BMW X1 XDRIVE18D
- 2014
- ORANŽOVÁ-METAL
- motorová nafta (NM)
- 1995 cm³
- 105 kW ≈ 143 k
VINWBAVP71040V201652
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 0:49 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBAVP71040V201652
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 4,1 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 11 dnů (15. 6. 2015 až 26. 6. 2015). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- BMW
- Model
- X1 XDRIVE18D
- Typ
- / X1
- Rok výroby
- 2014
- Datum 1. registrace
- 25. 7. 2014
- Datum 1. registrace v ČR
- 25. 7. 2014
- Barva
- ORANŽOVÁ-METAL
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1995 cm³
- Výkon
- 105 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Rentier holding a.s. (IČO 27892832) od 14. 11. 2023
- Provozovatel: Rentier holding a.s. (IČO 27892832) od 14. 11. 2023
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 25. 7. 2014 | První registrace | BMW Vertriebs GmbH | Registr silničních vozidel |
| 25. 7. 2014 | Nový provozovatel | BMW Vertriebs GmbH - organizační složka Česká republika (IČO 27564720) | Registr silničních vozidel |
| 15. 6. 2015 | Nový vlastník a provozovatel | BASE NEXT, s.r.o. (IČO 26355400) | Registr silničních vozidel |
| 15. 6. 2015 | Nový vlastník | BMW Vertriebs GmbH - organizační složka Česká republika (IČO 27564720) | Registr silničních vozidel |
| 26. 6. 2015 | Nový vlastník a provozovatel | NOMEN PUBLIC RELATIONS s.r.o. (IČO 25679384) | Registr silničních vozidel |
| 14. 11. 2023 | Nový vlastník a provozovatel | Rentier holding a.s. (IČO 27892832) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 13. 12. 2024 | Pravidelná STK | Horoměřice (č. 3225) | 41 418 km | způsobilé | bez závad | 13. 12. 2026 |
| 12. 12. 2024 | Měření emisí | Praha (č. 410907) | 41 373 km | způsobilé | bez závad | 12. 12. 2026 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník BMW Vertriebs GmbHNový provozovatel BMW Vertriebs GmbH - organizační složka Česká republika (IČO 27564720)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 7. 2018Vybavení zapsané v registru: ABS
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 6. 2015 · stanice: Daimlerova 271, 36211, JenišovEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 6. 2015 · stanice: Daimlerova 271, 36211, JenišovEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 6. 2015 · stanice: Daimlerova 271, 36211, JenišovEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 6. 2015 · stanice: Daimlerova 271, 36211, Jenišov
-
Nový vlastník a provozovatel BASE NEXT, s.r.o. (IČO 26355400)Nový vlastník BMW Vertriebs GmbH - organizační složka Česká republika (IČO 27564720)
-
Nový vlastník a provozovatel NOMEN PUBLIC RELATIONS s.r.o. (IČO 25679384)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 8. 2020 · stanice: Daimlerova 271, 36211, Jenišov · protokol CZ-3434-18-08-1435
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 11. 2022 · stanice: Daimlerova 271, 36211, Jenišov · protokol CZ-3434-20-11-0508
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 12. 2024 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-22-12-0697
-
Nový vlastník a provozovatel Rentier holding a.s. (IČO 27892832)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 12. 2026 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-24-12-0803
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 5 (BMW X1 XDRIVE18D 2014 v ČR obvykle 4,1, medián 4)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 28,3 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 85,9 %
Srovnáváme s 99 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW X1 XDRIVE18D
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (66)
Identifikace
- Tovární značka
- BMW
- Obchodní označení
- X1 XDRIVE18D
- Typ
- / X1
- Varianta
- VP71
- Verze
- 5A050000
- Typ kód
- X1
- VIN
- WBAVP71040V201652
- PČV
- 13147927
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AC KOMBI
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- BMW, AG, MNICHOV, SRN
- Rok výroby
- 2014
- Datum 1. registrace
- 25. 7. 2014
- Datum 1. registrace v ČR
- 25. 7. 2014
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- BMW, AG, MNICHOV, SRN
- Typ motoru
- N47D20C
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 105 / 4000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1995
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 2
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 195
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 630/2012J
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 5
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.53
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 159 / 134 / 143
- Spotřeba předpis
- 630/2012J
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 6.1 / 5.1 / 5.4
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 77/ 3000
- Za jízdy
- 71
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4477/ 1798/ 1545
- Rozvor [mm]
- 2 760
- Rozchod [mm]
- 1500/ 1529/ /
- Provozní hmotnost
- 1650
- Hmotnosti zatížení SZ
- 80
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 2140/ 2140
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1 010/ 1 010
1 170/ 1 170
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1800/ 1800
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 4020/ 4020
- Zatížení střechy
- 75
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 225/50 R17 94H / 7 1/2J X 17 ET34
225/50 R17 94H / 7 1/2J X 17 ET34
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- BMW, AG, MNICHOV, SRN
- Barva
- ORANŽOVÁ-METAL
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 7490-306-10
- ES/EU
- e1*2007/46*0275
- Číslo TP
- UG060747
- Číslo ORV
- UBG058795
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- [Alternativní provedení vozidla:
#19: TŘÍDA A50-X; TYP E466
*60: Vozidlo již bylo registrováno v jiném státě s datem první
registrace xx.xx.xxxx a podléhá technické prohlídce před jeho první
registrací v ČR.]
* Číslo homologace typu ES e1*2007/46*0275*10
*23: 5
*36: 2 140/2 140
*37: 1 010/1 010; 1 170/1 170
*39: 1 800/1 800
*40: 750/750
*41: 4 020/4 020
*57: AUT
CO2: 159/134/143 g/km
ROZCHOD: 1 500/1 529
#V.9: 630/2012J; EURO 5
Variabilní provedení vozidla:
#F.1/F.2: 2 220/2 220 - při provozu s přípojným vozidlem
#N: 1 285/1 285 - pro zadní nápravu při provozu s přípojným vozidlem
#20-21: 225/45 R18 91V 8Jx18 ET30
#20: 225/40 R19 89W 8Jx19 ET30
#21: 255/35 R19 92W 9Jx19 ET41
#20: 225/45 R18 91V 8Jx18 ET30
#21: 255/40 R18 95V 9Jx18 ET41
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Následující data jsou doplnena automaticky. Pred využitím doporucujeme provést kontrolu.
Rozchod: 1500+1529
 [Alternativní provedení vozidla:
 #19: TŘÍDA A50-X; TYP E466
 *60: Vozidlo již bylo registrováno v jiném státě s datem první registrace
 xx.xx.xxxx a podléhá technické prohlídce před jeho první registrací v ČR.]
 
 CO2: 159/134/143 g/km
 ROZCHOD: 1 500/1 529
 #V.9: 630/2012J; EURO 5
 
 Variabilní provedení vozidla:
 #F.1/F.2: 2 220/2 220 - při provozu s přípojným vozidlem
 #N: 1 285/1 285 - pro zadní nápravu při provozu s přípojným vozidlem
 
 #20-21: 225/45 R18 91V 8Jx18 ET30
 
 #20: 225/40 R19 89W 8Jx19 ET30
 #21: 255/35 R19 92W 9Jx19 ET41
 
 #20: 225/45 R18 91V 8Jx18 ET30
 #21: 255/40 R18 95V 9Jx18 ET41
 
 Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
 
 M: 2760
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WBAVP71040V201652
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.