MERCEDES BENZ ATEGO 1228 L
- 2001
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 6374 cm³
- 205 kW ≈ 279 k
VINWDB9702581K736765
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 5:47 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDB9702581K736765
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
- Červenáz registru Poslední pravidelná STK nedopadla dobřeProhlídka ze dne 3. 9. 2020 skončila výsledkem „dočasně způsobilé k provozu“ a v registru po ní není záznam o opakované prohlídce se způsobilým výsledkem.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2001. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- MERCEDES BENZ
- Model
- ATEGO 1228 L
- Typ
- MERCEDES ATEGO 1228 L /
- Rok výroby
- 2001
- Datum 1. registrace
- 27. 12. 2001
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 12. 2001
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 6374 cm³
- Výkon
- 205 kW
- Kategorie
- N2 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- zaniklé (vyřazeno z registru)
Aktuálně v registru
- Vlastník: REKOS Olomouc, spol. s r.o. (IČO 26844681) od 7. 9. 2020
- Provozovatel: REKOS Olomouc, spol. s r.o. (IČO 26844681) od 7. 9. 2020
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 27. 12. 2001 | První registrace | C.S.CARGO a.s. (IČO 64259374) | Registr silničních vozidel |
| 24. 10. 2007 | Nový provozovatel | AR car - CZ s.r.o. (IČO 27204421) | Registr silničních vozidel |
| 29. 11. 2007 | Nový provozovatel | AR car - CZ s.r.o. (IČO 27204421) | Registr silničních vozidel |
| 6. 2. 2009 | Nový provozovatel | GRUND KAREL PASTÝRSKÁ 524 SLANÝ | Registr silničních vozidel |
| 4. 3. 2009 | Nový vlastník a provozovatel | Karel Grunt (IČO 13293168) | Registr silničních vozidel |
| 21. 11. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | AR car - CZ s.r.o. (IČO 27204421) | Registr silničních vozidel |
| 7. 9. 2020 | Nový vlastník a provozovatel | REKOS Olomouc, spol. s r.o. (IČO 26844681) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3. 9. 2020 | Pravidelná STK | Nové Strašecí (č. 3239) | 440 422 km | dočasně způsobilé | 7 lehkých, 10 vážných
| 3. 10. 2020 |
| 3. 9. 2020 | Měření emisí | Nové Strašecí (č. 521207) | 440 421 km | nezpůsobilé | 1 vážná
| |
| 18. 11. 2019 | Evidenční kontrola | Nové Strašecí (č. 3239) | 440 417 km | způsobilé | bez závad | |
| 20. 7. 2018 | Pravidelná STK | Kladno (č. 3214) | 435 584 km | způsobilé | 8 lehkých
| 20. 7. 2019 |
| 19. 7. 2018 | Měření emisí | Slaný (č. 420331) | 435 551 km | – | bez závad | 19. 7. 2019 |
| 30. 6. 2017 | Opakovaná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 432 235 km | způsobilé | 11 lehkých
| 31. 5. 2018 |
| 31. 5. 2017 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3214) | 431 521 km | dočasně způsobilé | 11 lehkých, 8 vážných
| 30. 6. 2017 |
| 23. 6. 2016 | Opakovaná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 428 021 km | způsobilé | 7 lehkých
| 24. 5. 2017 |
| 24. 5. 2016 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 427 607 km | dočasně způsobilé | 7 lehkých, 5 vážných
| 23. 6. 2016 |
| 4. 5. 2015 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 411 871 km | způsobilé | 13 lehkých
| 4. 5. 2016 |
| 30. 5. 2014 | Opakovaná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 383 766 km | způsobilé | 6 lehkých
| 3. 5. 2015 |
| 3. 5. 2014 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 377 792 km | dočasně způsobilé | 6 lehkých, 4 vážné
| 2. 6. 2014 |
| 22. 2. 2013 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 343 306 km | způsobilé | 2 lehké
| 22. 2. 2014 |
| 25. 2. 2012 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3513) | 289 206 km | způsobilé | 5 lehkých
| 25. 2. 2013 |
| 11. 2. 2011 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 205 945 km | způsobilé | 7 lehkých
| 11. 2. 2012 |
| 5. 2. 2010 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 117 078 km nižší než dříve | způsobilé | 4 lehké
| 5. 2. 2011 |
| 2. 3. 2009 | Evidenční kontrola | Středočeský kraj (č. 3239) | 490 531 km | způsobilé | bez závad | 2. 3. 2009 |
| 5. 2. 2009 | Opakovaná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 489 469 km | způsobilé | 4 lehké
| 2. 2. 2010 |
| 2. 2. 2009 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 489 458 km | dočasně způsobilé | 4 lehké, 1 vážná
| 4. 3. 2009 |
| 2. 2. 2009 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 489 458 km | dočasně způsobilé | 4 lehké, 1 vážná
| 4. 3. 2009 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel C.S.CARGO a.s. (IČO 64259374)
-
Nový provozovatel AR car - CZ s.r.o. (IČO 27204421)
-
Nový provozovatel AR car - CZ s.r.o. (IČO 27204421)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 4. 3. 2009 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-09-02-0016Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 4. 3. 2009 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-09-02-0025
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 2. 2010 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-09-02-0102
-
Nový provozovatel GRUND KAREL PASTÝRSKÁ 524 SLANÝ
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-09-03-0036
-
Nový vlastník a provozovatel Karel Grunt (IČO 13293168)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 2. 2011 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-10-02-0124
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 2. 2012 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-11-02-0311
