BMW 730 D

  • 2013
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2993 cm³
  • 180 kW ≈ 245 k

VINWBAKM21010DX07928

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 20:10 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBAKM21010DX07928

STK propadla 11. 9. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 11. 9. 2026 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 7 dnů (9. 6. 2015 až 16. 6. 2015). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
BMW
Model
730 D
Typ
/ 7L
Datum 1. registrace
21. 3. 2013
Datum 1. registrace v ČR
9. 6. 2015
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2993 cm³
Výkon
180 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 11. 9. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
159 420 km
při prohlídce 11. 9. 2024

Obvyklé u modelu ve stáří 11 let (všechny roky výroby): 206–301 tis. km (medián 252 301 km, 451 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníků v registru
K.T.-Permon s.r.o.
od 30. 12. 2016

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
21. 3. 2013 První registrace Registr silničních vozidel
9. 6. 2015 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
9. 6. 2015 Nový vlastník a provozovatel GALVO Servis s.r.o. "v likvidaci" (IČO 29388490) Registr silničních vozidel
16. 6. 2015 Nový vlastník a provozovatel Beermania a.s. (IČO 24182125) Registr silničních vozidel
19. 8. 2015 Nový vlastník a provozovatel J.A.R. game group s.r.o. (IČO 28639154) Registr silničních vozidel
30. 12. 2016 Nový vlastník a provozovatel K.T.-Permon s.r.o. (IČO 26794691) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

050 000100 000150 000200 000 20162018202020222024 2. 6. 2015: 33 607 km16. 6. 2015: 33 787 km21. 7. 2015: 34 232 km10. 8. 2015: 36 242 km5. 10. 2016: 57 329 km1. 11. 2016: 58 694 km29. 12. 2016: 60 466 km17. 8. 2017: 70 569 km22. 8. 2019: 115 224 km19. 9. 2019: 116 925 km22. 8. 2022: 136 864 km11. 9. 2024: 159 420 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
11. 9. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Havířov (č. 3850) 159 420 km způsobilé bez závad 11. 9. 2026
22. 8. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Karviná (č. 3853) 136 864 km způsobilé bez závad 22. 8. 2024
19. 9. 2019 Opakovaná STK Karviná (č. 3853) 116 925 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
22. 8. 2021
22. 8. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Karviná (č. 3853) 115 224 km dočasně způsobilé
1 lehká, 2 vážné
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.2.1.1 Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům. vážná
  • 4.4.1.1.2 Nesvítí některá směrová svítilna. vážná
22. 8. 2021
17. 8. 2017 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3853) 70 569 km způsobilé bez závad 17. 8. 2019
29. 12. 2016 Evidenční kontrola Moravskoslezský kraj (č. 3853) 60 466 km způsobilé bez závad
1. 11. 2016 Evidenční kontrola Moravskoslezský kraj (č. 3853) 58 694 km způsobilé bez závad
5. 10. 2016 Evidenční kontrola Moravskoslezský kraj (č. 3832) 57 329 km způsobilé bez závad
10. 8. 2015 Evidenční kontrola Moravskoslezský kraj (č. 3808) 36 242 km způsobilé bez závad
21. 7. 2015 Evidenční kontrola Moravskoslezský kraj (č. 3808) 34 232 km způsobilé bez závad
16. 6. 2015 Evidenční kontrola Moravskoslezský kraj (č. 3808) 33 787 km způsobilé bez závad
2. 6. 2015 Před registrací Moravskoslezský kraj (č. 3808) 33 607 km způsobilé bez závad 2. 6. 2015

