BMW 840d xDrive
- 2019
- MODRÁ
- motorová nafta (NM)
- 2993 cm³
- 235 kW ≈ 320 k
VINWBABC21090BT79754
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 9:38 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBABC21090BT79754
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- BMW
- Model
- 840d xDrive
- Typ
- / G8C
- Rok výroby
- 2019
- Datum 1. registrace
- 13. 3. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 1. 2023
- Barva
- MODRÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 2993 cm³
- Výkon
- 235 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Šandor invest Praha s.r.o. (IČO 01874152) od 4. 1. 2023
- Provozovatel: fyzická osoba od 8. 10. 2025
Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 57–102 tis. km (medián 71 687 km, 31 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 13. 3. 2019 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 4. 1. 2023 | Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) | Registr silničních vozidel | |
| 4. 1. 2023 | Nový vlastník a provozovatel | Šandor invest Praha s.r.o. (IČO 01874152) | Registr silničních vozidel |
| 8. 10. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7. 4. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Praha (č. 3115) | 98 803 km | způsobilé | bez závad | 7. 4. 2027 |
| 3. 4. 2023 | Pravidelná STK | Praha (č. 3115) | 52 045 km | způsobilé | bez závad | 3. 4. 2025 |
| 3. 4. 2023 | Měření emisí | Praha (č. 510920) | 52 044 km | způsobilé | bez závad | 3. 4. 2025 |
| 4. 1. 2023 | Evidenční kontrola | Praha (č. 3115) | 40 129 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světěPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 3. 2023 · stanice: U ZIMNÍHO STADIONU 1952/2, 37076, ČESKÉ BUDĚJOVICE
-
První registrace v ČRNový vlastník a provozovatel Šandor invest Praha s.r.o. (IČO 01874152)Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NA VÝBĚŽKU 1023/7A, 19000, PRAHA 9 · protokol CZ-3115-23-01-0120
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 4. 2025 · stanice: NA VÝBĚŽKU 1023/7A, 19000, PRAHA 9 · protokol CZ-3115-23-04-0033
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 4. 2027 · stanice: NA VÝBĚŽKU 1023/7A, 19000, PRAHA 9 · protokol CZ-3115-25-04-0185
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Záznamy bez uvedeného data
- Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (52)
Identifikace
- Tovární značka
- BMW
- Obchodní označení
- 840d xDrive
- Typ
- / G8C
- Varianta
- BC21 /
- Verze
- DAW40000
- Typ kód
- G8C
- VIN
- WBABC21090BT79754
- PČV
- 17698892
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AD KUPÉ
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG, SRN
- Rok výroby
- 2019
- Datum 1. registrace
- 13. 3. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 1. 2023
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- BAYER. MOT. WERKE AG
- Typ motoru
- B57D30B
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 235 / 4400
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 2993
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 2
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 250
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2017/1347BG; EURO 6 BG
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.5
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / / 160
- Spotřeba předpis
- 2017/1347BG
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / / 6.1
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 86/ 3300
- Za jízdy
- 69
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4843/ 1902/ 1341
- Rozvor [mm]
- 2 822
- Rozchod [mm]
- 1627/ 1642/ /
- Provozní hmotnost
- 1905
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 2370/ 2370
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1 175/ 1 175
1 290/ 1 290
/
/ - Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 245/35 R20 95 Y/ 8J X 20 ET26
275/30 R20 97 Y/ 9J X 20 ET41
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- MODRÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 4 / 4 / 0
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ES/EU
- e1*2007/46*1906*00
- Číslo ORV
- UBM041829
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- IDV SRN 12/10/2023 VYZVEDNUTÍ PŮVODNÍ RZ PŘEDNÍ ZA POŠKOZENOU DNE 08.10.2025 TP PONECHÁN VLASTNÍKOVI.
- Další záznamy
- 1. REGISTRACEDLE TP SRN Č. FF 817822; RZ: DO EA 2929
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:#N1-N2: 8J X 19 ET30; 245/40 R19 98H M+S
#N1-N2: 8J X 19 ET30; 245/40 R19 98V M+S
#N1-N2: 8J X 18 ET30; 245/45 R18 100V M+S
#N1: 8J X 20 ET26; 245/35 R20 95Y
#N2: 9J X 20 ET41; 275/30 R20 97Y
#N1: 8J X 19 ET26; 245/40 R19 98V M+S
#N2: 9J X 19 ET41; 275/35 R19 100V M+S
#N1: 8J X 19 ET26; 245/40 R19 98Y
#N2: 9J X 19 ET41; 275/35 R19 100Y
#N1: 8J X 18 ET30; 245/45 R18 100V M+S
#N2: 9J X 18 ET41; 275/40 R18 103V M+S
#N1: 8J X 18 ET30; 245/45 R18 100Y
#N2: 9J X 18 ET41; 275/40 R18 103Y
#N1: 8J X 18 ET30; 245/45 R18 100Y
#N2: 9J X 18 ET41; 275/40 R18 99Y
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WBABC21090BT79754
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.