BMW X1 XDRIVE20D
- 2014
- ŠEDÁ-SVĚTLÁ
- motorová nafta (NM)
- 1995 cm³
- 135 kW ≈ 184 k
VINWBAVP91040VV47597
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 14:18 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBAVP91040VV47597
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,6 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 67 dnů (16. 10. 2014 až 22. 12. 2014). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- BMW
- Model
- X1 XDRIVE20D
- Typ
- BMW X1 XDRIVE20D X1 / X1
- Rok výroby
- 2014
- Datum 1. registrace
- 16. 10. 2014
- Datum 1. registrace v ČR
- 16. 10. 2014
- Barva
- ŠEDÁ-SVĚTLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1995 cm³
- Výkon
- 135 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: Hal servis group, a.s. (IČO 25875019) od 21. 1. 2015
- Vlastník: Hal servis group, a.s. (IČO 25875019) od 13. 1. 2020
Obvyklé u modelu ve stáří 12 let: 115–198 tis. km (medián 158 997 km, 65 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 16. 10. 2014 | První registrace | invelt - s.r.o. (IČO 25208047) | Registr silničních vozidel |
| 22. 12. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | Hal servis group, a.s. (IČO 25875019) | Registr silničních vozidel |
| 21. 1. 2015 | Nový vlastník | UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) | Registr silničních vozidel |
| 21. 1. 2015 | Nový provozovatel | Hal servis group, a.s. (IČO 25875019) | Registr silničních vozidel |
| 13. 1. 2020 | Nový vlastník | Hal servis group, a.s. (IČO 25875019) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3. 9. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Ostrava (č. 3855) | 189 477 km | způsobilé | bez závad | 3. 9. 2028 |
| 6. 9. 2024 | Opakovaná STK | Ostrava (č. 3855) | 143 328 km | způsobilé | 1 lehká
| 5. 9. 2026 |
| 5. 9. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Ostrava (č. 3855) | 143 303 km | dočasně způsobilé | 2 lehké, 1 vážná
| 5. 9. 2026 |
| 26. 9. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Ostrava (č. 3842) | 106 136 km | způsobilé | bez závad | 26. 9. 2024 |
| 1. 10. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Ostrava (č. 3842) | 79 318 km | způsobilé | bez závad | 1. 10. 2022 |
| 9. 1. 2020 | Evidenční kontrola | Ostrava (č. 3834) | 73 919 km | způsobilé | bez závad | |
| 2. 10. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Ostrava (č. 3842) | 57 692 km | způsobilé | bez závad | 2. 10. 2020 |
| 21. 1. 2015 | Evidenční kontrola | Moravskoslezský kraj (č. 3834) | 6 040 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel invelt - s.r.o. (IČO 25208047)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 10. 2018Vybavení zapsané v registru: ABSVybavení zapsané v registru: KATALYZÁTOR
-
Nový vlastník a provozovatel Hal servis group, a.s. (IČO 25875019)
-
Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)Nový provozovatel Hal servis group, a.s. (IČO 25875019)Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Pod Šodkem 1618, 739 34, ŠenovEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3834-15-01-1352
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 10. 2020 · stanice: OBĚŽNÁ 2086/13, 70900, OSTRAVA - MARIÁNSKÉ HORY · protokol CZ-3842-18-10-0064
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3834-20-01-0390
-
Nový vlastník Hal servis group, a.s. (IČO 25875019)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 10. 2022 · stanice: OBĚŽNÁ 2086/13, 70900, OSTRAVA - MARIÁNSKÉ HORY · protokol CZ-3842-20-10-0025
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 9. 2024 · stanice: OBĚŽNÁ 2086/13, 70900, OSTRAVA - MARIÁNSKÉ HORY · protokol CZ-3842-22-09-0643
-
Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 5. 10. 2024 · protokol CZ-3855-24-09-0298
-
Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 9. 2026 · protokol CZ-3855-24-09-0336
-
Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 9. 2028 · protokol CZ-3855-26-09-0255
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 4 (BMW X1 XDRIVE20D 2014 v ČR obvykle 3,6, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 25,5 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 70,2 %
Srovnáváme s 47 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW X1 XDRIVE20D
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- KATALYZÁTOR
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (68)
Identifikace
- Tovární značka
- BMW
- Obchodní označení
- X1 XDRIVE20D
- Typ
- BMW X1 XDRIVE20D X1 / X1
- Varianta
- VP91
- Verze
- 5A050000
- Typ kód
- X1
- VIN
- WBAVP91040VV47597
- PČV
- 13244122
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AC KOMBI
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- BMW, AG, MNICHOV, SRN
- Rok výroby
- 2014
- Datum 1. registrace
- 16. 10. 2014
- Datum 1. registrace v ČR
- 16. 10. 2014
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- BMW, AG, MNICHOV, SRN
- Typ motoru
- N47D20C
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 135 / 4000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1995
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 2
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 205
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 630/2012J
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 5
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.51
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 159 / 134 / 143
- Spotřeba předpis
- 630/2012J
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 6.1 / 5.1 / 5.4
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 77/ 3000
- Za jízdy
- 71
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4477/ 1798/ 1545
- Rozvor [mm]
- 2760
- Rozchod [mm]
- 1501/ 1529/ /
- Provozní hmotnost
- 1660
- Hmotnosti zatížení SZ
- 80
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 2145/ 2145
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1010/ 1010
1165/ 1165
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 2000/ 2000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 4225/ 4225
- Zatížení střechy
- 75
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 225/50 R17 94H / 7 1/2J X 17 ET34
225/50 R17 94H / 7 1/2J X 17 ET34
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- BMW, AG, MNICHOV, SRN
- Barva
- ŠEDÁ-SVĚTLÁ
- Barva doplňková
- ŠEDÁ-METAL
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 7490-310-11
- ES/EU
- e1*2007/46*0275*
- Číslo TP
- UG172433
- Číslo ORV
- UAX911473
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- 3.3.2025 OPRAVENO
- Další záznamy
- CO2: 159/134/143 g/km
ROZCHOD: 1 501/1 529
#V.9: 630/2012J; EURO 5
Variabilní provedení vozidla:
#F.1/F.2: 2 225/2 225 - při provozu s přípojným vozidlem
#N: 1 280/1 280 - pro zadní nápravu při provozu s přípojným vozidlem
#20-21: 225/45 R18 91V 8Jx18 ET30
#20: 225/40 R19 89W 8Jx19 ET30
#21: 255/35 R19 92W 9Jx19 ET41
#20: 225/45 R18 91V 8Jx18 ET30
#21: 255/40 R18 95V 9Jx18 ET41
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WBAVP91040VV47597
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.