BMW 525 D XDRIVE

  • 2012
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1995 cm³
  • 160 kW ≈ 218 k

VINWBAXA11090DX07281

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 1:14 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WBAXA11090DX07281

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 5,7 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 20 dnů (12. 6. 2019 až 2. 7. 2019). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
BMW
Model
525 D XDRIVE
Typ
BMW 525 D XDRIVE 5L / 5L
Rok výroby
2012
Datum 1. registrace
13. 6. 2012
Datum 1. registrace v ČR
13. 6. 2012
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1995 cm³
Výkon
160 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Provozovatel: fyzická osoba od 2. 7. 2019
  • Vlastník: Max banka a.s. (IČO 14893649) od 20. 1. 2020
Technická prohlídka
STK platná
platnost do 14. 7. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
313 675 km
při prohlídce 15. 7. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2012 při prohlídce v roce 2026: 215–309 tis. km (medián 265 328 km, 86 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
Max banka a.s.
od 20. 1. 2020

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
13. 6. 2012 První registrace invelt - s.r.o. (IČO 25208047) Registr silničních vozidel
13. 6. 2012 Nový provozovatel ZBYNEK BRTINSKÝ JABLONOVÁ 1925 Registr silničních vozidel
20. 6. 2012 Nový vlastník a provozovatel Zbyněk Brtinský (IČO 41951930) Registr silničních vozidel
12. 6. 2019 Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299) Registr silničních vozidel
2. 7. 2019 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
20. 1. 2020 Nový vlastník Max banka a.s. (IČO 14893649) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000 2013201520172019202120232025 20. 6. 2012: 950 km26. 7. 2016: 135 288 km15. 8. 2018: 194 593 km10. 6. 2019: 220 484 km2. 7. 2019: 220 921 km20. 1. 2020: 229 822 km5. 8. 2020: 233 266 km20. 7. 2022: 253 063 km15. 7. 2024: 277 053 km14. 7. 2026: 313 574 km15. 7. 2026: 313 675 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
15. 7. 2026 Opakovaná STK Velim (č. 3238) 313 675 km způsobilé bez závad 14. 7. 2028
14. 7. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Velim (č. 3238) 313 574 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 4.2.1.1.2 Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. vážná
13. 8. 2026
15. 7. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Kolín (č. 3210) 277 053 km způsobilé bez závad 15. 7. 2026
20. 7. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Kolín (č. 3210) 253 063 km způsobilé bez závad 20. 7. 2024
5. 8. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Kolín (č. 3210) 233 266 km způsobilé
1 lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
5. 8. 2022
20. 1. 2020 Evidenční kontrola Kutná Hora (č. 3216) 229 822 km způsobilé bez závad
2. 7. 2019 Evidenční kontrola Kutná Hora (č. 3216) 220 921 km způsobilé bez závad
10. 6. 2019 Evidenční kontrola Praha (č. 3122) 220 484 km způsobilé bez závad
15. 8. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Slaný (č. 3203) 194 593 km způsobilé bez závad 15. 8. 2020
26. 7. 2016 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3203) 135 288 km způsobilé bez závad 26. 7. 2018
20. 6. 2012 Evidenční kontrola Hlavní město Praha (č. 3115) 950 km způsobilé bez závad 20. 6. 2012

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový provozovatel invelt - s.r.o. (IČO 25208047)
    Nový provozovatel ZBYNEK BRTINSKÝ JABLONOVÁ 1925
    Vybavení zapsané v registru: ABS
  2. Nový vlastník a provozovatel Zbyněk Brtinský (IČO 41951930)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NA VÝBĚŽKU 1023/7A, 190 00, PRAHA 9
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2016
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NA VÝBĚŽKU 1023/7A, 190 00, PRAHA 9 · protokol CZ-3115-12-06-0946
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 7. 2018 · stanice: NETOVICKÁ 350, 274 01, SLANÝ · protokol CZ-3203-16-07-0671
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 7. 2018 · stanice: NETOVICKÁ 350, 274 01, SLANÝ
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 8. 2020 · stanice: NETOVICKÁ 350, 274 01, SLANÝ · protokol CZ-3203-18-08-0410
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KARLOVARSKÁ 814/111, 163 00, PRAHA 6 - ŘEPY · protokol CZ-3122-19-06-0508
  6. Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299)
  7. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 284 45, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-19-07-0097
  8. Nový vlastník Max banka a.s. (IČO 14893649)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 284 45, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-20-01-0554
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 8. 2022 · stanice: OVČÁRECKÁ 509, 280 02, KOLÍN - SENDRAŽICE · protokol CZ-3210-20-08-0153
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 7. 2024 · stanice: OVČÁRECKÁ 509, 280 02, KOLÍN - SENDRAŽICE · protokol CZ-3210-22-07-0937
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 7. 2026 · stanice: OVČÁRECKÁ 509, 280 02, KOLÍN - SENDRAŽICE · protokol CZ-3210-24-07-0626
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 13. 8. 2026 · stanice: PALACKÉHO 94, 281 01, VELIM · protokol CZ-3238-26-07-0595
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 7. 2028 · stanice: PALACKÉHO 94, 281 01, VELIM · protokol CZ-3238-26-07-0696
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (BMW 525 D XDRIVE 2012 v ČR v průměru 5,7, medián 5)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 19,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 96 %

Srovnáváme s 148 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu BMW 525 D XDRIVE

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 3. 12. 2025, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 13. 3. 2003 – 20. 6. 2018) Safety Gate
  • 28. 8. 2023, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 1. 2012 – 31. 12. 2017) Safety Gate
  • 8. 5. 2023, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 13. 2. 2012 – 31. 12. 2015) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 5. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (64)

Identifikace

Tovární značka
BMW
Obchodní označení
525 D XDRIVE
Typ
BMW 525 D XDRIVE 5L / 5L
Varianta
XA11
Verze
5A1E0
Typ kód
5L
VIN
WBAXA11090DX07281
PČV
8537257
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
SEDAN
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
BMW AG, MNICHOV, SRN
Rok výroby
2012
Datum 1. registrace
13. 6. 2012
Datum 1. registrace v ČR
13. 6. 2012
Druh (typ)
SEDAN
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
BMW AG, MNICHOV, SRN
Typ motoru
N47D20D
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
160 / 4400
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1995
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
234

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
692/2008F
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,51
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
158 / 120 / 134
Spotřeba předpis
ES 692/2008F
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6 / 4,6 / 5,1
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
76/ 3300
Za jízdy
72

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4899/ 1860/ 1475
Rozvor [mm]
2968
Provozní hmotnost
1795
Hmotnosti zatížení SZ
90
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2320/ 2320
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1170/ 1170
1300/ 1300
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4410/ 4410
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
225/55 R17 97W / 8J X 17 ET30
225/55 R17 97W / 8J X 17 ET30
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
BMW AG, MNICHOV, SRN
Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7586-040-05
ES/EU
e1*2007/46*0363*
Číslo TP
UJ167605
Číslo ORV
UAZ069096
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
CO2: 158/120/134 g/km
Variabilní provedení vozidla:
#F.1/F.2: 2 410/2 410 - při provozu s přípojným vozidlem
#N: 1 410/1 410 - pro zadní nápravu při provozu s přípojným vozidlem
Sněhové řetězy lze montovat na zadní nápravu jen v souladu s pokyny
výrobce. Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)