BMW X5 XDRIVE 35D

  • 2009
  • ČERNÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2993 cm³
  • 210 kW ≈ 286 k

VINWBAFF01080L322422

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 18:58 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBAFF01080L322422

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 8 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 4,1 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 56 dnů (18. 3. 2026 až 13. 5. 2026). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2009. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
BMW
Model
X5 XDRIVE 35D
Typ
BMW X5 XDRIVE 35D X70 / X70
Rok výroby
2009
Datum 1. registrace
27. 11. 2009
Datum 1. registrace v ČR
27. 11. 2009
Barva
ČERNÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2993 cm³
Výkon
210 kW
Kategorie
M1G – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 29. 10. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
250 035 km
při prohlídce 29. 10. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 16 let: 234–322 tis. km (medián 274 918 km, 163 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

8
Vlastníků v registru
MING ENTERPRISES a.s.
od 13. 5. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
27. 11. 2009 První registrace VALVE CONTROL, s.r.o. (IČO 25559672) Registr silničních vozidel
26. 5. 2015 Nový vlastník MONETA Auto, s.r.o. (IČO 60112743) Registr silničních vozidel
26. 5. 2015 Nový vlastník a provozovatel Roman Dvořák (IČO 60026651) Registr silničních vozidel
19. 10. 2017 Nový vlastník a provozovatel Autocentrum Milocar s.r.o. (IČO 27100545) Registr silničních vozidel
3. 7. 2018 Nový vlastník a provozovatel A L U M E X , spol. s r.o. (IČO 47541571) Registr silničních vozidel
9. 1. 2023 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
18. 3. 2026 Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299) Registr silničních vozidel
13. 5. 2026 Nový vlastník MING ENTERPRISES a.s. (IČO 03514111) Registr silničních vozidel
13. 5. 2026 Nový provozovatel Miroslav Červeňák (IČO 07353863) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000 201420162018202020222024 14. 11. 2013: 79 553 km25. 5. 2015: 103 381 km7. 10. 2015: 117 176 km14. 9. 2017: 180 398 km19. 9. 2017: 180 547 km18. 10. 2017: 181 171 km28. 6. 2018: 191 539 km16. 10. 2019: 202 955 km12. 11. 2019: 204 641 km25. 11. 2021: 217 166 km4. 1. 2023: 230 286 km30. 10. 2023: 233 925 km29. 10. 2025: 250 035 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
29. 10. 2025 Pravidelná STK Líbeznice (č. 3250) 250 035 km způsobilé
2 lehké
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
29. 10. 2027
30. 10. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Líbeznice (č. 3226) 233 925 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
30. 10. 2025
4. 1. 2023 Evidenční kontrola Líbeznice (č. 3226) 230 286 km způsobilé bez závad
25. 11. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Líbeznice (č. 3226) 217 166 km způsobilé bez závad 25. 11. 2023
12. 11. 2019 Opakovaná STK Líbeznice (č. 3226) 204 641 km způsobilé bez závad 16. 10. 2021
16. 10. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Líbeznice (č. 3226) 202 955 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 0.2.2.1.3 Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí. vážná
16. 10. 2021
28. 6. 2018 Evidenční kontrola Praha (č. 3126) 191 539 km způsobilé bez závad
18. 10. 2017 Evidenční kontrola Zlínský kraj (č. 3727) 181 171 km způsobilé bez závad
19. 9. 2017 Opakovaná STK Zlínský kraj (č. 3768) 180 547 km způsobilé
2 lehké
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
14. 9. 2019
14. 9. 2017 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3768) 180 398 km dočasně způsobilé
2 lehké, 1 vážná
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 3.2.4.2 Použití neschválené fólie nebo způsob montáže dodatečné úpravy neodpovídá požadavkům (zakrytí střední brzdové svítilny) nebo poškozená fólie (změna zabarvení, trhliny nebo vznik vzduchových bublin mezi nalepenou fólií a sklem) omezuje nebo zkresluje výhled řidiče. vážná
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
14. 10. 2017
7. 10. 2015 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3819) 117 176 km způsobilé bez závad 7. 10. 2017
25. 5. 2015 Evidenční kontrola Zlínský kraj (č. 3727) 103 381 km způsobilé bez závad
14. 11. 2013 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3767) 79 553 km způsobilé bez závad 14. 11. 2015

