BMW 118 D

  • 2009
  • ČERNÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1995 cm³
  • 105 kW ≈ 143 k

VINWBAUD71070P315315

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 23:11 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBAUD71070P315315

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2009. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
BMW
Model
118 D
Typ
/ 187
Rok výroby
2009
Datum 1. registrace
17. 8. 2009
Datum 1. registrace v ČR
5. 4. 2013
Barva
ČERNÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1995 cm³
Výkon
105 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 4. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
269 348 km
při prohlídce 4. 8. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 16 let: 201–290 tis. km (medián 237 423 km, 117 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
Antoš-Auto s.r.o.
od 14. 12. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
17. 8. 2009 První registrace Registr silničních vozidel
5. 4. 2013 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
5. 4. 2013 Nový vlastník a provozovatel Michaela Šafářová (IČO 73628026) Registr silničních vozidel
14. 12. 2022 Nový vlastník a provozovatel Antoš-Auto s.r.o. (IČO 26717794) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000 201420162018202020222024 2. 4. 2013: 55 083 km4. 5. 2015: 99 288 km4. 5. 2017: 171 941 km17. 5. 2019: 208 321 km10. 5. 2021: 230 065 km10. 5. 2021: 230 066 km8. 12. 2022: 252 494 km28. 7. 2023: 254 675 km28. 7. 2023: 254 676 km4. 8. 2025: 269 346 km4. 8. 2025: 269 348 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
4. 8. 2025 Pravidelná STK Praha (č. 3123) 269 348 km způsobilé
2 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
4. 8. 2027
4. 8. 2025 Měření emisí Praha (č. 410432) 269 346 km způsobilé bez závad 4. 8. 2027
28. 7. 2023 Pravidelná STK Praha (č. 3123) 254 676 km způsobilé bez závad 28. 7. 2025
28. 7. 2023 Měření emisí Praha (č. 410432) 254 675 km způsobilé bez závad 28. 7. 2025
8. 12. 2022 Evidenční kontrola Praha (č. 3123) 252 494 km způsobilé bez závad
10. 5. 2021 Pravidelná STK Praha (č. 3123) 230 066 km způsobilé bez závad 10. 5. 2023
10. 5. 2021 Měření emisí Praha (č. 410441) 230 065 km způsobilé bez závad 10. 5. 2023
17. 5. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3114) 208 321 km způsobilé bez závad 17. 5. 2021
4. 5. 2017 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3114) 171 941 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze/oxidace brzdového potrubí. lehká
4. 5. 2019
4. 5. 2015 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3114) 99 288 km způsobilé bez závad 4. 5. 2017
2. 4. 2013 Před schvál. tech. způsob. vozidla Hlavní město Praha (č. 3121) 55 083 km způsobilé bez závad 2. 4. 2013

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ZA ELEKTRÁRNOU 19, 170 00, PRAHA 7 · protokol CZ-3121-13-04-0003
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel Michaela Šafářová (IČO 73628026)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 4. 2015 · stanice: ZA ELEKTRÁRNOU 19, 170 00, PRAHA 7
    Vybavení zapsané v registru: ABS
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 5. 2017 · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 10100, PRAHA 10 · protokol CZ-3114-15-05-0029
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 5. 2019 · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 10100, PRAHA 10 · protokol CZ-3114-17-05-0570
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 5. 2021 · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 10100, PRAHA 10 · protokol CZ-3114-19-05-1719
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 5. 2023 · stanice: DOBRONICKÁ 1216, 14800, PRAHA 4 · protokol CZ-3123-21-05-0366
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DOBRONICKÁ 1216, 14800, PRAHA 4 · protokol CZ-3123-22-12-0375
  9. Nový vlastník a provozovatel Antoš-Auto s.r.o. (IČO 26717794)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 7. 2025 · stanice: DOBRONICKÁ 1216, 14800, PRAHA 4 · protokol CZ-3123-23-07-0850
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 8. 2027 · stanice: DOBRONICKÁ 1216, 14800, PRAHA 4 · protokol CZ-3123-25-08-0046
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (BMW 118 D 2009 v ČR obvykle 3,6, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 63 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 61,3 %

Srovnáváme s 119 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW 118 D

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (65)

Identifikace

Tovární značka
BMW
Obchodní označení
118 D
Typ
/ 187
Varianta
UD71
Verze
5B
Typ kód
187
VIN
WBAUD71070P315315
PČV
12595310
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
BMW, AG, MNICHOV, SRN
Rok výroby
2009
Datum 1. registrace
17. 8. 2009
Datum 1. registrace v ČR
5. 4. 2013
Druh (typ)
KOMBI
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
BMW, AG, MNICHOV, SRN
Typ motoru
N47D20C
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
105 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1995
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
210

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 692/2008A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 5
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.55
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
187 / 122 / 146
Spotřeba předpis
692/2008A
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
7 / 4.6 / 5.5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
74/ 3000
Za jízdy
69

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4239/ 1748/ 1421
Rozvor [mm]
2660
Provozní hmotnost
1420
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1855/ 1855
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
855/ 855
1040/ 1040
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1200/ 1200
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
690/ 690
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3130/ 3130
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/55 R16 87H / 6.5J X 16 ET42
195/55 R16 87H / 6.5J X 16 ET42
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
BMW, AG, MNICHOV, SRN
Barva
ČERNÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
E1*2001/116*0287*
Číslo ORV
UBM827721
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
Variabilní provedení vozidla:
#F.1/F.2: 1 930/1 930 - při provozu s přípojným vozidlem
#N: 1 150/1 150 - pro zadní nápravu při provozu s přípojným vozidlem
#20-21: 7J x 16 ET44; 205/55 R16 91H
7J x 17 ET47; 205/50 R17 89V
#20: 7J x 17 ET47; 205/50 R17 89V
#21: 7.5J x 17 ET47; 225/45 R17 91V
#20: 7.5J x 18 ET47,49; 205/45 R18 86W
#21: 8J(8.5J) x 18 ET49(52); 225/40 R18 88W
#20: 7.5J x 18 ET47,49; 215/40 R18 85W
#21: 8.5J x 18 ET52; 245/35 R18 88W
Sněhové řetězy lze montovat na zadní nápravu jen v souladu s pokyny
výrobce. Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)