MERCEDES-BENZ E 280 CDI

  • 2007
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2987 cm³
  • 140 kW ≈ 190 k

VINWDB2110201B095949

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 1:54 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDB2110201B095949

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,9 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 180 dnů (12. 2. 2016 až 10. 8. 2016). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2007. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MERCEDES-BENZ
Model
E 280 CDI
Typ
211
Rok výroby
2007
Datum 1. registrace
2. 1. 2007
Datum 1. registrace v ČR
12. 2. 2016
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2987 cm³
Výkon
140 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 16. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
439 954 km
při prohlídce 16. 6. 2025

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2007 při prohlídce v roce 2025: 266–347 tis. km (medián 304 022 km, 58 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
JOE TRUCK s.r.o.
od 28. 2. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
2. 1. 2007 První registrace Registr silničních vozidel
12. 2. 2016 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
12. 2. 2016 Nový vlastník a provozovatel Potraviny Donald s.r.o. (IČO 28330340) Registr silničních vozidel
10. 8. 2016 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
18. 7. 2019 Nový vlastník MONETA Auto, s.r.o. (IČO 60112743) Registr silničních vozidel
18. 7. 2019 Nový provozovatel JOE TRUCK s.r.o. (IČO 07156294) Registr silničních vozidel
28. 2. 2022 Nový vlastník JOE TRUCK s.r.o. (IČO 07156294) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000500 000 20172019202120232025 10. 2. 2016: 180 468 km3. 8. 2016: 197 179 km29. 4. 2019: 241 051 km15. 7. 2019: 241 577 km24. 6. 2021: 289 152 km28. 2. 2022: 303 166 km14. 6. 2023: 360 934 km16. 6. 2025: 439 954 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
16. 6. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Brno (č. 3757) 439 954 km způsobilé
2 lehké
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
16. 6. 2027
14. 6. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Brno (č. 3757) 360 934 km způsobilé
3 lehké
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
14. 6. 2025
28. 2. 2022 Evidenční kontrola Brno (č. 3761) 303 166 km způsobilé bez závad
24. 6. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Brno (č. 3761) 289 152 km způsobilé
2 lehké
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
24. 6. 2023
15. 7. 2019 Evidenční kontrola Brno (č. 3761) 241 577 km způsobilé bez závad
29. 4. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Humpolec (č. 3316) 241 051 km způsobilé bez závad 29. 4. 2021
3. 8. 2016 Evidenční kontrola Kraj Vysočina (č. 3709) 197 179 km způsobilé bez závad
10. 2. 2016 Před registrací Kraj Vysočina (č. 3709) 180 468 km způsobilé bez závad 10. 2. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 586 01, JIHLAVA · protokol CZ-3709-16-02-0259
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel Potraviny Donald s.r.o. (IČO 28330340)
    Prohlídka před registrací výsledek: nezjištěn · platnost do 12. 2. 2018 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 586 01, JIHLAVA
    Vybavení zapsané v registru: ABS
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 586 01, JIHLAVA · protokol CZ-3709-16-08-0126
  5. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 4. 2021 · stanice: PELHŘIMOVSKÁ 738, 396 01, HUMPOLEC · protokol CZ-3316-19-04-1355
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TERMINÁLU 700/1, 619 00, BRNO - HORNÍ HERŠPICE · protokol CZ-3761-19-07-0679
  8. Nový vlastník MONETA Auto, s.r.o. (IČO 60112743)
    Nový provozovatel JOE TRUCK s.r.o. (IČO 07156294)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 6. 2023 · stanice: K TERMINÁLU 700/1, 619 00, BRNO - HORNÍ HERŠPICE · protokol CZ-3761-21-06-1522
  10. Nový vlastník JOE TRUCK s.r.o. (IČO 07156294)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TERMINÁLU 700/1, 619 00, BRNO - HORNÍ HERŠPICE · protokol CZ-3761-22-02-1388
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 6. 2025 · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 627 00, BRNO · protokol CZ-3757-23-06-0963
  12. Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 6. 2027 · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 627 00, BRNO · protokol CZ-3757-25-06-1181
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (MERCEDES-BENZ E 280 CDI 2007 v ČR v průměru 3,9, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 66,3 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 58,8 %

