MERCEDES-BENZ AROCS 2535 L

  • 2016
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 7698 cm³
  • 260 kW ≈ 354 k

VINWDB96402010064950

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 15:38 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDB96402010064950

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MERCEDES-BENZ
Model
AROCS 2535 L
Typ
/ 963-0-C
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
4. 8. 2016
Datum 1. registrace v ČR
4. 8. 2016
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
7698 cm³
Výkon
260 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Stav tachometru
286 197 km
při prohlídce 21. 4. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve
2
Vlastníků v registru
Arabela truck s.r.o.
od 5. 5. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
4. 8. 2016 První registrace Marius Pedersen a.s. (IČO 42194920) Registr silničních vozidel
5. 5. 2026 Nový vlastník a provozovatel Arabela truck s.r.o. (IČO 24240192) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000 20182020202220242026 4. 8. 2017: 33 712 km25. 7. 2018: 65 478 km24. 7. 2019: 111 382 km24. 7. 2020: 153 683 km31. 7. 2020: 153 865 km12. 7. 2021: 190 307 km12. 7. 2021: 190 312 km24. 6. 2022: 237 970 km24. 6. 2022: 273 975 km8. 7. 2022: 240 737 km16. 6. 2023: 262 252 km20. 6. 2023: 262 521 km20. 6. 2024: 281 257 km20. 6. 2024: 281 280 km19. 11. 2024: 281 305 km19. 11. 2024: 281 328 km21. 4. 2026: 286 197 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
21. 4. 2026 Evidenční kontrola Praha (č. 3106) 286 197 km způsobilé bez závad
19. 11. 2024 Pravidelná STK Žatec (č. 3514) 281 328 km způsobilé
2 lehké
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
19. 11. 2025
19. 11. 2024 Měření emisí Dobroměřice (č. 150701) 281 305 km způsobilé bez závad 19. 11. 2026
20. 6. 2024 Pravidelná STK Žatec (č. 3514) 281 280 km dočasně způsobilé
5 lehkých, 3 vážné
  • 4.3.1.1.1 Nesvítí některá nepovinná (volitelná) brzdová svítilna. lehká
  • 5.1.1.2.1 Některý spojovací prvek upevnění nápravy uvolněný, prasklý nebo chybí nebo v otočném uložení nápravy (např. čep / pouzdro u vodících tyčí / výkyvná přední náprava traktoru) jsou větší vůle než provozní. vážná
  • 6.2.3.1 Dveře nelze z venku nebo zevnitř otevřít nebo spolehlivě zavřít nebo nelze dveře otevřít v plném rozsahu. vážná
  • 6.2.8.1.2 Stupátka nebo schůdky u vozidla jsou nadměrně zkorodovány nebo přidržovací madla, stupátka nebo schůdky jsou uvolněné nebo poškozené tak, že nejsou spolehlivé nebo neodpovídají požadavkům nebo, jsou-li vyžadovány, chybí (např. u motocyklů). vážná
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 4.2.1.1.1 Nesvítí některá nepovinná (volitelná) obrysová nebo denní svítilna. lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
20. 7. 2024
20. 6. 2024 Měření emisí Dobroměřice (č. 150701) 281 257 km způsobilé bez závad 20. 6. 2026
20. 6. 2023 Pravidelná STK Žatec (č. 3514) 262 521 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
20. 6. 2024
16. 6. 2023 Měření emisí Žatec (č. 550701) 262 252 km způsobilé bez závad 16. 6. 2024
8. 7. 2022 Opakovaná STK Žatec (č. 3514) 240 737 km nižší než dříve způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
24. 6. 2023
24. 6. 2022 Pravidelná STK Žatec (č. 3514) 273 975 km dočasně způsobilé
1 lehká, 2 vážné
  • 1.1.16.2.1 Slyšitelný únik vzduchu z brzdového válce. vážná
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 7.1.2.4 Bezpečnostní pás nelze spolehlivě zapnout nebo rozepnout. vážná
24. 7. 2022
24. 6. 2022 Měření emisí Žatec (č. 550701) 237 970 km způsobilé bez závad 24. 6. 2023
12. 7. 2021 Pravidelná STK Žatec (č. 3514) 190 312 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
12. 7. 2022
12. 7. 2021 Měření emisí Žatec (č. 550701) 190 307 km způsobilé bez závad 12. 7. 2022
31. 7. 2020 Opakovaná STK + měření emisí Nové Strašecí (č. 3239) 153 865 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
31. 7. 2021
24. 7. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Žatec (č. 3514) 153 683 km nezpůsobilé
1 lehká, 1 vážná, 1 nebezpečná
  • 2.1.5.1.2 Únik média (kapalina / vzduch) z posilovače řízení. vážná
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 1.2.1.2.2 Rozdíl brzdných sil (při brzdění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru. nebezpečná
24. 7. 2022
24. 7. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Žatec (č. 3514) 111 382 km způsobilé
2 lehké
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
24. 7. 2021
25. 7. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 65 478 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
25. 7. 2019
4. 8. 2017 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3514) 33 712 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
4. 8. 2018