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 6. 2017 · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel GALVO Servis s.r.o. "v likvidaci" (IČO 29388490)
  4. Nový vlastník a provozovatel Beermania a.s. (IČO 24182125)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ
  7. Nový vlastník a provozovatel J.A.R. game group s.r.o. (IČO 28639154)
    Vybavení zapsané v registru: ABS
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ZA SPLAVEM 884, 73401, KARVINÁ
  9. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SVATOPLUKA ČECHA 799/32O, 73506, KARVINÁ, NOVÉ MĚSTO
  10. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SVATOPLUKA ČECHA 799/32O, 73506, KARVINÁ, NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3853-16-12-0207
  11. Nový vlastník a provozovatel K.T.-Permon s.r.o. (IČO 26794691)
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 8. 2019 · stanice: SVATOPLUKA ČECHA 799/32O, 73506, KARVINÁ, NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3853-17-08-0225
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 21. 9. 2019 · stanice: SVATOPLUKA ČECHA 799/32O, 73506, KARVINÁ, NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3853-19-08-0439
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 8. 2021 · stanice: SVATOPLUKA ČECHA 799/32O, 73506, KARVINÁ, NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3853-19-09-0400
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 8. 2024 · stanice: SVATOPLUKA ČECHA 799/32O, 73506, KARVINÁ, NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3853-22-08-0361
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 9. 2026 · stanice: ŽELEZNIČÁŘŮ 1529/1C, 73601, HAVÍŘOV - MĚSTO · protokol CZ-3850-24-09-0480
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (69)

Identifikace

Tovární značka
BMW
Obchodní označení
730 D
Typ
/ 7L
Varianta
KM21
Verze
5B
Typ kód
7L
VIN
WBAKM21010DX07928
PČV
13535927
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
SEDAN
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
BMW, AG, MNICHOV, SRN
Datum 1. registrace
21. 3. 2013
Datum 1. registrace v ČR
9. 6. 2015
Druh (typ)
SEDAN
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
BMW, AG, MNICHOV, SRN
Typ motoru
N57D30A
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
180 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2993
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
245

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 692/2008A
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.51
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
235 / 145 / 178
Spotřeba předpis
692/2008A
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
9 / 5.5 / 6.8
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
80/ 3000
Za jízdy
72

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5072/ 1902/ 1479
Rozvor [mm]
3070
Rozchod [mm]
1611/ 1650/ /
Provozní hmotnost
1940
Hmotnosti zatížení SZ
100
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2505/ 2505
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1210/ 1210
1355/ 1355
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2100/ 2100
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4705/ 4705
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
245/55 R17 102W / 8J X 17 ET30
245/55 R17 102W / 8J X 17 ET30
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
BMW, AG, MNICHOV, SRN
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7126-001-07
ES/EU
e1*2007/46*0276*05
Číslo TP
UG602408
Číslo ORV
UAU375842
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
692/2008A
Další záznamy
Číslo homologace typu ES e1*2007/46*0276* je vyznačeno na typovém štítku vozidla.
Rozchod kol: 1 611 / 1 650
Alternativní provedení vozidla:
#19: TŘÍDA A50-X; TYP 303272
Variabilní provedení vozidla:
#F.1/F.2: 2 605/2 605 - při provozu s přípojným vozidlem
#N: 1 520/1 520 - pro zadní nápravu při provozu s přípojným vozidlem
#20-21: 8J x 18 ET30; 245/50 R18 100Y
8.5J x 19 ET25; 245/45 R19 102V M+S
#20: 8.5J x 19 ET25; 245/45 R19 98Y
#21: 9.5J x 19 ET39; 275/40 R19 101Y
#20: 8.5J x 20 ET25; 245/40 R20 99Y
#21: 10J x 20 ET41; 275/35 R20 102Y
#20: 8.5J x 21 ET25; 245/35 R21 96Y
#21: 10J x 21 ET41; 275/30 R21 98Y
Sněhové řetězy lze montovat na zadní nápravu jen v souladu s pokyny výrobce.
Dovoz SRN,rok výroby neurčen,dle ORV SRN 1.evid.”21.03.2013”.
Technická způsobilost vozidla převzata ze země původu.
ORV CZ část I.,II. vystaveny na základě dolkadů•země původu a STK.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb. ve znění pozdějších změn a doplňků.

Další ověření (externí odkazy)