Srovnáváme s 80 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu MERCEDES-BENZ E 280 CDI

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 23. 2. 2023, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 24. 1. 2000 – 23. 12. 2010) Safety Gate
  • 20. 10. 2022, riziko: riziko pro životní prostředí, zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 21. 7. 2004 – 8. 7. 2015) Safety Gate
  • 19. 2. 2020, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 1. 2000 – 15. 7. 2010) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 5. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
MERCEDES-BENZ
Obchodní označení
E 280 CDI
Typ
211
Varianta
U02AK0
Verze
NBBBA511
Typ kód
211
VIN
WDB2110201B095949
PČV
13876839
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AA SEDAN
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
DAIMLERCHRYSLER, AG, STUTTGART, SRN
Rok výroby
2007
Datum 1. registrace
2. 1. 2007
Datum 1. registrace v ČR
12. 2. 2016
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
DAIMLERCHRYSLER, AG, STUTTGART, SRN
Typ motoru
642.920
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
140 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2987
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
238

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 4
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,8
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
278 / 157 / 199
Spotřeba předpis
ES2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
10,4 / 5,9 / 7,5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
74/ 3000
Za jízdy
72

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4883/ 1830/ 1504
Rozvor [mm]
2854
Rozchod [mm]
1559/ 1583
Provozní hmotnost
1740
Hmotnosti zatížení SZ
76
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2240/ 2240
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1105/ 1105
1180/ 1180
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1900/ 1900
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4140/ 4140
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
245/45 R 17 95 W / 8,5 J X 18 H2 ET 38
265/35 R 18 XL 97Y/ 9J X 18 H2 ET 39
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5102-328-00
ES/EU
E1*2001/116*0183*
Číslo ORV
UBL280729
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
1 ZN,ČSOB 16984879 P.R. SLAVIA POJ.Č.CZ/0021/3600082042 ČSOB Č. 16887057 02.07.2025 PŘIDĚLENA TŘETÍ RZ NA NOSIČ
Další záznamy
ROZCHOD: 1559/1583 MM
#V.7: 278/157/199 g/km.
Pro vozidlo je schváleno tažné zařízení Oris E365 s koulí ISO 50,
schvalovací značka e1 00-1163, bez výrobního čísla.
Variabilní provedení vozidla:
#N: 1 105/1 105; 1 230/1 230 při provozu s přívěsem
#20-21: 7.5 J x 16 H2 ET 42; 225/55 R 16 95 W
8 J x 16 H2 ET 36; 225/55 R 16 95 W
8 J x 17 H2 ET 38; 245/45 R 17 95 W
8.5 J x 17 H2 ET 38; 245/45 R 17 95 W
8 J x 18 H2 ET 30 LS; 245/40 R 18 XL 97 H M+S
8.5 J x 18 H2 ET 38 LS; 245/40 R 18 XL 97 H M+S
#20: a) 8 J x 18 H2 ET 30 LS; 245/40 R 18 93 Y nebo 245/40 ZR 18
b) 8.5 J x 18 H2 ET 38 LS; 245/40 R 18 93 Y nebo 245/40 ZR 18
#21: a) 9 J x 18 H2 ET 39 LS; 265/35 R 18 XL 97 Y nebo 265/35 ZR 18 XL
b) 9 J x 18 H2 ET 39 LS; 265/35 R 18 XL 97 Y nebo 265/35 ZR 18 XL
Na nápravách lze kombinovat různé rozměry jen označené shodně písmeny
a), b). Použití dalších alternativních kombinací pneumatik a ráfků
pouze na základě potvrzení výrobce.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
12.02.2016 DOVOZ:SRN,1.REGISTRACE V ZAHRANIČÍ 02.01.2007
04.06.2025 ZÁPIS TZ: TŘÍDA A50-X.
02.07.2025 PŘIDĚLENA TŘETÍ RZ NA NOSIČ JÍZDNÍCH KOL - SPR.POPL. ZAPL. VIZ SPIS

Další ověření (externí odkazy)