MERCEDES-BENZ S 300 TURBODIESEL

  • 1998
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2996 cm³
  • 130 kW ≈ 177 k

VINWDB1401351A402070

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 23:43 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDB1401351A402070

STK propadla 22. 2. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 22. 2. 2026 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Rakouská republika). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1998. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MERCEDES-BENZ
Model
S 300 TURBODIESEL
Typ
/ 140
Datum 1. registrace
22. 1. 1998
Datum 1. registrace v ČR
28. 3. 2018
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2996 cm³
Výkon
130 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 22. 2. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
188 074 km
při prohlídce 22. 2. 2024
3
Vlastníci v registru
RUPEXIM s.r.o.
od 15. 1. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
22. 1. 1998 První registrace Registr silničních vozidel
28. 3. 2018 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
28. 3. 2018 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
8. 9. 2021 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
15. 1. 2025 Nový vlastník a provozovatel RUPEXIM s.r.o. (IČO 25097644) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

160 000170 000180 000190 000 201920202021202220232024 26. 3. 2018: 169 497 km27. 3. 2018: 169 497 km20. 3. 2020: 171 139 km25. 6. 2021: 186 618 km8. 9. 2021: 187 493 km22. 2. 2024: 188 074 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
22. 2. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3125) 188 074 km způsobilé bez závad 22. 2. 2026
8. 9. 2021 Evidenční kontrola Divišov (č. 3205) 187 493 km způsobilé bez závad
25. 6. 2021 Evidenční kontrola Frýdek-Místek (č. 3849) 186 618 km způsobilé bez závad
20. 3. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Rožnov pod Radhoštěm (č. 3745) 171 139 km způsobilé
3 lehké
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
20. 3. 2022
27. 3. 2018 Před registrací Zlínský kraj (č. 3745) 169 497 km způsobilé
2 lehké
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
27. 3. 2018
26. 3. 2018 Měření emisí Rožnov pod Radhoštěm (č. 481020) 169 497 km – bez závad 26. 3. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TVARŮŽKOVA 2994, 75661, ROŽNOV POD RADHOŠTĚM · protokol CZ-3745-18-03-0809
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 3. 2020 · stanice: MASARYKOVO NÁMĚSTÍ 128, 75661, ROŽNOV POD RADHOŠTĚM
  4. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  5. Konec vyřazení z provozu ROŽNOV POD RADHOŠTĚM
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 3. 2022 · stanice: TVARŮŽKOVA 2994, 75661, ROŽNOV POD RADHOŠTĚM · protokol CZ-3745-20-03-0678
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: 17. LISTOPADU 2269, 73802, FRÝDEK-MÍSTEK · protokol CZ-3849-21-06-1822
  8. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BENEŠOVSKÁ 300, 25726, DIVIŠOV · protokol CZ-3205-21-09-0209
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 2. 2026 · stanice: PODLESKÁ 1545/1, 10400, PRAHA 10, UHŘÍNĚVES · protokol CZ-3125-24-02-0584
  10. Nový vlastník a provozovatel RUPEXIM s.r.o. (IČO 25097644)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Rakouská republika (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (60)

Identifikace

Tovární značka
MERCEDES-BENZ
Obchodní označení
S 300 TURBODIESEL
Typ
/ 140
Varianta
G025A0
Verze
TEAA250
Typ kód
140
VIN
WDB1401351A402070
PČV
15093850
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AA SEDAN
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
DAIMLER-BENZ AG, STUTTGART, SRN
Datum 1. registrace
22. 1. 1998
Datum 1. registrace v ČR
28. 3. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
DAIMLER-BENZ AG, STUTTGART, SRN
Typ motoru
606 961
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
130 / 4400
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2996
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
206

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 96/69
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 2
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.9
Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
14 / 100
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
82/ 3300
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5113/ 1886/ 1475
Rozvor [mm]
3040
Rozchod [mm]
1606/ 1579/ /
Provozní hmotnost
1845
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2610/ 2610
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1270/ 1270
1340/ 1340
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2100/ 2100
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4710/ 4710
Zatížení střechy
84
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
235/60 R16 100H/ 7,5JX16 H2/ET51
235/60 R16 100H/ 7,5JX16 H2/ET51
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
DAIMLER-BENZ AG, STUTTGART, SRN
Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 /
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e1*96/27*0056*02
Číslo ORV
UBK902498
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
REGISTRACE ZE STÁTU EU 527/2019
Další záznamy
ROZCHOD: 1 606 - 1 579
Variabilní provedení vozidla:
rozchod: 1 606-1 620, 1 579-1 593
*14: 1 492 mm
*20, 21: 255/45ZR18 pouze Continental, Michelin, Pirelli nebo Bridgestone
8,5Jx18H2/ET44 nebo 8,5Jx18H2/ET47
Vozidlo plní požadavky zák.č. 56/2001Sb., ve znění pozdějších změn a doplňků.
Rok výroby neurčen, 1.registrace dle TP Rakousko 22.1.1998

Další ověření (externí odkazy)