BMW 530 D
- 2005
- ČERNÁ-METAL
- motorová nafta (NM)
- 2993 cm³
- 160 kW ≈ 218 k
VINWBANC71080B662995
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 14:33 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBANC71080B662995
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 4,8 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2005. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- BMW
- Model
- 530 D
- Typ
- BMW 530 D 560L / 560L
- Rok výroby
- 2005
- Datum 1. registrace
- 25. 4. 2005
- Datum 1. registrace v ČR
- 25. 4. 2005
- Barva
- ČERNÁ-METAL
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 2993 cm³
- Výkon
- 160 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Booking - transport s.r.o. (IČO 06852041) od 2. 10. 2025
- Provozovatel: Booking - transport s.r.o. (IČO 06852041) od 2. 10. 2025
Obvyklé u vozidel z roku výroby 2005 při prohlídce v roce 2025: 293–393 tis. km (medián 339 387 km, 293 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 25. 4. 2005 | První registrace | VELVYSLANECTVÍ ČÍNSKÉ LIDOVÉ REPUBLIKY | Registr silničních vozidel |
| 14. 8. 2006 | Nový vlastník a provozovatel | neztotožněný subjekt | Registr silničních vozidel |
| 17. 8. 2006 | Nový provozovatel | Bestone Consulting s.r.o. (IČO 49286021) | Registr silničních vozidel |
| 20. 4. 2011 | Nový provozovatel | HYSON ENTERPRISE, spol. s r.o. (IČO 64257479) | Registr silničních vozidel |
| 18. 1. 2012 | Nový vlastník | HYSON ENTERPRISE, spol. s r.o. (IČO 64257479) | Registr silničních vozidel |
| 3. 9. 2015 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 2. 10. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | Booking - transport s.r.o. (IČO 06852041) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 28. 5. 2025 | Pravidelná STK | Praha (č. 3117) | 243 106 km | způsobilé | 1 lehká
| 28. 5. 2027 |
| 28. 5. 2025 | Měření emisí | Praha (č. 410911) | 243 104 km | způsobilé | bez závad | 28. 5. 2027 |
| 18. 5. 2023 | Pravidelná STK | Praha (č. 3117) | 242 204 km | způsobilé | 3 lehké
| 18. 5. 2025 |
| 18. 5. 2023 | Měření emisí | Praha (č. 410911) | 242 203 km | způsobilé | bez závad | 18. 5. 2025 |
| 31. 5. 2021 | Pravidelná STK | Praha (č. 3117) | 238 347 km | způsobilé | 2 lehké
| 31. 5. 2023 |
| 25. 5. 2021 | Měření emisí | Praha (č. 410911) | 238 075 km | způsobilé | bez závad | 25. 5. 2023 |
| 11. 5. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Praha (č. 3120) | 231 462 km | způsobilé | 4 lehké
| 11. 5. 2021 |
| 7. 4. 2017 | Pravidelná STK | Hlavní město Praha (č. 3117) | 219 958 km | způsobilé | bez závad | 7. 4. 2019 |
| 3. 9. 2015 | Evidenční kontrola | Hlavní město Praha (č. 3114) | 215 683 km | způsobilé | bez závad | |
| 18. 3. 2015 | Pravidelná STK | Hlavní město Praha (č. 3100) | 209 441 km | způsobilé | 1 lehká
| 18. 3. 2017 |
| 9. 4. 2013 | Opakovaná STK | Hlavní město Praha (č. 3100) | 175 132 km | způsobilé | bez závad | 9. 4. 2015 |
| 9. 4. 2013 | Pravidelná STK | Hlavní město Praha (č. 3100) | 175 131 km | dočasně způsobilé | 1 vážná
| 9. 5. 2013 |
| 19. 4. 2011 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3623) | 126 314 km | způsobilé | bez závad | 19. 4. 2013 |
| 19. 4. 2011 | Evidenční kontrola | Královéhradecký kraj (č. 3623) | 126 314 km | způsobilé | bez závad | 19. 4. 2011 |
| 28. 4. 2009 | Pravidelná STK | Hlavní město Praha (č. 3100) | 81 800 km | způsobilé | 1 lehká
| 28. 4. 2011 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel VELVYSLANECTVÍ ČÍNSKÉ LIDOVÉ REPUBLIKYAdministrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: nezjištěn · platnost do 25. 4. 2009Vybavení zapsané v registru: ABS
-
Nový vlastník a provozovatel neztotožněný subjekt
-
Nový provozovatel Bestone Consulting s.r.o. (IČO 49286021)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD
-
Nový provozovatel HYSON ENTERPRISE, spol. s r.o. (IČO 64257479)
-
Nový vlastník HYSON ENTERPRISE, spol. s r.o. (IČO 64257479)Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 4. 2013 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 9. 5. 2013 · stanice: TÜRKOVA 1001/9, 149 00, PRAHA 4, CHODOVPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 4. 2015 · stanice: TÜRKOVA 1001/9, 149 00, PRAHA 4, CHODOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2017 · stanice: TÜRKOVA 1001/9, 149 00, PRAHA 4, CHODOV
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osobaEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 101 00, PRAHA 10Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 101 00, PRAHA 10
