MERCEDES-BENZ ATEGO 1222 K
- 2009
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 4801 cm³
- 160 kW ≈ 218 k
VINWDB9720531L423441
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 9:28 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDB9720531L423441
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2009. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- MERCEDES-BENZ
- Model
- ATEGO 1222 K
- Typ
- MERCEDES-BENZ ATEGO 1222 K 972.05 / 972.05
- Rok výroby
- 2009
- Datum 1. registrace
- 19. 3. 2009
- Datum 1. registrace v ČR
- 19. 3. 2009
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 4801 cm³
- Výkon
- 160 kW
- Kategorie
- N2 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: ČD Cargo, a.s. (IČO 28196678) od 19. 3. 2009
- Provozovatel: ČD Cargo, a.s. (IČO 28196678) od 19. 3. 2009
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 19. 3. 2009 | První registrace | ČD Cargo, a.s. (IČO 28196678) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 21. 4. 2026 | Pravidelná STK | Ostrava (č. 3823) | 343 875 km | způsobilé | 2 lehké | 21. 4. 2027 |
| 20. 4. 2026 | Měření emisí | Ostrava (č. 580724) | 343 867 km | způsobilé | bez závad | 20. 4. 2028 |
| 23. 4. 2025 | Pravidelná STK | Ostrava (č. 3823) | 333 978 km | způsobilé | 4 lehké | 23. 4. 2026 |
| 23. 4. 2025 | Měření emisí | Ostrava (č. 580724) | 333 977 km | způsobilé | bez závad | 23. 4. 2027 |
| 23. 4. 2024 | Pravidelná STK | Ostrava (č. 3823) | 326 977 km | způsobilé | 1 lehká | 23. 4. 2025 |
| 22. 4. 2024 | Měření emisí | Ostrava (č. 580724) | 326 970 km | způsobilé | bez závad | 22. 4. 2026 |
| 27. 4. 2023 | Pravidelná STK | Ostrava (č. 3823) | 317 126 km | způsobilé | 2 lehké | 27. 4. 2024 |
| 25. 4. 2023 | Měření emisí | Ostrava (č. 580724) | 317 125 km | způsobilé | bez závad | 25. 4. 2025 |
| 27. 4. 2022 | Pravidelná STK | Ostrava (č. 3823) | 306 634 km nižší než dříve | způsobilé | 6 lehké | 27. 4. 2023 |
| 27. 4. 2022 | Měření emisí | Ostrava (č. 580724) | 306 626 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 27. 4. 2024 |
| 27. 4. 2021 | Pravidelná STK | Ostrava (č. 3823) | 2 894 167 km | způsobilé | 2 lehké | 27. 4. 2022 |
| 26. 4. 2021 | Měření emisí | Ostrava (č. 580724) | 294 166 km | způsobilé | bez závad | 26. 4. 2022 |
| 22. 4. 2020 | Pravidelná STK | Ostrava (č. 3823) | 280 261 km | způsobilé | bez závad | 22. 4. 2021 |
| 22. 4. 2020 | Měření emisí | Ostrava (č. 580724) | 280 255 km | způsobilé | bez závad | 22. 4. 2021 |
| 23. 5. 2019 | Opakovaná STK | Ostrava (č. 3823) | 261 607 km | způsobilé | 4 lehké | 30. 4. 2020 |
| 30. 4. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Ostrava (č. 3823) | 260 523 km | dočasně způsobilé | 5 lehké, 3 vážné | 30. 4. 2020 |
| 30. 4. 2018 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3823) | 237 389 km | způsobilé | 1 lehká | 30. 4. 2019 |
| 27. 4. 2018 | Měření emisí | Ostrava (č. 580724) | 237 389 km | – | bez závad | 27. 4. 2019 |
| 26. 4. 2017 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3823) | 216 673 km | způsobilé | 3 lehké | 26. 4. 2018 |
| 3. 5. 2016 | Opakovaná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3823) | 186 363 km | způsobilé | 2 lehké | 29. 4. 2017 |
| 29. 4. 2016 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3823) | 186 362 km | dočasně způsobilé | 3 lehké, 2 vážné | 29. 5. 2016 |
| 22. 4. 2015 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3734) | 156 560 km | způsobilé | bez závad | 22. 4. 2016 |
| 24. 4. 2014 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3734) | 128 482 km | způsobilé | bez závad | 24. 4. 2015 |
| 25. 4. 2013 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3734) | 109 881 km | způsobilé | bez závad | 25. 4. 2014 |
| 23. 4. 2012 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3734) | 84 450 km | způsobilé | 1 lehká | 23. 4. 2013 |
| 19. 4. 2011 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3734) | 57 600 km | způsobilé | bez závad | 19. 4. 2012 |
| 20. 4. 2010 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3710) | 22 773 km | způsobilé | bez závad | 20. 4. 2011 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel ČD Cargo, a.s. (IČO 28196678)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 4. 2011 · stanice: KULKOVA 946/30, 61400, BRNO - MALOMĚŘICE · protokol CZ-3710-10-04-0907
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 4. 2012 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-11-04-1062
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2013 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, LednicePravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2013 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-12-04-1329
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 4. 2014 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-13-04-1603Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 4. 2014 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 4. 2015 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-14-04-1437Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 4. 2015 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 4. 2016 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, LednicePravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 4. 2016 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-15-04-1312