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Marius Pedersen a.s. (IČO 42194920)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 8. 2017
  2. Vybavení zapsané v registru: MAJÁK ORANŽOVÝ
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 8. 2018 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-17-08-0180
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 7. 2019 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-18-07-5542
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 7. 2020 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-19-07-0796
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · platnost do 24. 7. 2020 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-20-07-0715
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 7. 2021 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-20-07-1304
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 7. 2022 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-21-07-0306
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 24. 7. 2022 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-22-06-0912
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 6. 2023 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-22-07-0138
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 6. 2024 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-23-06-0563
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 20. 7. 2024 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-24-06-0563
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 11. 2025 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-24-11-0396
  14. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-26-04-1687
  15. Nový vlastník a provozovatel Arabela truck s.r.o. (IČO 24240192)
  16. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Zprávy z registru

  • Zprávu zapsal: Gvuzd Jakub Ing.,Typ vozu: MB Aroc

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • MAJÁK ORANŽOVÝ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (69)

Identifikace

Tovární značka
MERCEDES-BENZ
Obchodní označení
AROCS 2535 L
Typ
/ 963-0-C
Varianta
UPBM2FN31CXB220
Verze
B140A1D1EZZXX
Typ kód
963-0-C
VIN
WDB96402010064950
PČV
14160800
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
PRO PŘEPRAVU ODPADU
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
DAIMLER AG, STUTTGARD, SRN
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
4. 8. 2016
Datum 1. registrace v ČR
4. 8. 2016
Druh (typ)
PRO PŘEPRAVU ODPADU, ZOELLER MEDIUM XL-S
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
DAIMLER AG
Typ motoru
OM936LA.6-1
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
260 / 2200
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
7698
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ - 1 STŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
80

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1650
Za jízdy
76

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
10000/ 2520/ 3630
Rozvor [mm]
3900; 1350
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
15060
Hmotnosti zatížení SZ
1000
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
26000/ 26000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
12000/ 11500
7500/ 7500
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
32000/ 32000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/80 R 22,5 154/--- F / 9.00X22.5
315/80 R 22,5 ---/146 F [2] / 9.00X22.5
315/80 R 22,5 154/--- F / 9.00X22.5
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
ZOELLER SYSTEMS S.R.O., ŘÍČANY, ČR
Výrobní číslo karoserie
A01160407
Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
3 / 3 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
8597-075-00
ES/EU
e1*2007/46*0732
Číslo ORV
UBM781720
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
splňuje podmínky ADR MHMP-DBŘ-11612/2026
Další záznamy
Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Na výrobním štítku vozidla je uvedeno číslo homologace typu ES
e1*2007/46*0732 před jeho dostavbou.
Vozidlo splňuje podmínky ADR a je typu AT.
# D.2 Varianta - celé označení: UPBM2FN31CXB220
# D.2 Verze - celé označení: B140A1D1EZZXX
# V.9: 64/2012A; EURO VI
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb. s výjimkou:
- předepsaný tlak v pneumatikách je uveden jen v návodu k obsluze vozidla.
Při práci na pozemních komunikacích musí být v činnosti zvláštní výstražné světelné zařízení oranžové barvy na přední i zadní části
vozidla. Zákaz přepravy osob na zadních stupátkách s výjimkou pracovního přesunu maximální rychlostí 30 km/hod.
Zákaz couvání s osobami na zadních stupátkách.
Na zadní části nástavby je dvojice přídavných zadních sdružených svítilen homologovaného typu.
RZ je umístěna na horní části nástavby.
Nástavba plní požadavky zákona č.56/2001 Sb. s výjimkami:
výčnělky na zádi vozidla,
vzdálenost boční obrysové svítilny od zádi vozidla,
vzdálenost boční odrazky od zádi vozidla.

Další ověření (externí odkazy)