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 4. 2019 · stanice: PROSECKÁ 817, 190 00, PRAHA 9 · protokol CZ-3117-17-04-0296
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 5. 2021 · stanice: SKORKOVSKÁ 1537, 198 00, PRAHA 14 - ČERNÝ MOST · protokol CZ-3120-19-05-0827
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 5. 2023 · stanice: PROSECKÁ 817, 190 00, PRAHA 9 · protokol CZ-3117-21-05-1011
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 5. 2025 · stanice: PROSECKÁ 817, 190 00, PRAHA 9 · protokol CZ-3117-23-05-0586
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 5. 2027 · stanice: PROSECKÁ 817, 190 00, PRAHA 9 · protokol CZ-3117-25-05-0789
-
Nový vlastník a provozovatel Booking - transport s.r.o. (IČO 06852041)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 4 (BMW 530 D 2005 v ČR v průměru 4,8, medián 4)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 70,3 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 53,2 %
Srovnáváme s 549 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW 530 D
Svolávací akce a bezpečnostní upozornění
U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.
- 3. 12. 2025, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 13. 3. 2003 – 20. 6. 2018) Safety Gate
- 9. 7. 2019, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 5. 2. 2002 – 27. 7. 2010) Safety Gate
- 1. 12. 2015, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 1. 2002 – 31. 8. 2006) Safety Gate
Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 6. Všechna upozornění k modelu
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (68)
Identifikace
- Tovární značka
- BMW
- Obchodní označení
- 530 D
- Typ
- BMW 530 D 560L / 560L
- Varianta
- NC71
- Verze
- 32
- Typ kód
- 560L
- VIN
- WBANC71080B662995
- PČV
- 3762326
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- SEDAN
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- BMW AG, MNICHOV, SRN
- Rok výroby
- 2005
- Datum 1. registrace
- 25. 4. 2005
- Datum 1. registrace v ČR
- 25. 4. 2005
- Druh (typ)
- SEDAN
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- BMW AG, MNICHOV, SRN
- Typ motoru
- 306 D2
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 160 / 4000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 2993
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 243
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 2002/80B
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 4
- Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
- 1,9
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 208
- Spotřeba předpis
- ES 1999/100
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 10,6 / 6,3 / 7,8
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 82/ 3000
- Za jízdy
- 72
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4841/ 1846/ 1469
- Rozvor [mm]
- 2888
- Provozní hmotnost
- 1760
- Hmotnosti provozní Do
- 1805
- Hmotnosti zatížení SZ
- 90
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 2170/ 2170
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1050/ 1050
1180/ 1180
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 2000/ 2000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 4170/ 4170
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 225/55 R16 95W/ 7J X 16 ET20
225/55 R16 95W/ 7J X 16 ET20
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- BMW AG, MNICHOV, SRN
- Barva
- ČERNÁ-METAL
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neautonomní
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 5484-006-05
- ES/EU
- e1*2001/116*0230*
- Číslo ORV
- UBM206572
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- DNE 02.10.2025 TP PONECHÁN KLIENTOVI.
- Další záznamy
- CO2: 208 g/km
Variabilní provedení vozidla:
*N: 1 245/1 245 - pro zadní nápravu při provozu s přípojným vozidlem
*19: TŘÍDA A50-X
*20: 7.5J X 17 ET20; 225/50 R17 94W
7J X 16 ET20; 225/55 R16 95W
8J X 19 ET20; 245/35 R19 89Y
8J X 18 ET20; 245/40 R18 93W
8J X 18 ET20; 245/40 R18 93W
8J X 17 ET20; 245/45 R17 95W
*21: 7.5J X 17 ET20; 225/50 R17 94W
7J X 16 ET20; 225/55 R16 95W
9.5J X 19 ET32; 275/30 R19 92Y
8J X 18 ET20; 245/40 R18 93W
9J X 18 ET32; 275/35 R18 95W
8J X 17 ET20; 245/45 R17 95W
Sněhové řetězy lze montovat na zadní nápravu jen v souladu s pokyny výrobce.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
TECHNICKÁ ZPŮSOBILOST SCHVÁLENA 07.04.2005 - AUTEC GROUP A.S.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WBANC71080B662995
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.