 11. 2014
- Barva
- HNĚDÁ-METAL
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1995 cm³
- Výkon
- 135 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Mimaris company s.r.o. (IČO 23092394) od 25. 8. 2025
- Provozovatel: Old money s.r.o. (IČO 27243613) od 16. 7. 2026
Obvyklé u modelu ve stáří 13 let: 211–299 tis. km (medián 256 948 km, 199 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 28. 12. 2012 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 14. 11. 2014 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 14. 11. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | PENTA CZ s.r.o. (IČO 25193546) | Registr silničních vozidel |
| 12. 7. 2018 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 2. 8. 2021 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 3. 8. 2021 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 15. 9. 2021 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 30. 10. 2023 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 25. 8. 2025 | Nový vlastník | Mimaris company s.r.o. (IČO 23092394) | Registr silničních vozidel |
| 25. 8. 2025 | Nový provozovatel | Tranzigo s.r.o. (IČO 23135344) | Registr silničních vozidel |
| 16. 7. 2026 | Nový provozovatel | Old money s.r.o. (IČO 27243613) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20. 8. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Praha (č. 3124) | 292 178 km | způsobilé | bez závad | 20. 8. 2027 |
| 25. 7. 2023 | Pravidelná STK | Praha (č. 3102) | 262 445 km | způsobilé | bez závad | 25. 7. 2025 |
| 24. 7. 2023 | Měření emisí | Praha (č. 411047) | 262 437 km | způsobilé | bez závad | 24. 7. 2025 |
| 15. 9. 2021 | Evidenční kontrola | Praha (č. 3108) | 235 379 km | způsobilé | 1 lehká
| |
| 22. 7. 2021 | Evidenční kontrola | Teplice (č. 3531) | 230 206 km | způsobilé | bez závad | |
| 22. 1. 2021 | Opakovaná STK | Hradec Králové (č. 3609) | 216 532 km | způsobilé | 1 lehká
| 5. 1. 2023 |
| 5. 1. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Hradec Králové (č. 3609) | 214 897 km | dočasně způsobilé | 1 lehká, 4 vážné
| 5. 1. 2023 |
| 7. 12. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Hradec Králové (č. 3609) | 153 864 km | způsobilé | bez závad | 7. 12. 2020 |
| 29. 6. 2018 | Evidenční kontrola | Královéhradecký kraj (č. 3609) | 136 546 km | způsobilé | bez závad | |
| 23. 11. 2016 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3303) | 93 097 km | způsobilé | bez závad | 23. 11. 2018 |
| 13. 11. 2014 | Před schvál. tech. způsob. vozidla | Jihočeský kraj (č. 3303) | 31 538 km | způsobilé | bez závad | 13. 11. 2014 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PÍSECKÁ 513, 38601, STRAKONICE I · protokol CZ-3303-14-11-0319
-
První registrace v ČRDovoz ze zahraničí Spolková republika NěmeckoNový vlastník a provozovatel PENTA CZ s.r.o. (IČO 25193546)Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 11. 2016 · stanice: FIKTIVNÍ, 99999, OBECNÍ ÚŘADYVybavení zapsané v registru: ABSVybavení zapsané v registru: AIRBAGVybavení zapsané v registru: KLIMATIZACE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 11. 2018 · stanice: PÍSECKÁ 513, 38601, STRAKONICE I · protokol CZ-3303-16-11-0726
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NA RYBÁRNĚ 203/5, 50002, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3609-18-06-2817
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 12. 2020 · stanice: NA RYBÁRNĚ 203/5, 50002, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3609-18-12-0503
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2021 · stanice: NA RYBÁRNĚ 203/5, 50002, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3609-21-01-0109
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2023 · stanice: NA RYBÁRNĚ 203/5, 50002, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3609-21-01-1480
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: V LIPÁCH 3275, 41501, TEPLICE - PROSETICE · protokol CZ-3531-21-07-1113
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osobaEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: RADIMOVA 2327/39, 16900, PRAHA 6 - BŘEVNOV · protokol CZ-3108-21-09-0970
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 7. 2025 · stanice: SPOJOVACÍ 41, 19000, PRAHA 9 · protokol CZ-3102-23-07-0721
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 8. 2027 · stanice: DOPRAVÁKŮ 723/1, 18400, PRAHA 8 · protokol CZ-3124-25-08-0489
-
Nový vlastník Mimaris company s.r.o. (IČO 23092394)Nový provozovatel Tranzigo s.r.o. (IČO 23135344)
-
Nový provozovatel Old money s.r.o. (IČO 27243613)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 7 (BMW 320 D 2012 v ČR obvykle 4,7, medián 4)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 40,9 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 76,6 %
Srovnáváme s 252 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW 320 D
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- AIRBAG
- KLIMATIZACE
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (67)
Identifikace
- Tovární značka
- BMW
- Obchodní označení
- 320 D
- Typ
- / 3L
- Varianta
- 3D31
- Verze
- 5A100
- Typ kód
- 3L
- VIN
- WBA3D31010F250052
- PČV
- 13278474
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AA SEDAN
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- BMW, AG, MNICHOV, SRN
- Rok výroby
- 2012
- Datum 1. registrace
- 28. 12. 2012
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 11. 2014
- Druh (typ)
- SEDAN
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- BMW, AG, MNICHOV, SRN
- Typ motoru
- N47D20C
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 135 / 4000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1995
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 1 DRUHÁ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 230
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 459/2012J
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 5
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.57
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 142 / 102 / 117
- Spotřeba předpis
- ES 459/2012J
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 5.4 / 3.9 / 4.4
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 75/ 3000
- Za jízdy
- 72
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4624/ 1811/ 1429
- Rozvor [mm]
- 2 810
- Provozní hmotnost
- 1505
- Hmotnosti zatížení SZ
- 75
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 1980/ 1980
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 905/ 905
1 130/ 1 130
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1600/ 1600
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 745/ 745
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3655/ 3655
- Zatížení střechy
- 75
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 205/60 R16 92V / 7J X 16 ET31
205/60 R16 92V / 7J X 16 ET31
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- BMW, AG, MNICHOV, SRN
- Barva
- HNĚDÁ-METAL
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Airbag
- 8
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 8105-001-04
- ES/EU
- E1*2007/46*0314*10
- Číslo ORV
- UBO177250
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- DOVOZ SRN. ESP, TŘETÍ STŘEDNÍ BRZDOVÉ SVĚTLO KAT. S3.
- Další záznamy
- * ČÍSLO HOMOLOGACE TYPU ES E1*2007/46*0314*10
[ ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:#16: TŘÍDA A50-X; TYP 303324
CO2: 142/102/117 G/KM
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:#F.1/F.2: 2 055/2 055 - PŘI PROVOZU S PŘÍPOJNÝM VOZIDLEM
#N: 1 240/1 240 - PRO ZADNÍ NÁPRAVU PŘI PROVOZU S PŘÍPOJNÝM VOZIDLEM
VYBAVENO: 8X AIRBAGEM, KLIMATIZACE, TŘETÍ STŘEDNÍ BRZDOVÉ SVĚTLO KAT. S3, ESP.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.,VE ZNĚNÍ POZDĚJŠÍCH ZMĚN A DOPLŇKŮ.
TECHNICKÁ ZPŮSOBILOST SCHVÁLENA 14.11.2014 MÚ STRAKONICE, Č.J. MUST/056348/2014/OD/SLAR.
TŘETÍ STŘEDNÍ BRZDOVÉ SVĚTLO KAT. S3.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WBA3D31010F250052
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.