BMW X3 3.0 I

  • 2005
  • STŘÍBRNÁ-METAL
  • benzin (BA)
  • 2979 cm³
  • 170 kW ≈ 231 k

VINWBAPA91050WA16383

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 21:43 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBAPA91050WA16383

STK končí 6. 12. 2026. Upozornění vám pošleme brzy po zapnutí hlídání.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2005. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
BMW
Model
X3 3.0 I
Typ
BMW X83 PA9102 / X83
Rok výroby
2005
Datum 1. registrace
21. 3. 2005
Datum 1. registrace v ČR
21. 3. 2005
Barva
STŘÍBRNÁ-METAL
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem
2979 cm³
Výkon
170 kW
Kategorie
N1G – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 28 dnů
platnost do 6. 12. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
326 441 km
při prohlídce 17. 12. 2024
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u modelu 19 let po roce výroby (všechny roky výroby): 206–268 tis. km (medián 236 340 km, 90 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
České přístavy, a.s.
od 19. 9. 2012

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
21. 3. 2005 První registrace Credium, a.s., v likvidaci (IČO 25139886) Registr silničních vozidel
21. 3. 2005 Nový provozovatel České přístavy, a.s. (IČO 45274592) Registr silničních vozidel
29. 11. 2007 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
19. 9. 2012 Nový vlastník a provozovatel České přístavy, a.s. (IČO 45274592) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000 20102012201420162018202020222024 25. 5. 2009: 127 213 km12. 5. 2011: 130 478 km14. 9. 2012: 133 450 km9. 5. 2013: 150 732 km18. 6. 2015: 226 182 km16. 6. 2017: 276 273 km12. 6. 2019: 118 091 km12. 6. 2019: 318 100 km1. 12. 2022: 325 201 km5. 12. 2022: 325 210 km6. 12. 2024: 326 360 km17. 12. 2024: 326 441 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
17. 12. 2024 Opakovaná STK Chlumec (č. 3516) 326 441 km způsobilé bez závad 6. 12. 2026
6. 12. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Chlumec (č. 3516) 326 360 km dočasně způsobilé
3 vážné
  • 0.3.1.1 Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). vážná
  • 4.7.1.2.2 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. vážná
  • 0.3.1.1 Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). vážná
5. 1. 2025
5. 12. 2022 Pravidelná STK Chlumec (č. 3516) 325 210 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
5. 12. 2024
1. 12. 2022 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 451012) 325 201 km způsobilé bez závad 1. 12. 2024
12. 6. 2019 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3516) 318 100 km způsobilé
7 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.5.1.2 Ostřikovač čelního skla neostřikuje dostatečně stíranou plochu před spolujezdcem (seřízení). lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
12. 6. 2021
12. 6. 2019 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 451012) 118 091 km nižší než dříve způsobilé bez závad 12. 6. 2021
16. 6. 2017 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3516) 276 273 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.5.1.2 Ostřikovač čelního skla neostřikuje dostatečně stíranou plochu před spolujezdcem (seřízení). lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
16. 6. 2019
18. 6. 2015 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3516) 226 182 km způsobilé
2 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 2.4.1 Seřízení sbíhavosti (rozbíhavost) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance lehká
18. 6. 2017
9. 5. 2013 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3109) 150 732 km způsobilé bez závad 9. 5. 2015
14. 9. 2012 Evidenční kontrola Hlavní město Praha (č. 3109) 133 450 km způsobilé bez závad 14. 9. 2012
12. 5. 2011 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3109) 130 478 km způsobilé
2 lehké
  • 3063 Některá ochranná manžeta chybí nebo je poškozena natolik, že zjevně neplní určenou funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 6222 Svítí jen část osvětlení zadní tabulky státní poznávací značky (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
12. 5. 2013
25. 5. 2009 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3109) 127 213 km způsobilé
1 lehká
  • 3063 Některá ochranná manžeta chybí nebo je poškozena natolik, že zjevně neplní určenou funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
25. 5. 2011

