MERCEDES-BENZ SPRINTER 313 CDI

  • 2011
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2143 cm³
  • 95 kW ≈ 129 k

VINWDB9066331S569093

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 12:18 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDB9066331S569093

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Slovenská republika), datum dovozu 1. 7. 2011. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 84 dnů (11. 3. 2020 až 3. 6. 2020). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2011. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MERCEDES-BENZ
Model
SPRINTER 313 CDI
Typ
/ 906 KA/35 4X4
Datum 1. registrace
1. 7. 2011
Datum 1. registrace v ČR
11. 3. 2020
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2143 cm³
Výkon
95 kW
Kategorie
N1 – VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 26. 5. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
150 964 km
při prohlídce 26. 5. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 14 let (všechny roky výroby): 248–475 tis. km (medián 340 950 km, 260 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
Montpetrol, spol. s r.o.
od 3. 6. 2020

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 7. 2011 První registrace Registr silničních vozidel
1. 7. 2011 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
11. 3. 2020 Nový vlastník a provozovatel CZECH CREDIT FINANCIAL s.r.o. (IČO 03155650) Registr silničních vozidel
3. 6. 2020 Nový vlastník a provozovatel Montpetrol, spol. s r.o. (IČO 63470519) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000120 000140 000160 000 20212022202320242025 27. 2. 2020: 108 520 km28. 2. 2020: 108 565 km29. 5. 2020: 108 687 km22. 2. 2022: 133 976 km22. 2. 2022: 133 983 km9. 2. 2024: 144 105 km9. 2. 2024: 144 114 km26. 5. 2025: 150 950 km26. 5. 2025: 150 964 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
26. 5. 2025 Pravidelná STK Hodonín (č. 3720) 150 964 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.6.2.1 Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
26. 5. 2027
26. 5. 2025 Měření emisí Mutěnice (č. 570612) 150 950 km způsobilé bez závad 26. 5. 2027
9. 2. 2024 Pravidelná STK Hodonín (č. 3720) 144 114 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.6.2.1 Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
9. 2. 2026
9. 2. 2024 Měření emisí Hodonín (č. 470631) 144 105 km způsobilé bez závad 9. 2. 2026
22. 2. 2022 Pravidelná STK Hodonín (č. 3720) 133 983 km způsobilé
1 lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
22. 2. 2024
22. 2. 2022 Měření emisí Hodonín (č. 470631) 133 976 km způsobilé bez závad 22. 2. 2024
29. 5. 2020 Evidenční kontrola Praha (č. 3100) 108 687 km způsobilé bez závad
28. 2. 2020 Před registrací Horoměřice (č. 3225) 108 565 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
28. 2. 2020
27. 2. 2020 Měření emisí Horoměřice (č. 421024) 108 520 km způsobilé bez závad 27. 2. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
    Dovoz ze zahraničí Slovenská republika
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-20-02-1518
    Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 2. 2022 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel CZECH CREDIT FINANCIAL s.r.o. (IČO 03155650)
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TÜRKOVA 1001/9, 14900, PRAHA 4, CHODOV · protokol CZ-3100-20-05-2028
  5. Nový vlastník a provozovatel Montpetrol, spol. s r.o. (IČO 63470519)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 2. 2024 · stanice: MĚŠŤANSKÁ 4339/146A, 69501, HODONÍN · protokol CZ-3720-22-02-1686
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 2. 2026 · stanice: MĚŠŤANSKÁ 4339/146A, 69501, HODONÍN · protokol CZ-3720-24-02-0567
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2027 · stanice: MĚŠŤANSKÁ 4339/146A, 69501, HODONÍN · protokol CZ-3720-25-05-1894
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (53)

Identifikace

Tovární značka
MERCEDES-BENZ
Obchodní označení
SPRINTER 313 CDI
Typ
/ 906 KA/35 4X4
Typ kód
906 KA/35 4X4
VIN
WDB9066331S569093
PČV
16219763
Druh vozidla
VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ
Druh vozidla 2. ř.
SG
Kategorie vozidla
N1
Výrobce vozidla
DAIMLER AG, STUTTGART, SRN
Datum 1. registrace
1. 7. 2011
Datum 1. registrace v ČR
11. 3. 2020
Druh (typ)
SG LABORATOŘ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
DAIMLER AG, STUTTGART, SRN
Typ motoru
651.955
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
95 / 3800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2143
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -2
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
147

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2008/74G
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ / 232
Spotřeba předpis
2008/74G
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ / 8.8
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
84/ 2850
Za jízdy
76

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5910/ 1993/ 3000
Rozvor [mm]
3665
Provozní hmotnost
2080
Hmotnosti zatížení SZ
100
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1800/ 1800
2250/ 2250
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
5500/ 5500
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
225/75 R16 C 104 R/ 6.5 J X 16
225/75 R16 C 113 R/ 6.5 J X 16
/
/

Karoserie a výbava

Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
3 / 3 /
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
6226-841-01
Číslo TP
UK169820
Číslo ORV
UAY721317
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
PŘEREGISTRACE VOZIDLA V RÁMCI EU - 1.REGISTRACE SLOVENSKO 01.07.2011
Další záznamy
*7: Druh karoserie: SG LABORATOŘ
Variabilní provedení vozidla:
*20-21: 6.5 J X 17; 235/60 R17 C 104 R
6.5 J X 17; 235/60 R17 C 113 R
Přeregistrace vozidla v rámci EU - 1.registrace Slovensko 01.07.2011
TP Slovensko - PG 041984 - odebrán, ( RZ Slovensko - BAVX528 )
Vozidlo vyhovuje podmínkám zákona číslo 56/2001Sb., ve znění pozdějších předpisů.
Následující data jsou doplnena automaticky. Pred využitím doporucujeme provést kontrolu.

Další ověření (externí odkazy)