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 29. 5. 2016 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVAPravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 29. 5. 2016 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-16-04-0589
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 4. 2017 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVAPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 4. 2017 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-16-05-0022
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 4. 2018 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-17-04-0500
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 4. 2019 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-18-04-0503
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 30. 5. 2019 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-19-04-0538
-
Vybavení zapsané v registru: ABSVybavení zapsané v registru: OMEZ. RYCHLOSTI
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 4. 2020 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-19-05-0444
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 4. 2021 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-20-04-0359
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 4. 2022 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-21-04-0401
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 4. 2023 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-22-04-0464
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 4. 2024 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-23-04-0382
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2025 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-24-04-0401
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2026 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-25-04-0430
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 4. 2027 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-26-04-0384
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- OMEZ. RYCHLOSTI
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (66)
Identifikace
- Tovární značka
- MERCEDES-BENZ
- Obchodní označení
- ATEGO 1222 K
- Typ
- MERCEDES-BENZ ATEGO 1222 K 972.05 / 972.05
- Typ kód
- 972.05
- VIN
- WDB9720531L423441
- PČV
- 10076214
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB
- Kategorie vozidla
- N2
- Výrobce vozidla
- DAIMLER, AG, STUTTGART, SRN
- Rok výroby
- 2009
- Datum 1. registrace
- 19. 3. 2009
- Datum 1. registrace v ČR
- 19. 3. 2009
- Druh (typ)
- NOSIČ KONTEJNERU-T7
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- DAIMLER, AG, STUTTGART, SRN
- Typ motoru
- OM 924 LA.IV/1
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 160 / 2200
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 4801
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
- Nejvyšší rychlost omezení
- 90
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2006/51C
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.7
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1650
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6500/ 2400/ 2700
- Rozvor [mm]
- 3560
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 5850
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 11990/ 11990
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 4400/ 4400
8100/ 8100
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 10010/ 10010
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 22000/ 22000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 285/70 R 19.5 136/- G/ 19.5 X 7.50
285/70 R 19.5 -/133 G [2]/ 19.5 X 7.50
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- Palfinger, Kostendorf, Rakousko
- Výrobní číslo karoserie
- 100080849
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 3 / 3 / 0
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 3939-362-02
- Číslo TP
- UI765097
- Číslo ORV
- UAH234977
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Pro vozidlo je schváleno tažné zařízení třídy A50-X, typ ORIS D107,
schvalovací značka e1 00-0018, hmotnost brzděného přívěsu 2 350 kg,
svislé zatížení tažného zařízení Z 100. Jiná tažná zařízení musí mít
samostatné schválení.
Variabilní provedení vozidla:
#O.1-O.2: Pro přívěsy s centrální nápravou závisí největší technicky
přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla a svislé
zatížení spojovacího zařízení na typu spojovacího zařízení.
Svislé zatížení spojovacího zařízení může být max. 1 000 kg.
#20: 19.5 x 6.75; 265/70 R 19.5
19.5 x 7.50; 285/70 R 19.5
22.5 x 6.75; 275/70 R 22.5, 10 R 22.5, 11 R 22.5
7.50 - 20.0; 10 R 20
7.00 - 20.0; 9.00 R 20
#21: 19.5 x 6.75; 265/70 R 19.5 [2]
19.5 x 7.50; 285/70 r 19.5 [2]
22.5 x 6.75; 275/70 R 22.5 [2], 10 R 22.5, 11 R 22.5 [2]
7.50 - 20.0; 10 R 20 [2]
7.00 - 20.0; 9.00 R 20 [2]
Vozidlo plní ustanovení zákona č. 56/2001 Sb. s výjimkou:
- na výrobním štítku není vyznačena hmotnost soupravy
- předepsaný tlak v pneumatikách je uveden jen v návodu k obsluze.
NÁSTAVBA PLNÍ USTANOVENÍ ZÁKONA Č.56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WDB9720531L423441
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.