BMW X5 XDRIVE 30D

  • 2009
  • ČERNÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2993 cm³
  • 173 kW ≈ 235 k

VINWBAFF41010L147566

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 17:53 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBAFF41010L147566

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 7 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 79 dnů (4. 7. 2022 až 21. 9. 2022). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2009. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
BMW
Model
X5 XDRIVE 30D
Typ
/ X70
Datum 1. registrace
18. 11. 2009
Datum 1. registrace v ČR
13. 7. 2017
Barva
ČERNÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2993 cm³
Výkon
173 kW
Kategorie
M1G – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 2. 9. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
329 047 km
při prohlídce 2. 9. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 16 let: 244–319 tis. km (medián 278 620 km, 150 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

7
Vlastníků v registru
IC Company s.r.o.
od 5. 4. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
18. 11. 2009 První registrace Registr silničních vozidel
13. 7. 2017 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
13. 7. 2017 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
4. 7. 2022 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
21. 9. 2022 Nový vlastník a provozovatel Holding Cars s.r.o. (IČO 08991413) Registr silničních vozidel
24. 10. 2022 Nový vlastník a provozovatel Duck cars service s.r.o. (IČO 09996214) Registr silničních vozidel
23. 12. 2022 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
27. 3. 2023 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
5. 4. 2023 Nový vlastník IC Company s.r.o. (IČO 17471176) Registr silničních vozidel
5. 4. 2023 Nový provozovatel BÍZEK A VLK, kamionová doprava, s.r.o. (IČO 45146292) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

200 000250 000300 000350 000 2018202020222024 4. 7. 2017: 209 558 km6. 8. 2019: 248 211 km28. 7. 2021: 268 945 km4. 7. 2022: 300 263 km21. 9. 2022: 305 892 km21. 10. 2022: 306 933 km13. 12. 2022: 310 563 km1. 8. 2023: 320 930 km2. 9. 2025: 329 047 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
2. 9. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Mělník (č. 3202) 329 047 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
2. 9. 2027
1. 8. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Mělník (č. 3202) 320 930 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
1. 8. 2025
13. 12. 2022 Evidenční kontrola České Budějovice (č. 3307) 310 563 km způsobilé bez závad
21. 10. 2022 Evidenční kontrola České Budějovice (č. 3307) 306 933 km způsobilé bez závad
21. 9. 2022 Evidenční kontrola Prachatice (č. 3325) 305 892 km způsobilé bez závad
4. 7. 2022 Evidenční kontrola Telč (č. 3753) 300 263 km způsobilé bez závad
28. 7. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Telč (č. 3753) 268 945 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
28. 7. 2023
6. 8. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Dlouhá Brtnice (č. 3755) 248 211 km způsobilé
2 lehké
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
6. 8. 2021
4. 7. 2017 Před registrací Kraj Vysočina (č. 3755) 209 558 km způsobilé bez závad 4. 7. 2017

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DLOUHÁ BRTNICE 156, 58834, DLOUHÁ BRTNICE · protokol CZ-3755-17-07-0110
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 7. 2019 · stanice: DLOUHÁ BRTNICE 156, 58834, DLOUHÁ BRTNICE
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 8. 2021 · stanice: DLOUHÁ BRTNICE 156, 58834, DLOUHÁ BRTNICE · protokol CZ-3755-19-08-0183
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 7. 2023 · stanice: RADKOVSKÁ 230, 58856, TELČ · protokol CZ-3753-21-07-1266
  6. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: RADKOVSKÁ 230, 58856, TELČ · protokol CZ-3753-22-07-0068
  7. Nový vlastník a provozovatel Holding Cars s.r.o. (IČO 08991413)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Vodňanská 964, 383 01, Prachatice · protokol CZ-3325-22-09-0288
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-22-10-3536
  9. Nový vlastník a provozovatel Duck cars service s.r.o. (IČO 09996214)
  10. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-22-12-1740
  11. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  12. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  13. Nový vlastník IC Company s.r.o. (IČO 17471176)
    Nový provozovatel BÍZEK A VLK, kamionová doprava, s.r.o. (IČO 45146292)
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 8. 2025 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-23-08-0017
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 9. 2027 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-25-09-0068
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 7. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (67)

Identifikace

Tovární značka
BMW
Obchodní označení
X5 XDRIVE 30D
Typ
/ X70
Varianta
FF41
Verze
AF
Typ kód
X70
VIN
WBAFF41010L147566
PČV
14697986
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1G
Výrobce vozidla
BMW, AG, MNICHOV, SRN
Datum 1. registrace
18. 11. 2009
Datum 1. registrace v ČR
13. 7. 2017
Druh (typ)
5.DVEŘOVÝ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
BMW, AG, MNICHOV, SRN
Typ motoru
306 D3
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
173 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2993
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
216

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 4
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
274 / 184 / 217
Spotřeba předpis
ES2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
10.4 / 7 / 8.2
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4854/ 1933/ 1776
Rozvor [mm]
2933
Provozní hmotnost
2150
Hmotnosti zatížení SZ
120
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2755/ 2755
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1295/ 1295
1545/ 1545
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2700/ 2700
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
5575/ 5575
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
255/55 R18 109V / 8.5J X 18 ET46
255/55 R18 109V / 8.5J X 18 ET46
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
BMW, AG, MNICHOV, SRN
Barva
ČERNÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
6484-055-05
ES/EU
e1*2001/116*0420*
Číslo TP
UN221138
Číslo ORV
UBF008779
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
Individuální dovoz ze SRN č.j. ODO/16598-17/258/DOHP. UNIQA POJ. 8511064931
Další záznamy
INDIVIDUÁLNÍ DOVOZ ZE SRN.
SPRÁVNÍ POPLATEK ZAPLACEN POKLADNÍM DOKLADEM Č. 747/17.
ROK VÝROBY NEURČEN,DATUM PRVNÍ REGISTRACE DLE PŮVODNÍCH DOKLADŮ DNE 18.11.2009.
ROZCHOD:
- PŘEDNÍ NÁPRAVA: 1 644 MM
- ZADNÍ NÁPRAVA : 1 650 MM
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#F.1/F.2: 2 875/2 875 - PŘI PROVOZU S PŘÍPOJNÝM VOZIDLEM
#N: 1 710/1 710 - PRO ZADNÍ NÁPRAVU PŘI PROVOZU S PŘÍPOJNÝM VOZIDLEM
#20-21: 9J X 19 ET48; 255/50 R19 107V
9J X 19 ET37; 255/50 R19 107H M+S
#20: 9J X 19 ET37(48); 255/50 R19 107V
#21: 10J X 19 ET20(53); 285/45 R19 111V
#20: 10J X 20 ET40; 275/40 R20 106W
#21: 11J X 20 ET35(37); 315/35 R20 110W
#20: 10J X 21 ET40; 285/35 R21 105W
#21: 11.5J X 21 ET38(42); 325/30 R21 108W
SNĚHOVÉ ŘETĚZY LZE MONTOVAT NA ZADNÍ NÁPRAVU JEN V SOULADU S POKYNY
VÝROBCE. VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
DOKLADY O TECHNICKÉ ZPŮSOBILISTI ZE ZEMĚ PŮVODU (SRN):
- ORV I (ZULASSUNGSBECHEINIGUNG TEIL I) Č. ZBI085869455.
- ORV II (ZULASSUNGSBECHEINIGUNG TEIL II) Č.DS612805.
Č.J. ODO/16598-17/258/DOHP.

Další ověření (externí odkazy)