BMW 740D XDRIVE

  • 2021
  • ČERNÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2993 cm³
  • 250 kW ≈ 340 k

VINWBA7D21040CH23331

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 16:33 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBA7D21040CH23331

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 6 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 16 dnů (7. 6. 2021 až 23. 6. 2021). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
BMW
Model
740D XDRIVE
Typ
/ 7L
Rok výroby
2021
Datum 1. registrace
7. 6. 2021
Datum 1. registrace v ČR
7. 6. 2021
Barva
ČERNÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2993 cm³
Výkon
250 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 2. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
113 023 km
při prohlídce 2. 6. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 4 roky: 84–128 tis. km (medián 103 003 km, 44 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

6
Vlastníků v registru
ROKO - MOTOR, s.r.o.
od 16. 4. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
7. 6. 2021 První registrace RENOCAR, a.s. (IČO 00487121) Registr silničních vozidel
23. 6. 2021 Nový vlastník a provozovatel REAL major, s.r.o. (IČO 27723976) Registr silničních vozidel
14. 3. 2023 Nový vlastník a provozovatel STERIPAK s.r.o. (IČO 26225484) Registr silničních vozidel
20. 6. 2024 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
20. 6. 2024 Nový provozovatel Euro Business Development s.r.o. (IČO 27817601) Registr silničních vozidel
16. 4. 2026 Nový vlastník Euro Business Development s.r.o. (IČO 27817601) Registr silničních vozidel
16. 4. 2026 Nový vlastník a provozovatel ROKO - MOTOR, s.r.o. (IČO 25523431) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

050 000100 000150 000 2022202320242025 22. 6. 2021: 1 809 km11. 3. 2023: 49 402 km17. 6. 2024: 70 016 km2. 6. 2025: 113 023 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
2. 6. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3128) 113 023 km způsobilé bez závad 2. 6. 2027
17. 6. 2024 Evidenční kontrola Modřice (č. 3762) 70 016 km způsobilé bez závad
11. 3. 2023 Evidenční kontrola Brno (č. 3754) 49 402 km způsobilé bez závad
22. 6. 2021 Evidenční kontrola Brno (č. 3757) 1 809 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel RENOCAR, a.s. (IČO 00487121)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 7. 6. 2025
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 62700, BRNO · protokol CZ-3757-21-06-1484
  3. Nový vlastník a provozovatel REAL major, s.r.o. (IČO 27723976)
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: VÍDEŇSKÁ 267/106D, 61900, BRNO · protokol CZ-3754-23-03-0968
  5. Nový vlastník a provozovatel STERIPAK s.r.o. (IČO 26225484)
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BRNĚNSKÁ 404, 66442, MODŘICE · protokol CZ-3762-24-06-0507
  7. Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel Euro Business Development s.r.o. (IČO 27817601)
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 6. 2027 · stanice: Mezi vodami 1097/25, 14300, Praha 4 · protokol CZ-3128-25-06-0027
  9. Nový vlastník Euro Business Development s.r.o. (IČO 27817601)
    Nový vlastník a provozovatel ROKO - MOTOR, s.r.o. (IČO 25523431)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 6 (BMW 740D XDRIVE 2021 v ČR obvykle 3,4, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 52,4 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 21 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW 740D XDRIVE

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (57)

Identifikace

Tovární značka
BMW
Obchodní označení
740D XDRIVE
Typ
/ 7L
Varianta
7D21
Verze
IAA50000
Typ kód
7L
VIN
WBA7D21040CH23331
PČV
16853141
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AA SEDAN
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG, SRN
Rok výroby
2021
Datum 1. registrace
7. 6. 2021
Datum 1. registrace v ČR
7. 6. 2021
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
BAYER. MOT. WERKE AG
Typ motoru
B57D30B
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
250 / 4400
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2993
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 2
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
250

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/1832AP
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ / 168
Spotřeba předpis
2018/1832AP
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ / 6.4
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
73/ 3000
Za jízdy
68

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5120/ 1902/ 1467
Rozvor [mm]
3070
Rozchod [mm]
1621/ 1650/ /
Provozní hmotnost
2030
Hmotnosti zatížení SZ
100
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2640/ 2640
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1340/ 1340
1420/ 1420
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2300/ 2300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4940/ 4940
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
245/40 R20 99 Y/ 8.5J X 20 ET25
275/35 R20 102 Y/ 10.0J X 20 ET41
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG, SRN
Barva
ČERNÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 /
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7126-1043-25
ES/EU
e1*2007/46*0276*25
Číslo ORV
UBN993553
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ROZCHOD: 1621+1650  #N: +160 KG - PRO ZADNÍ NÁPRAVU PŘI PROVOZU S PŘÍPOJNÝM VOZIDLEM
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: DÁLE JE TECHNICKY MOŽNÉ POUŽITÍ PNEUMATIK NA RÁFCÍCH #N.1-N.2: 8.5J X 19 ET25; 245/45 R19 102V M+S
#N.1-N.2: 8.5J X 19 ET25; 245/45 R19 102Y
#N.1-N.2: 8J X 18 ET30; 245/50 R18 100H M+S
#N.1-N.2: 8J X 18 ET30; 245/50 R18 100Y
#N.1: 8.5J X 21 ET25; 245/35 R21 96Y #N.2: 10J X 21 ET41; 275/30 R21 98Y
#N.1: 8.5J X 20 ET25; 245/40 R20 99V M+S #N.2: 10J X 20 ET41; 275/35 R20 102V M+S
#N.1: 8.5J X 20 ET25; 245/40 R20 99Y #N.2: 10J X 20 ET41; 275/35 R20 102Y
#N.1: 8.5J X 19 ET25; 245/45 R19 98Y #N.2: 9.5J X 19 ET39; 275/40 R19 101Y
M: 3070

Další ověření (externí odkazy)