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník Credium, a.s., v likvidaci (IČO 25139886)
    Nový provozovatel České přístavy, a.s. (IČO 45274592)
  2. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: nezjištěn · stanice: NA VÝBĚŽKU 1023/7A, 190 00, PRAHA 9
  3. Konec: vlastník Credium, a.s., v likvidaci (IČO 25139886)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 5. 2013 · stanice: CHLUMECKÁ 765/6, 198 19, PRAHA 9
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: CHLUMECKÁ 765/6, 198 19, PRAHA 9
  6. Nový vlastník a provozovatel České přístavy, a.s. (IČO 45274592)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 5. 2015 · stanice: CHLUMECKÁ 765/6, 198 19, PRAHA 9
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 6. 2017 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 403 39, CHLUMEC
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 6. 2019 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 403 39, CHLUMEC · protokol CZ-3516-17-06-1372
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 6. 2021 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 403 39, CHLUMEC · protokol CZ-3516-19-06-1105
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 12. 2024 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 403 39, CHLUMEC · protokol CZ-3516-22-12-0321
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2025 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 403 39, CHLUMEC · protokol CZ-3516-24-12-0475
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 12. 2026 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 403 39, CHLUMEC · protokol CZ-3516-24-12-1196
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (BMW X3 3.0 I 2005 v ČR v průměru 4,3, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 53,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 53,1 %

Srovnáváme s 32 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW X3 3.0 I

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 3. 12. 2025, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 13. 3. 2003 – 20. 6. 2018) Safety Gate
  • 7. 3. 2024, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 12. 1. 2004 – 31. 12. 2005) Safety Gate
  • 8. 12. 2023, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 11. 11. 2003 – 29. 12. 2015) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 5. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • KATALYZÁTOR

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (64)

Identifikace

Tovární značka
BMW
Obchodní označení
X3 3.0 I
Typ
BMW X83 PA9102 / X83
Varianta
PA91
Verze
02
Typ kód
X83
VIN
WBAPA91050WA16383
PČV
11815186
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
SKŘÍŇOVÝ
Kategorie vozidla
N1G
Výrobce vozidla
BMW
Rok výroby
2005
Datum 1. registrace
21. 3. 2005
Datum 1. registrace v ČR
21. 3. 2005
Druh (typ)
SKŘÍŇOVÁ
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
BMW
Typ motoru
306 S3
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
170 / 5900
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem [cm³]
2979
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
210

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2001/100A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
420
Spotřeba předpis
ES1999/100
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
17,4 / 9,1 / 12,1
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
85/ 4500
Za jízdy
76

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4565/ 1853/ 1674
Rozvor [mm]
2795
Provozní hmotnost
1765
Hmotnosti provozní Do
1810
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2280/ 2280
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1100/ 1100
1260/ 1260
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
720/ 720
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4355/ 4355
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
235/55 R17 99H / 8J X 17 ET46
235/55 R17 99H / 8J X 17 ET46
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
BMW
Barva
STŘÍBRNÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
4 / 4 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5560-002-04
ES/EU
e1*2001/116*0249*
Číslo ORV
UBJ711417
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
ZTP 5560-02-04
1x ztráta RZ 4A68041, 1x vrácena MHMP435729/06-RZ 4A68041 1X ŠROT. V.C.KAROSERIE VYRAŽENO NÁHRADNÍ TECHNOLOGIÍ VÝROBCEM
Další záznamy
Na výrobním štítku vozidla je uvedena homologace typu ES, e1*2001/116*0249*, vozidla před úpravou na kategorii N1.
Vozidlo je vybaveno přepážkou, případná demontáž se považujie za přestavbu.
Vozidlo je vybaveno doplňkovým výrobním štítkem s údaji odpovídajícími zařazení do kategorie N1 ve druhém stupni výroby.
Zvýšení obsaditelnosti není možné.
CO2: 420 g/km
Variabilní provedení vozidla:
*36: 2 355/2 355 - při provozu s přípojným vozidlem
*37: 1 365/1 365 - pro zadní nápravu při provozu s přípojným vozidlem
*42: TŘÍDA A50-X
*44: 8J X 18 ET46; 235/50 R18 97V
8J X 18 ET46; 235/50 R18 97H
8J X 18 ET46; 235/50 R18 97V
8.5J X 19 ET46; 235/45 R19 95W
*45: 8J X 18 ET46; 235/50 R18 97V
8J X 18 ET46; 235/50 R18 97H
9J X 18 ET51; 255/45 R18 99V
9J X 19 ET51; 255/40 R19 96W
Modelový rok 2004.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)