BMW 530 D XDRIVE

  • 2012
  • STŘÍBRNÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 2993 cm³
  • 190 kW ≈ 258 k

VINWBAMW91000DV06162

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 13:26 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBAMW91000DV06162

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 6 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 5,0 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 10 dnů (13. 3. 2017 až 23. 3. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
BMW
Model
530 D XDRIVE
Typ
BMW 530 D XDRIVE 5K / 5K
Rok výroby
2012
Datum 1. registrace
25. 1. 2012
Datum 1. registrace v ČR
25. 1. 2012
Barva
STŘÍBRNÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2993 cm³
Výkon
190 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 27. 10. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
390 320 km
při prohlídce 27. 10. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 13 let: 230–322 tis. km (medián 271 001 km, 141 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

6
Vlastníků v registru
CAR LEASING s.r.o.
od 18. 11. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
25. 1. 2012 První registrace invelt - s.r.o. (IČO 25208047) Registr silničních vozidel
10. 5. 2012 Nový provozovatel UniCredit Fleet Management, s.r.o. (IČO 62582836) Registr silničních vozidel
16. 5. 2012 Nový vlastník UniCredit Fleet Management, s.r.o. (IČO 62582836) Registr silničních vozidel
13. 3. 2017 Nový vlastník a provozovatel AUTO IN s.r.o. (IČO 25298828) Registr silničních vozidel
23. 3. 2017 Nový vlastník MONETA Auto, s.r.o. (IČO 60112743) Registr silničních vozidel
23. 3. 2017 Nový provozovatel Petr Grubner (IČO 15618153) Registr silničních vozidel
16. 3. 2023 Nový vlastník Petr Grubner (IČO 15618153) Registr silničních vozidel
21. 9. 2023 Nový vlastník MONETA Auto, s.r.o. (IČO 60112743) Registr silničních vozidel
21. 9. 2023 Nový provozovatel CAR LEASING s.r.o. (IČO 28345401) Registr silničních vozidel
18. 11. 2025 Nový vlastník CAR LEASING s.r.o. (IČO 28345401) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000 2013201520172019202120232025 16. 5. 2012: 7 789 km11. 1. 2016: 90 421 km7. 3. 2017: 104 367 km23. 3. 2017: 105 031 km10. 1. 2018: 131 559 km8. 1. 2020: 204 316 km8. 1. 2020: 204 326 km9. 1. 2020: 204 362 km20. 12. 2021: 271 442 km18. 9. 2023: 316 378 km27. 10. 2025: 390 320 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
27. 10. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Brno (č. 3754) 390 320 km způsobilé bez závad 27. 10. 2027
18. 9. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Brno (č. 3772) 316 378 km způsobilé bez závad 18. 9. 2025
20. 12. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Vysoké Mýto (č. 3642) 271 442 km způsobilé
2 lehké
  • 5.3.4.2.1 Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
20. 12. 2023
9. 1. 2020 Opakovaná STK Vysoké Mýto (č. 3642) 204 362 km způsobilé bez závad 8. 1. 2022
8. 1. 2020 Pravidelná STK Vysoké Mýto (č. 3642) 204 326 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 0.2.2.1.3 Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí. vážná
7. 2. 2020
8. 1. 2020 Měření emisí Vračovice-Orlov (č. 461132) 204 316 km způsobilé bez závad 8. 1. 2022
10. 1. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Vysoké Mýto (č. 3642) 131 559 km způsobilé bez závad 10. 1. 2020
23. 3. 2017 Evidenční kontrola Pardubický kraj (č. 3622) 105 031 km způsobilé bez závad
7. 3. 2017 Evidenční kontrola Hlavní město Praha (č. 3115) 104 367 km způsobilé bez závad
11. 1. 2016 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3100) 90 421 km způsobilé bez závad 11. 1. 2018
16. 5. 2012 Evidenční kontrola Hlavní město Praha (č. 3115) 7 789 km způsobilé bez závad 16. 5. 2012