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel VALVE CONTROL, s.r.o. (IČO 25559672)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 11. 2013
    Vybavení zapsané v registru: ABS
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 11. 2015 · stanice: Letiště 1894, 76502, Otrokovice · protokol CZ-3767-13-11-0327
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 11. 2015 · stanice: Letiště 1894, 76502, Otrokovice
  3. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U KOREČNICE 2834, 68801, UHERSKÝ BROD · protokol CZ-3727-15-05-1258
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U KOREČNICE 2834, 68801, UHERSKÝ BROD
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U KOREČNICE 2834, 68801, UHERSKÝ BROD
  4. Nový vlastník MONETA Auto, s.r.o. (IČO 60112743)
    Nový vlastník a provozovatel Roman Dvořák (IČO 60026651)
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 10. 2017 · stanice: BOBRKY 2270, 75501, VSETÍN · protokol CZ-3819-15-10-0303
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 10. 2017 · stanice: BOBRKY 2270, 75501, VSETÍN
  6. Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 14. 10. 2017 · stanice: Zlínská ulice 1160, 76312, Vizovice · protokol CZ-3768-17-09-0648
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 9. 2019 · stanice: Zlínská ulice 1160, 76312, Vizovice · protokol CZ-3768-17-09-0803
  9. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U KOREČNICE 2834, 68801, UHERSKÝ BROD · protokol CZ-3727-17-10-0774
  10. Nový vlastník a provozovatel Autocentrum Milocar s.r.o. (IČO 27100545)
  11. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: OHRADNÍ 1575/56, 14000, PRAHA 4 · protokol CZ-3126-18-06-2050
  12. Nový vlastník a provozovatel A L U M E X , spol. s r.o. (IČO 47541571)
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 15. 11. 2019 · stanice: VLTAVSKÁ 7, 25266, LIBČICE NAD VLTAVOU · protokol CZ-3226-19-10-0769
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 10. 2021 · stanice: VLTAVSKÁ 7, 25266, LIBČICE NAD VLTAVOU · protokol CZ-3226-19-11-0445
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 11. 2023 · stanice: VLTAVSKÁ 7, 25266, LIBČICE NAD VLTAVOU · protokol CZ-3226-21-11-1454
  16. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: VLTAVSKÁ 7, 25266, LIBČICE NAD VLTAVOU · protokol CZ-3226-23-01-0118
  17. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 10. 2025 · stanice: VLTAVSKÁ 7, 25266, LIBČICE NAD VLTAVOU · protokol CZ-3226-23-10-1684
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 10. 2027 · stanice: Mělnická 1060, 25065, Líbeznice · protokol CZ-3250-25-10-1481
  20. Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299)
  21. Nový vlastník MING ENTERPRISES a.s. (IČO 03514111)
    Nový provozovatel Miroslav Červeňák (IČO 07353863)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 8 (BMW X5 XDRIVE 35D 2009 v ČR obvykle 4,1, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 35,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 88,3 %

Srovnáváme s 298 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW X5 XDRIVE 35D

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 3. 12. 2025, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 13. 3. 2003 – 20. 6. 2018) Safety Gate
  • 14. 6. 2023, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 6. 2006 – 25. 6. 2014) Safety Gate
  • 1. 9. 2021, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 21. 8. 2006 – 21. 8. 2011) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 9. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (65)

Identifikace

Tovární značka
BMW
Obchodní označení
X5 XDRIVE 35D
Typ
BMW X5 XDRIVE 35D X70 / X70
Varianta
FF01
Verze
AB
Typ kód
X70
VIN
WBAFF01080L322422
PČV
7444929
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1G
Výrobce vozidla
BMW, AG, MNICHOV, SRN
Rok výroby
2009
Datum 1. registrace
27. 11. 2009
Datum 1. registrace v ČR
27. 11. 2009
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
BMW, AG, MNICHOV, SRN
Typ motoru
306 D5
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
210 / 4400
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2993
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
235

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 4
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.52
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
277 / 187 / 220
Spotřeba předpis
ES 2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
10.5 / 7.1 / 8.3
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
80/ 3300
Za jízdy
71

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4854/ 1933/ 1776
Rozvor [mm]
2933
Provozní hmotnost
2185
Hmotnosti zatížení SZ
120
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2790/ 2790
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1335/ 1335
1555/ 1555
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2700/ 2700
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
5610/ 5610
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
255/55 R18 109V/ 8.5J X 18 ET46
255/55 R18 109V/ 8.5J X 18 ET46
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERNÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5. 83. 6484
ES/EU
e1*2001/116*0420*
Číslo ORV
UBN599625
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
CO2: 271/184/216 g/km
Variabilní provedení vozidla:
#F.1/F.2: 2 910/2 910 - při provozu s přípojným vozidlem
#N: 1 725/1 725 - pro zadní nápravu při provozu s přípojným vozidlem
#20-21: 9J X 19 ET48; 255/50 R19 107V
9J X 19 ET37; 255/50 R19 107H M+S
#20: 9J X 19 ET37(48); 255/50 R19 107V
#21: 10J X 19 ET20(53); 285/45 R19 111V
#20: 10J X 20 ET40; 275/40 R20 106W
#21: 11J X 20 ET35(37); 315/35 R20 110W
#20: 10J X 21 ET40; 285/35 R21 105W
#21: 11.5J X 21 ET38(42); 325/30 R21 108W
Sněhové řetězy lze montovat na zadní nápravu jen v souladu s pokyny
výrobce. Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
14.08.2017 ZÁPIS TZ.

Další ověření (externí odkazy)