BMW 420D XDRIVE
- 2017
- MODRÁ
- motorová nafta (NM)
- 1995 cm³
- 140 kW ≈ 190 k
VINWBA4F11090G608348
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 22:47 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBA4F11090G608348
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 8 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 4,5 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 43 dnů (17. 4. 2018 až 30. 5. 2018). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- BMW
- Model
- 420D XDRIVE
- Typ
- / 3C
- Rok výroby
- 2017
- Datum 1. registrace
- 4. 1. 2017
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 1. 2017
- Barva
- MODRÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1995 cm³
- Výkon
- 140 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Daperi Cars s.r.o. (IČO 09458565) od 25. 2. 2026
- Provozovatel: Daperi Cars s.r.o. (IČO 09458565) od 25. 2. 2026
Obvyklé u modelu ve stáří 9 let (všechny roky výroby): 126–229 tis. km (medián 173 790 km, 107 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 4. 1. 2017 | První registrace | FALTON , spol. s r.o. (IČO 46905804) | Registr silničních vozidel |
| 17. 4. 2018 | Nový vlastník a provozovatel | RENOCAR, a.s. (IČO 00487121) | Registr silničních vozidel |
| 30. 5. 2018 | Nový vlastník | ESSOX s.r.o. (IČO 26764652) | Registr silničních vozidel |
| 30. 5. 2018 | Nový provozovatel | Ing. Nikola Bula, daňový poradce (IČO 46226991) | Registr silničních vozidel |
| 15. 2. 2023 | Nový vlastník | Ing. Nikola Bula, daňový poradce (IČO 46226991) | Registr silničních vozidel |
| 15. 2. 2023 | Nový vlastník a provozovatel | RENOCAR, a.s. (IČO 00487121) | Registr silničních vozidel |
| 22. 3. 2023 | Nový vlastník | UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) | Registr silničních vozidel |
| 22. 3. 2023 | Nový provozovatel | sfd-stavby s.r.o. (IČO 02628830) | Registr silničních vozidel |
| 23. 2. 2026 | Nový vlastník | sfd-stavby s.r.o. (IČO 02628830) | Registr silničních vozidel |
| 25. 2. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | Daperi Cars s.r.o. (IČO 09458565) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 8. 9. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Bruntál (č. 3809) | 255 473 km | způsobilé | bez závad | 8. 9. 2028 |
| 12. 9. 2024 | Opakovaná STK | Okříšky (č. 3764) | 192 611 km | způsobilé | 2 lehké
| 11. 9. 2026 |
| 11. 9. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Okříšky (č. 3764) | 192 611 km | nezpůsobilé | 2 lehké, 1 vážná, 1 nebezpečná
| 11. 9. 2026 |
| 13. 2. 2023 | Evidenční kontrola | Brno (č. 3757) | 34 144 km | způsobilé | bez závad | |
| 25. 10. 2022 | Pravidelná STK | Nové Veselí (č. 3733) | 33 400 km | způsobilé | bez závad | 25. 10. 2024 |
| 25. 10. 2022 | Měření emisí | Nové Veselí (č. 471413) | 33 399 km | způsobilé | bez závad | 25. 10. 2024 |
| 16. 12. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Nové Veselí (č. 3733) | 26 640 km | způsobilé | bez závad | 16. 12. 2022 |
| 18. 5. 2018 | Evidenční kontrola | Brno (č. 3757) | 14 715 km | způsobilé | bez závad | |
| 16. 4. 2018 | Evidenční kontrola | Brno (č. 3757) | 14 665 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel FALTON , spol. s r.o. (IČO 46905804)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 4. 1. 2021
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 62700, BRNO · protokol CZ-3757-18-04-0913
-
Nový vlastník a provozovatel RENOCAR, a.s. (IČO 00487121)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 62700, BRNO · protokol CZ-3757-18-05-1049
-
Nový vlastník ESSOX s.r.o. (IČO 26764652)Nový provozovatel Ing. Nikola Bula, daňový poradce (IČO 46226991)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 12. 2022 · stanice: ŽDÁRSKÁ 311, 59214, NOVÉ VESELÍ · protokol CZ-3733-20-12-0822
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 10. 2024 · stanice: ŽDÁRSKÁ 311, 59214, NOVÉ VESELÍ · protokol CZ-3733-22-10-1295