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový provozovatel invelt - s.r.o. (IČO 25208047)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 1. 2016
  2. Nový provozovatel UniCredit Fleet Management, s.r.o. (IČO 62582836)
  3. Nový vlastník UniCredit Fleet Management, s.r.o. (IČO 62582836)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NA VÝBĚŽKU 1023/7A, 19000, PRAHA 9
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 1. 2018 · stanice: TÜRKOVA 1001/9, 14900, PRAHA 4, CHODOV
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NA VÝBĚŽKU 1023/7A, 19000, PRAHA 9 · protokol CZ-3115-17-03-0203
  6. Nový vlastník a provozovatel AUTO IN s.r.o. (IČO 25298828)
  7. Nový vlastník MONETA Auto, s.r.o. (IČO 60112743)
    Nový provozovatel Petr Grubner (IČO 15618153)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-17-03-1478
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 1. 2020 · stanice: VRAČOVICE 1, 56601, VRAČOVICE - ORLOV · protokol CZ-3642-18-01-0178
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 7. 2. 2020 · stanice: VRAČOVICE 1, 56601, VRAČOVICE - ORLOV · protokol CZ-3642-20-01-0156
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 1. 2022 · stanice: VRAČOVICE 1, 56601, VRAČOVICE - ORLOV · protokol CZ-3642-20-01-0203
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 12. 2023 · stanice: VRAČOVICE 1, 56601, VRAČOVICE - ORLOV · protokol CZ-3642-21-12-0318
  12. Nový vlastník Petr Grubner (IČO 15618153)
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 9. 2025 · stanice: OLOMOUCKÁ 1292/17A, 61800, BRNO - ČERNOVICE · protokol CZ-3772-23-09-0422
  14. Nový vlastník MONETA Auto, s.r.o. (IČO 60112743)
    Nový provozovatel CAR LEASING s.r.o. (IČO 28345401)
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 10. 2027 · stanice: VÍDEŇSKÁ 267/106D, 61900, BRNO · protokol CZ-3754-25-10-2658
  16. Nový vlastník CAR LEASING s.r.o. (IČO 28345401)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 6 (BMW 530 D XDRIVE 2012 v ČR obvykle 5,0, medián 5)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 27,8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 91,7 %

Srovnáváme s 252 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW 530 D XDRIVE

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 3. 12. 2025, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 13. 3. 2003 – 20. 6. 2018) Safety Gate
  • 28. 8. 2023, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 1. 2012 – 31. 12. 2017) Safety Gate
  • 16. 2. 2017, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (období výroby neuvedeno) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 4. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (69)

Identifikace

Tovární značka
BMW
Obchodní označení
530 D XDRIVE
Typ
BMW 530 D XDRIVE 5K / 5K
Varianta
MW91
Verze
5A200
Typ kód
5K
VIN
WBAMW91000DV06162
PČV
7566405
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
BMW
Rok výroby
2012
Datum 1. registrace
25. 1. 2012
Datum 1. registrace v ČR
25. 1. 2012
Druh (typ)
KOMBI
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
BMW
Typ motoru
N57D30A
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
190 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2993
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
245

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 692/2008F
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
178 / 138 / 153
Spotřeba předpis
692/2008F
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.8 / 5.2 / 5.8
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
75/ 3000
Za jízdy
70

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4907/ 1860/ 1462
Rozvor [mm]
2968
Provozní hmotnost
1940
Hmotnosti zatížení SZ
90
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2520/ 2520
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1160/ 1160
1410/ 1410
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4610/ 4610
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
245/45 R18 96Y / 8J X 18 ET30
245/45 R18 96Y / 8J X 18 ET30
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
BMW
Výrobní číslo karoserie
WBAMW91000DV06162
Barva
STŘÍBRNÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7709-061-03
ES/EU
e1*2007/46*0455*
Číslo ORV
UBL769902
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#F.1/F.2: 2 610/2 610 - PŘI PROVOZU S PŘÍPOJNÝM VOZIDLEM
#N: 1 550/1 550 - PRO ZADNÍ NÁPRAVU PŘI PROVOZU S PŘÍPOJNÝM VOZIDLEM
#N.1 (1.) , N.2 (2.) 8J X 17 ET30; 225/55 R17 97Y
SNĚHOVÉ ŘETĚZY LZE MONTOVAT NA ZADNÍ NÁPRAVU JEN V SOULADU S POKYNY
VÝROBCE. VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)