MERCEDES-BENZ ACTROS

  • 2018
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 375 kW ≈ 510 k

VINWDB96340310244591

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 13:55 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDB96340310244591

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,0 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MERCEDES-BENZ
Model
ACTROS
Typ
963-4-A
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
12. 3. 2018
Datum 1. registrace v ČR
12. 3. 2018
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Výkon
375 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 30. 7. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 026 663 km
při prohlídce 30. 7. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2018 při prohlídce v roce 2026: 643–895 tis. km (medián 789 884 km, 408 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
David Hlobil
od 24. 9. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
12. 3. 2018 První registrace Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o. (IČO 63997240) Registr silničních vozidel
12. 3. 2018 Nový provozovatel A G A II., spol. s r.o. (IČO 45194998) Registr silničních vozidel
20. 6. 2022 Nový vlastník A G A II., spol. s r.o. (IČO 45194998) Registr silničních vozidel
23. 8. 2023 Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) Registr silničních vozidel
23. 8. 2023 Nový provozovatel David Hlobil (IČO 64149781) Registr silničních vozidel
24. 9. 2025 Nový vlastník David Hlobil (IČO 64149781) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 2020202120222023202420252026 13. 3. 2019: 125 357 km9. 3. 2020: 244 700 km26. 2. 2021: 373 442 km26. 2. 2021: 373 443 km28. 2. 2022: 503 914 km28. 2. 2022: 503 915 km13. 6. 2022: 534 217 km6. 4. 2023: 634 885 km4. 4. 2024: 752 224 km4. 4. 2024: 752 232 km22. 4. 2025: 873 536 km22. 4. 2025: 873 546 km30. 7. 2026: 1 026 648 km30. 7. 2026: 1 026 663 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
30. 7. 2026 Pravidelná STK Ostrava (č. 3823) 1 026 663 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.11.4.1 Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
30. 7. 2027
30. 7. 2026 Měření emisí Šenov (č. 580728) 1 026 648 km způsobilé bez závad 30. 7. 2028
22. 4. 2025 Pravidelná STK Ostrava (č. 3823) 873 546 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
22. 4. 2026
22. 4. 2025 Měření emisí Ostrava (č. 580729) 873 536 km způsobilé bez závad 22. 4. 2026
4. 4. 2024 Pravidelná STK Ostrava (č. 3823) 752 232 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
4. 4. 2025
4. 4. 2024 Měření emisí Ostrava (č. 580729) 752 224 km způsobilé bez závad 4. 4. 2025
6. 4. 2023 Pravidelná STK Karviná (č. 3811) – způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
6. 4. 2024
6. 4. 2023 Měření emisí Karviná (č. 580301) 634 885 km způsobilé bez závad 6. 4. 2024
13. 6. 2022 Evidenční kontrola Karviná (č. 3811) 534 217 km způsobilé bez závad
28. 2. 2022 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 503 915 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
28. 2. 2023
28. 2. 2022 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 503 914 km způsobilé bez závad 28. 2. 2023
26. 2. 2021 Pravidelná STK Karviná (č. 3811) 373 443 km způsobilé bez závad 26. 2. 2022
26. 2. 2021 Měření emisí Karviná (č. 580301) 373 442 km způsobilé bez závad 26. 2. 2022
9. 3. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3823) 244 700 km způsobilé bez závad 9. 3. 2021
13. 3. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Karviná (č. 3811) 125 357 km způsobilé bez závad 13. 3. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový provozovatel A G A II., spol. s r.o. (IČO 45194998)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 3. 2019
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 3. 2020 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 735 06, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-19-03-0163
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 3. 2021 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 702 00, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-20-03-0198
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 2. 2022 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 735 06, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-21-02-0254
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 2. 2023 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-22-02-0826
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 735 06, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-22-06-0118
  7. Nový vlastník A G A II., spol. s r.o. (IČO 45194998)
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 4. 2024 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 735 06, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-23-04-0061
  9. Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)
    Nový provozovatel David Hlobil (IČO 64149781)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 4. 2025 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 702 00, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-24-04-0092
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 4. 2026 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 702 00, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-25-04-0391
  12. Nový vlastník David Hlobil (IČO 64149781)
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 7. 2027 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 702 00, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-26-07-0556
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (MERCEDES-BENZ ACTROS 2018 v ČR v průměru 3,0, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 19,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,3 %

Srovnáváme s 403 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu MERCEDES-BENZ ACTROS

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (50)

Identifikace

Tovární značka
MERCEDES-BENZ
Obchodní označení
ACTROS
Typ
963-4-A
Varianta
KSDM3DN21AXA080
Verze
A060J1GABSBXX
Typ kód
963-4-A
VIN
WDB96340310244591
PČV
15064793
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
DAIMLER AG, STUTTGART, SRN
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
12. 3. 2018
Datum 1. registrace v ČR
12. 3. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
DAIMLER AG
Typ motoru
OM471LA.6-9
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
375 / 1600
Palivo
motorová nafta (NM)
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2016/1718C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
104/ 1200
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6157/ 2500/ 3953
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8526
Hmotnosti zatížení SZ
9474
Hmotnosti zatížení SZ typ
T
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
13000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
44000/ 44000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R 22,5 156/--- G/ 22.5x9.00
315/70 R 22,5 ---/149 G [2]/ 22.5x9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
8596-392
ES/EU
e1*2007/46*0727
Číslo ORV
UBK587360
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
POj.: CZ/0024/9264251676, Generali, 12.3.2018
Další záznamy
D.2 VARIANTA - CELÉ OZNAČENÍ: KSDM3DN21AXA080
*D.2 VERZE - CELÉ OZNAČENÍ: A060J1GABSBXX
*V.9: 2016/1718C; EURO VI
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB. S VÝJIMKOU:
- PŘEDEPSANÝ TLAK V PNEUMATIKÁCH JE UVEDEN JEN V NÁVODU K OBSLUZE VOZIDLA.

Další ověření (externí odkazy)