BMW 530

  • 1999
  • ŠEDÁ-SVĚTLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2926 cm³
  • 135 kW ≈ 184 k

VINWBADP81030GS79118

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 23:18 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBADP81030GS79118

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 7 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,0 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 19 dnů (23. 3. 2016 až 11. 4. 2016). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1999. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
BMW
Model
530
Typ
BMW 530 DA WBADP81 / 5/D
Rok výroby
1999
Datum 1. registrace
7. 1. 1999
Datum 1. registrace v ČR
30. 11. 2009
Barva
ŠEDÁ-SVĚTLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2926 cm³
Výkon
135 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Stav tachometru
322 190 km
při prohlídce 18. 10. 2019
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u modelu ve stáří 20 let: 269–394 tis. km (medián 329 964 km, 146 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

7
Vlastníků v registru
AUTOSERVIS ŘEVNICE s.r.o.
od 24. 10. 2019

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
7. 1. 1999 První registrace Registr silničních vozidel
30. 11. 2009 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
30. 11. 2009 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
16. 1. 2013 Nový provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
21. 1. 2013 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
8. 12. 2014 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
23. 3. 2016 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
11. 4. 2016 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
24. 10. 2019 Nový vlastník a provozovatel AUTOSERVIS ŘEVNICE s.r.o. (IČO 05816076) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000 20102012201420162018 5. 11. 2009: 197 615 km30. 11. 2009: 198 362 km3. 5. 2012: 219 637 km21. 1. 2013: 222 000 km6. 5. 2014: 141 500 km8. 12. 2014: 248 484 km23. 3. 2016: 279 870 km4. 4. 2016: 279 879 km27. 2. 2017: 284 182 km23. 3. 2019: 312 115 km23. 4. 2019: 313 538 km18. 10. 2019: 322 190 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
18. 10. 2019 Evidenční kontrola Praha (č. 3128) 322 190 km způsobilé bez závad
23. 4. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Horoměřice (č. 3225) 313 538 km způsobilé
5 lehkých
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
23. 4. 2021
23. 3. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Horoměřice (č. 3225) 312 115 km dočasně způsobilé
3 lehké, 7 vážných
  • 1.4.1.1.1 Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. vážná
  • 1.4.2.1.1 Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. vážná
  • 4.1.1.2.2 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat jeho funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. vážná
  • 4.5.2.1.2 Výškové nastavení sklonu rozhraní předního mlhového světlometu způsobuje oslnění. vážná
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.2.1.1.2 Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. vážná
  • 6.2.1.2.1 Na karosérii, kabině nebo nástavbě vozidla se vyskytují nebezpečné vnější díly, které mohou způsobit zachycení nebo zranění osob. vážná
  • 6.2.3.3.4 Dveře jsou nadměrně zkorodované, poškozené, zdeformované nebo provedení dveří neodpovídá požadavkům. vážná
  • 6.2.5.1.1 Sedadlo řidiče má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
23. 3. 2021
27. 2. 2017 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3225) 284 182 km způsobilé
5 lehkých
  • 4.6.1.1.1 Nesvítí některý zpětný světlomet. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.3.5.1 Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené nebo zasažené povrchovou korozí, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
27. 2. 2019
4. 4. 2016 Evidenční kontrola Hlavní město Praha (č. 3119) 279 879 km způsobilé bez závad
23. 3. 2016 Evidenční kontrola Plzeňský kraj (č. 3413) 279 870 km způsobilé bez závad
8. 12. 2014 Evidenční kontrola Plzeňský kraj (č. 3413) 248 484 km způsobilé bez závad
6. 5. 2014 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 141 500 km nižší než dříve způsobilé bez závad 6. 5. 2016
21. 1. 2013 Evidenční kontrola Plzeňský kraj (č. 3413) 222 000 km způsobilé bez závad
3. 5. 2012 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3411) 219 637 km způsobilé bez závad 3. 5. 2014
30. 11. 2009 Evidenční kontrola Plzeňský kraj (č. 3411) 198 362 km způsobilé bez závad 30. 11. 2009
5. 11. 2009 Před schvál. tech. způsob. vozidla Plzeňský kraj (č. 3414) 197 615 km způsobilé
4 lehké
  • 2143 Při brzdění nebo odbrzďování parkovací brzdou se projevuje váznutí (drhnutí) některých dílů, způsobené nečistotami, korozí nebo nedostatkem maziva (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5104 Na skříni karosérie (kabině řidiče) jsou poškození, narušující její estetický vzhled, nikoli však její pevnost nebo funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 6222 Svítí jen část osvětlení zadní tabulky státní poznávací značky (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
5. 11. 2009

