BMW X5 XDRIVE30D

  • 2013
  • HNĚDÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 2993 cm³
  • 190 kW ≈ 258 k

VINWBAKS410900C30516

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 5:39 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBAKS410900C30516

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 6 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 4,7 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 59 dnů (15. 10. 2013 až 13. 12. 2013). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
BMW
Model
X5 XDRIVE30D
Typ
/ X5
Rok výroby
2013
Datum 1. registrace
15. 10. 2013
Datum 1. registrace v ČR
15. 10. 2013
Barva
HNĚDÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2993 cm³
Výkon
190 kW
Kategorie
M1G – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 7. 11. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
311 839 km
při prohlídce 7. 11. 2025
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u modelu ve stáří 12 let: 179–278 tis. km (medián 235 027 km, 89 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

6
Vlastníků v registru
Stavitelství Kamínek s.r.o.
od 23. 6. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
15. 10. 2013 První registrace invelt - s.r.o. (IČO 25208047) Registr silničních vozidel
13. 12. 2013 Nový vlastník a provozovatel Kýček Karel, JUDr., advokát (IČO 66212600) Registr silničních vozidel
17. 12. 2013 Nový vlastník a provozovatel Kýček Karel, JUDr., advokát (IČO 66212600) Registr silničních vozidel
15. 6. 2016 Nový vlastník a provozovatel Stavitelství Kamínek s.r.o. (IČO 26021471) Registr silničních vozidel
11. 10. 2016 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
23. 6. 2021 Nový vlastník Stavitelství Kamínek s.r.o. (IČO 26021471) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000 201420162018202020222024 17. 12. 2013: 5 028 km13. 6. 2016: 332 235 km20. 9. 2016: 40 707 km6. 11. 2017: 64 736 km4. 11. 2019: 105 616 km22. 6. 2021: 164 015 km2. 11. 2021: 179 173 km2. 11. 2023: 244 979 km7. 11. 2025: 311 839 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
7. 11. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Toužim (č. 3421) 311 839 km způsobilé bez závad 7. 11. 2027
2. 11. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Rybnice (č. 3415) 244 979 km způsobilé bez závad 2. 11. 2025
2. 11. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Rybnice (č. 3415) 179 173 km způsobilé bez závad 2. 11. 2023
22. 6. 2021 Evidenční kontrola Toužim (č. 3421) 164 015 km způsobilé bez závad
4. 11. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Horažďovice (č. 3424) 105 616 km způsobilé bez závad 4. 11. 2021
6. 11. 2017 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 64 736 km způsobilé bez závad 6. 11. 2019
20. 9. 2016 Evidenční kontrola Plzeňský kraj (č. 3413) 40 707 km nižší než dříve způsobilé bez závad
13. 6. 2016 Evidenční kontrola Plzeňský kraj (č. 3413) 332 235 km způsobilé bez závad
17. 12. 2013 Evidenční kontrola Ústecký kraj (č. 3531) 5 028 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel invelt - s.r.o. (IČO 25208047)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 10. 2017
  2. Nový vlastník a provozovatel Kýček Karel, JUDr., advokát (IČO 66212600)
  3. Nový vlastník a provozovatel Kýček Karel, JUDr., advokát (IČO 66212600)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: V LIPÁCH 3275, 41501, TEPLICE - PROSETICE
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
  5. Nový vlastník a provozovatel Stavitelství Kamínek s.r.o. (IČO 26021471)
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
  7. Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2019 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-17-11-1094
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 11. 2021 · stanice: TYRŠOVA 356, 34101, HORAŽĎOVICE · protokol CZ-3424-19-11-0034
  10. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PLZEŇSKÁ 575, 36401, TOUŽIM · protokol CZ-3421-21-06-0441
  11. Nový vlastník Stavitelství Kamínek s.r.o. (IČO 26021471)
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 11. 2023 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE · protokol CZ-3415-21-11-0222
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 11. 2025 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE · protokol CZ-3415-23-11-0257
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 11. 2027 · stanice: PLZEŇSKÁ 575, 36401, TOUŽIM · protokol CZ-3421-25-11-0109
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 6 (BMW X5 XDRIVE30D 2013 v ČR obvykle 4,7, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 25,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 92,6 %

Srovnáváme s 81 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW X5 XDRIVE30D

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (68)

Identifikace

Tovární značka
BMW
Obchodní označení
X5 XDRIVE30D
Typ
/ X5
Varianta
KS41
Verze
6A150000
Typ kód
X5
VIN
WBAKS410900C30516
PČV
12823551
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1G
Výrobce vozidla
BMW AG, MNICHOV, SRN
Rok výroby
2013
Datum 1. registrace
15. 10. 2013
Datum 1. registrace v ČR
15. 10. 2013
Druh (typ)
AC KOMBI
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
BMW AG, MNICHOV, SRN
Typ motoru
N57D30A
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
190 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2993
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
230

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 143/2013T
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
185 / 149 / 162
Spotřeba předpis
143/2013T
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
7 / 5.7 / 6.2
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4886/ 1938/ 1762
Rozvor [mm]
2933
Rozchod [mm]
1644/ 1650/ /
Provozní hmotnost
2145
Hmotnosti provozní Do
2145
Hmotnosti zatížení SZ
140
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2780/ 2780
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1320/ 1320
1545/ 1545
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2700/ 2700
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
5620/ 5620
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
255/55 R18 109V / 8 1/2J X 18 ET46
255/55 R18 109V / 8 1/2J X 18 ET46
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
BMW
Barva
HNĚDÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
6484-1175-10
ES/EU
e1*2007/46*0421*
Číslo TP
UF599170
Číslo ORV
UBB994253
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
CO2: 185/149/162 g/km
ROZCHOD: 1 644/1 650
#V.9: 143/2013T; EURO 6
Variabilní provedení vozidla:
#F.1/F.2: 2 920/2 920 - při provozu s přípojným vozidlem
#N: 1 755/1 755 - pro zadní nápravu při provozu s přípojným vozidlem
#20-21: 255/50 R19 107V M+S 9Jx19 ET37
255/50 R19 107W 9Jx19 ET48
Dále je technicky možné alternativní použití pneumatik na ráfcích
#20-21: 255/55 R18 109H M+S 8 1/2Jx18 ET46
255/50 R19 107H M+S 9Jx19 ET48
#20: 275/40 R20 106W 10Jx20 ET40
#21: 315/35 R20 110W 11Jx20 ET37
#20: 285/35 R21 105Y 10Jx21 ET40
#21: 325/30 R21 108Y 11 1/2Jx21 ET38
#20: 255/50 R19 107W 9Jx19 ET48
#21: 285/45 R19 111W 10Jx19 ET53
#20: 255/50 R19 107W 9Jx19 ET37
#21: 285/45 R19 111W 10Jx19 ET21
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)