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 62700, BRNO · protokol CZ-3757-23-02-0737
-
Nový vlastník Ing. Nikola Bula, daňový poradce (IČO 46226991)Nový vlastník a provozovatel RENOCAR, a.s. (IČO 00487121)
-
Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)Nový provozovatel sfd-stavby s.r.o. (IČO 02628830)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: Jihlavská 595, 67521, Okříšky · protokol CZ-3764-24-09-0170
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 9. 2026 · stanice: Jihlavská 595, 67521, Okříšky · protokol CZ-3764-24-09-0192
-
Nový vlastník sfd-stavby s.r.o. (IČO 02628830)
-
Nový vlastník a provozovatel Daperi Cars s.r.o. (IČO 09458565)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 9. 2028 · stanice: OPAVSKÁ 1436/10, 79201, BRUNTÁL · protokol CZ-3809-26-09-0244
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 8 (BMW 420D XDRIVE 2017 v ČR obvykle 4,5, medián 4)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 17,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 97,6 %
Srovnáváme s 41 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW 420D XDRIVE
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (64)
Identifikace
- Tovární značka
- BMW
- Obchodní označení
- 420D XDRIVE
- Typ
- / 3C
- Varianta
- 4F11
- Verze
- 6A250000
- Typ kód
- 3C
- VIN
- WBA4F11090G608348
- PČV
- 14388281
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AA SEDAN
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG, SRN
- Rok výroby
- 2017
- Datum 1. registrace
- 4. 1. 2017
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 1. 2017
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- BAYER. MOT. WERKE AG
- Typ motoru
- B47D20A
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 140 / 4000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1995
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 2
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 230
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2015/45W
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.09
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 147 / 114 / 126
- Spotřeba předpis
- 2015/45W
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 5.6 / 4.3 / 4.8
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 78/ 3000
- Za jízdy
- 73
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4638/ 1825/ 1404
- Rozvor [mm]
- 1544/1590
- Rozchod [mm]
- 1544/ 1590/ /
- Provozní hmotnost
- 1690
- Hmotnosti zatížení SZ
- 75
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 2175/ 2175
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1005/ 1005
1230/ 1230
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1600/ 1600
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3850/ 3850
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 225/50 R17 94W/ 7.5J X 17 ET37
225/50 R17 94W/ 7.5J X 17 ET37
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG, SRN
- Barva
- MODRÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 /
- ABS
- ano
- Brzdy provozní
- ne
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ne
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 5875-2475-16
- ES/EU
- e1*2007/46*0316*16
- Číslo ORV
- UBM808430
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- 1ZN, ČP 0001/1872105010
- Další záznamy
- #N: +110 KG - PRO ZADNÍ NÁPRAVU PŘI PROVOZU S PŘÍPOJNÝM VOZIDLEMVARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:#N.1-N.2: 8J X 18 ET34; 225/45 R18 91Y#2N.1-N.2: 8J X 18 ET34; 225/45 R18 95V M+S#N.1-N.2: 7.5J X 16 ET37; 225/55 R16 95H M+S#N.1: 8J X 20 ET36; 225/35 R20 90Y#N.2: 8.5J X 20 ET47; 255/30 R20 92Y#N.1: 8J X 19 ET36; 225/40 R19 89Y#N.2: 8.5J X 19 ET47; 255/35 R19 92Y#N.1: 8J X 18 ET34; 225/45 R18 91Y#N.2: 8.5J X 18 ET47; 255/40 R18 95Y#N.1: 8J X 18 ET34; 225/45 ZR18 95Y#N.2: 8.5J X 18 ET47; 255/40 ZR18 99YVOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WBA4F11090G608348
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.