MERCEDES-BENZ SPRINTER

  • 2019
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2143 cm³
  • 105 kW ≈ 143 k

VINWDB9106231P033783

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 11:08 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDB9106231P033783

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 19. 8. 2020. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MERCEDES-BENZ
Model
SPRINTER
Typ
KL3A4
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
24. 7. 2019
Datum 1. registrace v ČR
19. 8. 2020
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2143 cm³
Výkon
105 kW
Kategorie
N1 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Vlastník: GOIS s.r.o. (IČO 27937429) od 19. 8. 2020
  • Provozovatel: GOIS s.r.o. (IČO 27937429) od 19. 8. 2020
Technická prohlídka
STK platná
platnost do 17. 8. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
600 106 km
při prohlídce 14. 9. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2019 při prohlídce v roce 2026: 128–312 tis. km (medián 199 183 km, 329 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
GOIS s.r.o.
od 19. 8. 2020

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
24. 7. 2019 První registrace Registr silničních vozidel
19. 8. 2020 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
19. 8. 2020 Nový vlastník a provozovatel GOIS s.r.o. (IČO 27937429) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000800 000 202120222023202420252026 13. 8. 2020: 6 217 km13. 8. 2020: 6 217 km12. 8. 2022: 202 131 km12. 8. 2024: 425 096 km12. 8. 2024: 425 183 km17. 8. 2026: 593 651 km17. 8. 2026: 593 685 km14. 9. 2026: 600 106 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
14. 9. 2026 Opakovaná STK Náchod (č. 3623) 600 106 km způsobilé bez závad 17. 8. 2028
17. 8. 2026 Pravidelná STK Náchod (č. 3623) 593 685 km dočasně způsobilé
2 vážné
  • 0.1.3.2 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které snižuje její čitelnost nebo poškození, či deformace (např. ohnutí) tabulky registrační značky, které snižují její čitelnost. vážná
  • 3.1.1.1 Překážka v poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180°, která narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled. vážná
16. 9. 2026
17. 8. 2026 Měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 560702) 593 651 km způsobilé bez závad 17. 8. 2028
12. 8. 2024 Pravidelná STK Náchod (č. 3623) 425 183 km způsobilé bez závad 12. 8. 2026
12. 8. 2024 Měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 560702) 425 096 km způsobilé bez závad 12. 8. 2026
12. 8. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Náchod (č. 3623) 202 131 km způsobilé bez závad 12. 8. 2024
13. 8. 2020 Měření emisí Chrudim (č. 460321) 6 217 km způsobilé bez závad 13. 8. 2022
13. 8. 2020 Před registrací + měření emisí Chrudim (č. 3647) 6 217 km způsobilé bez závad 13. 8. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Obce Ležáků 758, 537 03, Chrudim · protokol CZ-3647-20-08-0364
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 8. 2022
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Spolková republika Německo
    Nový vlastník a provozovatel GOIS s.r.o. (IČO 27937429)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 8. 2024 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD · protokol CZ-3623-22-08-0577
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 8. 2026 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD · protokol CZ-3623-24-08-0500
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 16. 9. 2026 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD · protokol CZ-3623-26-08-0541
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 8. 2028 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD · protokol CZ-3623-26-09-0575
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 1 (MERCEDES-BENZ SPRINTER 2019 v ČR v průměru 2,4, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 28,4 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 96,3 %

Srovnáváme s 490 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu MERCEDES-BENZ SPRINTER

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 4. 5. 2023, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 22. 3. 2018 – 30. 8. 2019) Safety Gate
  • 20. 4. 2023, riziko: požár, zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 22. 3. 2017 – 2. 11. 2020) Safety Gate
  • 23. 3. 2023, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 1. 2018 – 31. 12. 2020) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 24. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (53)

Identifikace

Tovární značka
MERCEDES-BENZ
Obchodní označení
SPRINTER
Typ
KL3A4
Varianta
L2M21319KXX
Verze
WA7D3UX3B1XX
Typ kód
KL3A4
VIN
WDB9106231P033783
PČV
16432578
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BB SKŘÍŇOVÝ
Kategorie vozidla
N1
Výrobce vozidla
DAIMLER AG, STUTTGART, SRN
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
24. 7. 2019
Datum 1. registrace v ČR
19. 8. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
DAIMLER AG
Typ motoru
651
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
105 / 3800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2143
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 PŘEDNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
157

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2016/646ZF, EURO 6,ZF
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
247 / 192 / 208
Spotřeba předpis
2016/646ZF
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
9,5 / 7,5 / 8,1
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
80/ 2850
Za jízdy
71

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5932/ 2020/ 2638
Rozvor [mm]
3924
Rozchod [mm]
1759/ 1770
Provozní hmotnost
2080
Hmotnosti provozní Do
2158
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
3190/ 3190
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1750/ 1750
2100/ 2100
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3190/ 3190
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
225/65R16C 112/110R/ 6.5Jx16 ET62
225/65R16C 112/110R/ 6.5Jx16 ET62
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
11292-169
ES/EU
e1*2007/46*1760*00
Číslo ORV
UBO730863
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Rozchod: 1759/1770.
Variabilní provedení vozidla:
*14: max.2851.
*T: OPT.130,120,110,100,90 km/hod.
Výbava: oranžové pracovní majáky.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Dovoz SRN,RZ: RZ A134, ORV I.229460357, II.FD573294.
Dne 26.04.2021 změna barvy : ČERVENÁ.

Další ověření (externí odkazy)