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 2. 2013 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEMPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 2. 2013 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-12-02-1257
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 2. 2014 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-13-02-0657Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 2. 2014 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 2. 6. 2014 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍPravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 2. 6. 2014 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-14-05-0090
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 5. 2015 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 5. 2015 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-14-05-1596
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 5. 2016 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 5. 2016 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-15-05-0107
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu SLANÝ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 23. 6. 2016 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-16-05-1696Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 23. 6. 2016 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 5. 2017 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-16-06-1676Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 5. 2017 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 30. 6. 2017 · stanice: Železničářů 885, 272 80, Kladno · protokol CZ-3214-17-05-0249
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 5. 2018 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-17-06-1682
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 7. 2019 · stanice: Železničářů 885, 272 80, Kladno · protokol CZ-3214-18-07-0128
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-19-11-0782
-
Nový vlastník a provozovatel AR car - CZ s.r.o. (IČO 27204421)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2020 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-20-09-0156
-
Nový vlastník a provozovatel REKOS Olomouc, spol. s r.o. (IČO 26844681)Konec vyřazení z provozu SLANÝ
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (60)
Identifikace
- Tovární značka
- MERCEDES BENZ
- Obchodní označení
- ATEGO 1228 L
- Typ
- MERCEDES ATEGO 1228 L /
- VIN
- WDB9702581K736765
- PČV
- 9700588
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA
- Kategorie vozidla
- N2
- Rok výroby
- 2001
- Datum 1. registrace
- 27. 12. 2001
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 12. 2001
- Druh (typ)
- VALNÍK
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- DAIMLERCHRYSLER, SRN
- Typ motoru
- OM 906 LA.III/4
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 205 / 2300
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 6374
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 85
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 1999/96A E3
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 1.3
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 91/ 1650
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 10140/ 2550/ 4000
- Rozvor [mm]
- 5360
- Provozní hmotnost
- 6200
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 11990/ 11990
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 4400/ 4400
8100/
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 16000/ 16000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 27990/ 27990
- Ložná délka
- 7760
- Ložná šířka
- 2480
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 265/70 R19.,5/ 19,5 x 6,75
265/70 R19.,5/ 19,5 x 6,75
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- PANAV, SENICE
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- A50-X
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- ZÁNIK
- ZTP
- 3939-036-02
- Číslo TP
- UF343084
- Číslo ORV
- UAY683869
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- RM zániku
- OLOMOUC
- Doplňkový text na TP
- DEPOZIT 223748-3/2020
- Další záznamy
- CHYBĚJÍCÍ ÚDAJE DOPLNÍ FINALISTA SCHVÁLENÉ DOSTAVBY, PRI INDIVIDUÁLNÍ DOSTAVBĚ
PŘÍSLUŠNÝ ÚŘAD
PO DOPLNĚNÍ UDAJŮ SCHVÁLENÉ DOSTAVBY SE TATO POZNÁMKY RUŠÍ
ALTERNATIVNĚ JE MOŽNO POUŽÍT PNEU 285/70 R 19,5 NA RÁFCÍCH19,5X7,50 NEBO
255/70 R 22,56 NA RÁFCÍCH 22,5 X 6,75 NEBO 275/70 R 22,5 22,5 X 7,50
INDEX NOSNOSTI A KATEGORIE RYCHLOSTI PRO PN 4 400 RYCHLOSTI PRO ZN 8 100KG
MIN. -/133L
PODLE CELKOVÉHO PŘEVODU A POUŽITÝCH PNEU MŮŽE BÝT RYCHLOST NIŽŠÍ
PRO VOZIDLO JE SCHVÁLENO TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ S KOULÍ ISO 50, TYP ORIS D107,SCHVALOVACÍ
ZNAČKA e1 00-0018, HMOTNOST BRZDĚNÉHO PŘÍVĚSU 3 500KG
SPOTŘEBU PALIVA VÝROBCE NEUDÁVÁ, SKUTEČNOU SPOTŘEBU VYSLEDUJE DRŽITEL VOZIDLA
V PROVOZU
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁK. 56/2001 SB, VE ZNĚNÍ POZDĚJŠÍCH ZMĚN A PŘEDPISŮ
25/15 - ZAŘÍZENÍ PRO VYPOUŠTĚNÍ KONDENZÁTU NA ZÁSOBNÍCH VZDŮCHU JE NAHRAZENO
AUTOMATICKÝM ODVODNOVACÍM SYSTÉMEM
47/7 - NENÍ OPTICKÝ SDĚLOVAČ NOUZOVÉ ZÁSOBY PALIVA
50/4 - KONCOVÁ ČÁST VÝFUKU NENÍ V BLÍZKOSTI OBRYSU VOZIDLA
55/5 - NENÍ ODPOJOVAČ AKUMULÁTORU
101/1 - NA VÝROBNÍM ŠTÍTKU NENÍ ÚDAJ O CELKOVÉ HMOTNOSTI JÍZDNÍ SOUPRAVY
NEZÁVISLÉ TOPENÍ TYP AIR TOP 2000
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WDB9702581K736765
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.