MERCEDES-BENZ SPRINTER 319 CDI/L FG

  • 2013
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2987 cm³
  • 140 kW ≈ 190 k

VINWDB9061351N533286

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 12:08 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDB9061351N533286

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MERCEDES-BENZ
Model
SPRINTER 319 CDI/L FG
Typ
906BA35
Datum 1. registrace
24. 4. 2013
Datum 1. registrace v ČR
24. 4. 2013
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2987 cm³
Výkon
140 kW
Kategorie
N1 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
Vozidlo není v provozu
platnost do 4. 7. 2025
poslední zapsaná platnost STK
Stav tachometru
271 438 km
při prohlídce 4. 7. 2023
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u modelu 10 let po roce výroby (všechny roky výroby): 422–813 tis. km (medián 640 315 km, 51 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
AB eurodoprava s.r.o.
od 11. 4. 2016

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
24. 4. 2013 První registrace Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o. (IČO 63997240) Registr silničních vozidel
24. 4. 2013 Nový provozovatel Zdeněk Bárta (IČO 66835674) Registr silničních vozidel
30. 12. 2014 Nový vlastník a provozovatel AB eurodoprava s.r.o. (IČO 01691333) Registr silničních vozidel
11. 4. 2016 Nový vlastník AB eurodoprava s.r.o. (IČO 01691333) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 20152017201920212023 28. 8. 2014: 281 828 km7. 4. 2016: 604 035 km5. 6. 2017: 752 739 km3. 7. 2017: 766 558 km4. 6. 2019: 998 564 km29. 6. 2021: 202 783 km4. 7. 2023: 1 271 437 km4. 7. 2023: 271 438 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
4. 7. 2023 Pravidelná STK Skalice nad Svitavou (č. 3718) 271 438 km způsobilé
4 lehké
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 4.2.1.1.1 Nesvítí některá nepovinná (volitelná) obrysová nebo denní svítilna. lehká
4. 7. 2025
4. 7. 2023 Měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 570103) 1 271 437 km způsobilé bez závad 4. 7. 2025
29. 6. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 3718) 202 783 km nižší než dříve způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
29. 6. 2023
4. 6. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 3718) 998 564 km způsobilé bez závad 4. 6. 2021
3. 7. 2017 Opakovaná STK Jihomoravský kraj (č. 3718) 766 558 km způsobilé
1 lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
5. 6. 2019
5. 6. 2017 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3718) 752 739 km dočasně způsobilé
3 vážné
  • 4.5.1.1.2 Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. vážná
  • 6.2.10.1.2 Zástěrka / zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie, je-li vyžadováno, chybí nebo neplní svoji funkci. vážná
  • 8.4.1.1.1 Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. vážná
5. 7. 2017
7. 4. 2016 Evidenční kontrola Pardubický kraj (č. 3644) 604 035 km způsobilé bez závad
28. 8. 2014 Evidenční kontrola Pardubický kraj (č. 3612) 281 828 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový provozovatel Zdeněk Bárta (IČO 66835674)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 4. 2015
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PETRUSOVA 1658/2, 568 02, SVITAVY - PŘEDMĚSTÍ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PETRUSOVA 1658/2, 568 02, SVITAVY - PŘEDMĚSTÍ
  3. Nový vlastník a provozovatel AB eurodoprava s.r.o. (IČO 01691333)
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DIMITROVOVA 2, 568 02, SVITAVY
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DIMITROVOVA 2, 568 02, SVITAVY
  5. Nový vlastník AB eurodoprava s.r.o. (IČO 01691333)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 5. 7. 2017 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 679 01, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-17-06-0034
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 6. 2019 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 679 01, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-17-07-0016
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 6. 2021 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 679 01, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-19-06-0019
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 6. 2023 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 679 01, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-21-06-0175
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 7. 2025 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 679 01, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-23-07-0012
  11. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 4. 10. 2023, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 1. 2006 – 31. 12. 2015) Safety Gate
  • 19. 7. 2022, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 14. 1. 2005 – 10. 6. 2021) Safety Gate
  • 20. 4. 2021, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 4. 1. 2012 – 25. 10. 2018) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 7.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (69)

Identifikace

Tovární značka
MERCEDES-BENZ
Obchodní označení
SPRINTER 319 CDI/L FG
Typ
906BA35
Varianta
FFNE1350E
Verze
LEB2GSA3
Typ kód
906BA35
VIN
WDB9061351N533286
PČV
12621176
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BA VALNÍKOVÝ
Kategorie vozidla
N1
Výrobce vozidla
DAIMLER, AG, STUTTGART, SRN
Datum 1. registrace
24. 4. 2013
Datum 1. registrace v ČR
24. 4. 2013
Druh (typ)
VALNÍK
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
DAIMLER, AG
Typ motoru
642.896
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
140 / 3800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2987
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
159

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2008/74G
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
362 / 219 / 271
Spotřeba předpis
2008/74G
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
13,8 / 8,3 / 10,3
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
83/ 2850
Za jízdy
74

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
7250/ 2200/ 3120
Rozvor [mm]
4325
Provozní hmotnost
2400
Hmotnosti zatížení SZ
100
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1800/ 1800
2250/ 2250
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
5500/ 5500
Ložná délka
4880
Ložná šířka
2140
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
235/65R16C 115/113R / 6.5JX16 ET62
235/65R16C 115/113R / 6.5JX16 ET62
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
DRUŽSTVO GALAXIT, BRODEK U KONICE 343, ČR/PONY AUTO TREND S.R.O., BRNO
Výrobní číslo karoserie
0094/2013 GL
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
3 / 3 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
8492-03
ES/EU
e1*2007/46*0300
Číslo TP
UF285710
Číslo ORV
UBG347402
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
SPACÍ NÁSTAVBA DNE 13.12.2023 VOZIDLO VYŘAZENO Z PROVOZU POD Č. 10842 DO 13.12.2024.
Další záznamy
[Alternativní provedení vozidla:
# G: dle provedení vozidla
ES prohlášení o shodě
# 14: dle provedení vozidla
ES prohlášení o shodě
# 20+21: dle provedení vozidla
ES prohlášení o shodě]
* Číslo homologace typu ES e1*2007/46*0300*04
*23: 2/3
*24: 2/3
*36: 3 500/3 500
*37: 1 800/1 800; 2 250/2 250
*39: 2 000/2 000
*40: 750/750
*41: 5 500/5 500
*57: MAN
Rozchod: 1 710/1 716
Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Na výrobním štítku vozidla je uvedeno číslo homologace typu ES
e1*2007/46*0300 před jeho dostavbou.
# V.9: 2008/74G; EURO V
Variabilní provedení vozidla:
Rozchod: max.1732/max.1738
# 20/21: 6.5Jx16 ET62, 225/75R16C 116/114R(118P)
6.5Jx17 ET62, 235/60R17C 117/115R
6.5Jx16 ET62, 235/65R16C 121/119N(118R)
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)