BMW 740 D

  • 2001
  • ČERNÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 3901 cm³
  • 175 kW ≈ 238 k

VINWBAGE81040DB84199

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 11:20 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBAGE81040DB84199

STK propadla 19. 10. 2014. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 19. 10. 2014 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2001. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
BMW
Model
740 D
Typ
BMW 740 D WBAGE81 / GE81
Rok výroby
2001
Datum 1. registrace
26. 1. 2001
Datum 1. registrace v ČR
19. 3. 2003
Barva
ČERNÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
3901 cm³
Výkon
175 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 19. 10. 2014
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
258 248 km
při prohlídce 22. 10. 2012

Obvyklé u modelu ve stáří 11 let (všechny roky výroby): 187–266 tis. km (medián 228 764 km, 76 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

1
Vlastník v registru
DINESIA a.s., v likvidaci
od 20. 12. 2004

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
26. 1. 2001 První registrace Registr silničních vozidel
19. 3. 2003 První registrace v ČR Registr silničních vozidel
19. 3. 2003 Nový provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
14. 12. 2004 Nový provozovatel JIRÍ HLAVKA GALETOVA 1295 MLADÁ BOLESLAV Registr silničních vozidel
20. 12. 2004 Nový vlastník DINESIA a.s., v likvidaci (IČO 63999579) Registr silničních vozidel
20. 12. 2004 Nový provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

258 000258 500 10/2012 19. 10. 2012: 258 237 km22. 10. 2012: 258 248 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
22. 10. 2012 Opakovaná STK Hlavní město Praha (č. 3105) 258 248 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.1.3.5.1 Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené nebo zasažené povrchovou korozí, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. lehká
19. 10. 2014
19. 10. 2012 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3105) 258 237 km dočasně způsobilé
5 lehkých, 1 vážná
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.3 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které… vážná
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.1.3.5.1 Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené nebo zasažené povrchovou korozí, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. lehká
18. 11. 2012

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. První registrace v ČR
    Nový provozovatel fyzická osoba
  3. Nový provozovatel JIRÍ HLAVKA GALETOVA 1295 MLADÁ BOLESLAV
  4. Nový vlastník DINESIA a.s., v likvidaci (IČO 63999579)
    Nový provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · stanice: KOSOŘICKÁ 580, 29441, DOBROVICE
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 3. 2007 · stanice: KOSOŘICKÁ 580, 29441, DOBROVICE
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 18. 11. 2012 · stanice: PRŮBĚŽNÁ 76, 10031, PRAHA 10
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 10. 2014 · stanice: PRŮBĚŽNÁ 76, 10031, PRAHA 10
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 16. 2. 2017, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (období výroby neuvedeno) Safety Gate
  • 25. 11. 2016, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (období výroby neuvedeno) Safety Gate
  • 18. 8. 2006, riziko: zranění, dobrovolná nápravná opatření (období výroby neuvedeno) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (60)

Identifikace

Tovární značka
BMW
Obchodní označení
740 D
Typ
BMW 740 D WBAGE81 / GE81
Typ kód
GE81
VIN
WBAGE81040DB84199
PČV
11373520
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
SEDAN
Kategorie vozidla
M1
Rok výroby
2001
Datum 1. registrace
26. 1. 2001
Datum 1. registrace v ČR
19. 3. 2003
Druh (typ)
SEDAN
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
BMW, AG, MNICHOV, SRN
Typ motoru
398D1
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
175 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
3901
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
242
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
2
Spotřeba předpis
EU 93/116
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
14.7 / 7 / 9.8
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
78/ 0
Za jízdy
72

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4984/ 1862/ 1435
Rozvor [mm]
2930
Provozní hmotnost
1960
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2495/ 2495
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1255/ 1255
1300/ 1300
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2100/ 2100
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4595/ 4595
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Objem cisterny
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
235/50 ZR 18/ 8J X 18 ET 20
235/50 ZR 18/ 8J X 18 ET 20
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
BMW, AG, MNICHOV, SRN
Výrobní číslo karoserie
WBAGE81040DB84199
Barva
ČERNÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
KOULE ISO 50
ABS
ano
ASR
ano
Airbag
6
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
3099-033-00
Číslo TP
BA142556
Číslo ORV
BAB778729
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ

Další ověření (externí odkazy)