BMW X3 XDRIVE30D
- 2018
- HNĚDÁ
- motorová nafta (NM)
- 2993 cm³
- 195 kW ≈ 265 k
VINWBATX71010LB50018
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 0:52 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBATX71010LB50018
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- BMW
- Model
- X3 XDRIVE30D
- Typ
- / G3X
- Datum 1. registrace
- 2. 5. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 5. 2018
- Barva
- HNĚDÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 2993 cm³
- Výkon
- 195 kW
- Kategorie
- M1G – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: ENCO group, s.r.o. (IČO 26828570) od 2. 5. 2018
- Provozovatel: ENCO group, s.r.o. (IČO 26828570) od 2. 5. 2018
Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 104–167 tis. km (medián 131 147 km, 71 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2. 5. 2018 | První registrace | ENCO group, s.r.o. (IČO 26828570) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5. 5. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Ostrava (č. 3829) | 64 031 km | způsobilé | bez závad | 5. 5. 2027 |
| 2. 5. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Ostrava (č. 3834) | 55 247 km | způsobilé | bez závad | 2. 5. 2026 |
| 2. 5. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Ostrava (č. 3834) | 40 037 km | způsobilé | bez závad | 2. 5. 2024 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel ENCO group, s.r.o. (IČO 26828570)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2022
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2024 · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3834-22-05-0069
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2026 · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3834-24-05-0071
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 5. 2027 · stanice: SERVISNÍ 5556/1, 72200, OSTRAVA - TŘEBOVICE · protokol CZ-3829-25-05-0151
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (64)
Identifikace
- Tovární značka
- BMW
- Obchodní označení
- X3 XDRIVE30D
- Typ
- / G3X
- Varianta
- TX71
- Verze
- CA1500B0
- Typ kód
- G3X
- VIN
- WBATX71010LB50018
- PČV
- 15159475
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AC KOMBI
- Kategorie vozidla
- M1G
- Výrobce vozidla
- BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG, SRN
- Datum 1. registrace
- 2. 5. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 5. 2018
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- BAYER. MOT. WERKE AG
- Typ motoru
- B57D30A
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 195 / 4000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 2993
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -2
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 240
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2016/646ZA
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.5
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 165 / 139 / 149
- Spotřeba předpis
- 2016/646ZA
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 6.3 / 5.3 / 5.7
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 77/ 3000
- Za jízdy
- 68
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4708/ 1891/ 1676
- Rozvor [mm]
- 2 864
- Rozchod [mm]
- 1620/ 1636/ /
- Provozní hmotnost
- 1895
- Hmotnosti zatížení SZ
- 100
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 2500/ 2500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1 190/ 1 190
1 415/ 1 415
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 2000/ 2000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 4600/ 4600
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 225/60 R18 104W/ 7J X 18 ET22
225/60 R18 104W/ 7J X 18 ET22
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- HNĚDÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 /
- ABS
- ano
- Airbag
- ne
- Brzdy provozní
- ne
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ne
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10887-145-02
- ES/EU
- e1*2007/46*1797*02
- Číslo TP
- UJ001057
- Číslo ORV
- UAT487459
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- EHS 2016/646ZA
- Další záznamy
- #N: +145 KG - PRO ZADNÍ NÁPRAVU PŘI PROVOZU S PŘÍPOJNÝM VOZIDLEM
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#N.1-N.2: 7.5J X 19 ET32; 245/50 R19 105W
DÁLE JE TECHNICKY MOŽNÉ ALTERNATIVNÍ POUŽITÍ PNEUMATIK NA RÁFCÍCH
#N.1-N.2: 7J X 18 ET22; 225/60 R18 104H M+S
#N.1-N.2: 8J X 20 ET27; 245/45 R20 103V M+S
#N.1-N.2: 7.5J X 19 ET32; 245/50 R19 105V M+S
#N.1: 8.5J X 21 ET30; 245/40 R21 100Y
#N.2: 9.5J X 21 ET43; 275/35 R21 103Y
#N.1: 8J X 20 ET27; 245/45 R20 103W
#N.2: 9.5J X 20 ET43; 275/40 R20 106W
#N.1: 8J X 20 ET27; 245/45 R20 103Y
#N.2: 9.5J X 20 ET43; 275/40 R20 106Y
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WBATX71010LB50018
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.