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NEPOMUCKÁ 487/119, 32600, PLZEŇ
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 5. 2014 · stanice: NEPOMUCKÁ 487/119, 32600, PLZEŇ
  4. Nový provozovatel fyzická osoba
  5. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
  6. Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2016 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
  8. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
  9. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
    Vyřazení z provozu PLZEŇ
  10. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: VÝPADOVÁ 1559, 15300, PRAHA 5 - RADOTÍN
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: VÝPADOVÁ 1559, 15300, PRAHA 5 - RADOTÍN
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: VÝPADOVÁ 1559, 15300, PRAHA 5 - RADOTÍN
  11. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 2. 2019 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-17-02-1239
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 22. 4. 2019 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-19-03-1393
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2021 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-19-04-1462
  15. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Mezi vodami 1097/25, 14300, Praha 4 · protokol CZ-3128-19-10-1238
  16. Nový vlastník a provozovatel AUTOSERVIS ŘEVNICE s.r.o. (IČO 05816076)
  17. Konec vyřazení z provozu PLZEŇ
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 7 (BMW 530 1999 v ČR obvykle 3,0, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 23,5 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 30,3 %

Srovnáváme s 519 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW 530

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (64)

Identifikace

Tovární značka
BMW
Obchodní označení
530
Typ
BMW 530 DA WBADP81 / 5/D
Typ kód
5/D
VIN
WBADP81030GS79118
PČV
11075444
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Rok výroby
1999
Datum 1. registrace
7. 1. 1999
Datum 1. registrace v ČR
30. 11. 2009
Druh (typ)
KOMBI 5DV.
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
BMW SPARTE MOTORRAD, AG, MÜNCHEN, SRN
Typ motoru
306 D1
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
135 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2926
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
222

Emise a spotřeba

Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
2
Spotřeba předpis
EU 93/116
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
11.9 / 6.6 / 8.5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
78/ 0
Za jízdy
71

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4805/ 1800/ 1440
Rozvor [mm]
2830
Provozní hmotnost
1770
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2320/ 2320
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1065/ 1065
1300/ 1300
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4320/ 4320
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
225/60 R 15 96 W/ 7J X 15 ET 20
225/60 R 15 96 W/ 7J X 15 ET 20
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
BMW SPARTE MOTORRAD, AG, MÜNCHEN, SRN
Barva
ŠEDÁ-SVĚTLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
ABS
ano
ASR
ano
Airbag
6
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
3347-045-00
ES/EU
e1*93/81*0028*
Číslo TP
UH248753
Číslo ORV
UBC010875
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
07.10.2021 MHMP DB 121165/2021 RZ+ORV VYŘAZENY
Další záznamy
Alternativně lze montovat:
pneumatiky ráfky
225/55 R 16 95 W 7J x 16 ET 20
235/45 R 17 94 W 8J x 17 ET 20
Na zadní nápravě lze montovat sněhové řetězy jen na pneumatiky
225/60 R 15 a 225/55 R 16.
Vozidlo může být dodáno s mimořádnou výbavou (např. střešní okno,
tažné zařízení, HIFI souprava, apod.), pak se zvýší pohotovostní
a sníží užitečná hmotnost asi o 67 kg.
Při provozu s přívěsem je povolené zatížení zadní nápravy 1 390 kg.
Vozidlo plní ustanovení vyhlášky MD č. 102/95 Sb. ve znění pozdějších
změn a doplňků s výjimkou (§/odst.):
33/3 - ovladač elektrického seřizování vnějších zrcátek není opatřen
předepsaným symbolem.

Další ověření (externí odkazy)