MERCEDES-BENZ ATEGO 1218 K

  • 2009
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 4249 cm³
  • 130 kW ≈ 177 k

VINWDB9720531L438643

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 21:07 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDB9720531L438643

STK propadla 8. 2. 2023. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 8. 2. 2023 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2009. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MERCEDES-BENZ
Model
ATEGO 1218 K
Typ
/ 972.05
Rok výroby
2009
Datum 1. registrace
15. 7. 2009
Datum 1. registrace v ČR
15. 7. 2009
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
4249 cm³
Výkon
130 kW
Kategorie
T1b – TRAKTOR
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 8. 2. 2023
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
270 523 km
při prohlídce 16. 4. 2025
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u modelu ve stáří 16 let (všechny roky výroby): 209–365 tis. km (medián 264 672 km, 54 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
GRENT - Žváček s.r.o.
od 15. 3. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
15. 7. 2009 První registrace AZ Elektrostav, a.s. (IČO 45149909) Registr silničních vozidel
15. 3. 2023 Nový vlastník a provozovatel GRENT - Žváček s.r.o. (IČO 26808251) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000 20112013201520172019202120232025 14. 7. 2010: 25 630 km7. 7. 2011: 54 891 km4. 7. 2012: 84 446 km4. 7. 2013: 114 985 km2. 7. 2014: 137 730 km3. 7. 2015: 152 634 km13. 6. 2016: 178 635 km15. 5. 2017: 193 350 km14. 5. 2018: 205 594 km16. 5. 2018: 205 598 km14. 5. 2019: 222 403 km14. 5. 2019: 22 404 km2. 3. 2020: 237 867 km2. 3. 2020: 237 868 km2. 3. 2021: 254 366 km15. 3. 2021: 254 996 km8. 2. 2022: 268 041 km15. 4. 2025: 270 522 km15. 4. 2025: 270 522 km16. 4. 2025: 270 523 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
16. 4. 2025 Před schvál. tech. způsob. vozidla Šumperk (č. 3807) 270 523 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
16. 4. 2027
15. 4. 2025 Měření emisí Šumperk (č. 580903) 270 522 km způsobilé bez závad 15. 4. 2026
15. 4. 2025 Měření emisí Šumperk (č. 580903) 270 522 km způsobilé bez závad 15. 4. 2026
14. 3. 2023 Evidenční kontrola Nymburk (č. 3220) – způsobilé bez závad
8. 2. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Nymburk (č. 3220) 268 041 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 4.5.1.1.1 Nesvítí některý přední mlhový světlomet nebo zadní mlhová svítilna na straně přivrácené ke kraji vozovky. lehká
8. 2. 2023
15. 3. 2021 Opakovaná STK Nymburk (č. 3220) 254 996 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
2. 3. 2022
2. 3. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Nymburk (č. 3220) 254 366 km dočasně způsobilé
2 lehké, 1 vážná
  • 1.1.14.1.4 Brzdový kotouč s rýhami zjevně přesahující hloubku rýhy 1,5 mm. vážná
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
2. 3. 2022
2. 3. 2020 Pravidelná STK Nymburk (č. 3220) 237 868 km způsobilé
11 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
  • 4.4.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém směrové svítilny poškozený, ale stav poškození neovlivňuje její funkci ani fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla), ani nedochází ke změně barvy vyzařovaného světla. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
2. 3. 2021
2. 3. 2020 Měření emisí Budiměřice (č. 520803) 237 867 km způsobilé bez závad 2. 3. 2021
14. 5. 2019 Pravidelná STK Nymburk (č. 3220) 22 404 km nižší než dříve způsobilé
8 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
14. 5. 2020
14. 5. 2019 Měření emisí Budiměřice (č. 520803) 222 403 km způsobilé bez závad 14. 5. 2020
16. 5. 2018 Opakovaná STK Hradec Králové (č. 3618) 205 598 km způsobilé
9 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
14. 5. 2019
14. 5. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Hradec Králové (č. 3618) 205 594 km dočasně způsobilé
9 lehkých, 3 vážné
  • 1.1.5.3.1 Volné spoje nebo slyšitelný únik média ze systému. vážná
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 5.3.1.3.1 Některá součást listového pera je prasklá nebo pružící element je nadměrně opotřebený nebo poškozený, ale systém mechanického odpružení je funkční. vážná
  • 5.3.1.4.1 V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky /tyčky s kulovými čepy) zařízení stabilizátoru jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné, prasklé nebo chybí nebo spojení neodpovídá požadavkům. vážná
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
14. 5. 2019
15. 5. 2017 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3220) 193 350 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
15. 5. 2018
13. 6. 2016 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3220) 178 635 km způsobilé
3 lehké
  • 4.8.1.1.1 Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 7.6.1.1 Zakládací klíny ke kolu nejsou v dobrém stavu, ale plní svoji funkci. lehká
13. 6. 2017
3. 7. 2015 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3216) 152 634 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
3. 7. 2016
2. 7. 2014 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3240) 137 730 km způsobilé
2 lehké
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
2. 7. 2015
4. 7. 2013 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3240) 114 985 km způsobilé bez závad 4. 7. 2014
4. 7. 2012 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3240) 84 446 km způsobilé bez závad 4. 7. 2013
7. 7. 2011 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3240) 54 891 km způsobilé
2 lehké
  • 3071 V kloubech, pákách a tyčích jsou mírně větší vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
7. 7. 2012
14. 7. 2010 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3220) 25 630 km způsobilé
4 lehké
  • 2171 Zdvihy pák klíčů brzd na vozidle nejsou stejně dlouhé, avšak žádný nepřesahuje přípustnou mez (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5305 Z agregátu (hydraulické soustavy) nástavby (stroje) uniká kapalina SVĚTELNÁ ZAŘÍZENÍ A SVĚTELNÁ SIGNALIZACE 600 601 Světlomety - počet a umístění 602 Světlomety - provedení 603 Světlomety - stav 604 Přepínání potkávacích a dálkových světel 605 Potkávací světla - seřízení 606 Dálková světla -… (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
14. 7. 2011

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel AZ Elektrostav, a.s. (IČO 45149909)
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 7. 2011 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-10-07-0091
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 7. 2012 · stanice: K Milovicům 1921, 28922, Lysá nad Labem · protokol CZ-3240-11-07-0120
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 7. 2013 · stanice: K Milovicům 1921, 28922, Lysá nad Labem · protokol CZ-3240-12-57-0003
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 7. 2014 · stanice: K Milovicům 1921, 28922, Lysá nad Labem · protokol CZ-3240-13-07-0220
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 7. 2015 · stanice: K Milovicům 1921, 28922, Lysá nad Labem · protokol CZ-3240-14-07-0081
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 7. 2016 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-15-07-0124
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2017 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-16-06-0122
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 5. 2018 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-17-05-0114
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2018 · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3618-18-05-0989
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2019 · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3618-18-05-1273
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2020 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-19-05-0133
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 3. 2021 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-20-03-0005
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 1. 4. 2021 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-21-03-0036
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 3. 2022 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-21-03-0145
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 2. 2023 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-22-02-0080
  17. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-23-03-0151
  18. Nový vlastník a provozovatel GRENT - Žváček s.r.o. (IČO 26808251)
  19. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  20. Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 4. 2027 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-25-04-0210
  21. Konec vyřazení z provozu ŠUMPERK
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (60)

Identifikace

Tovární značka
MERCEDES-BENZ
Obchodní označení
ATEGO 1218 K
Typ
/ 972.05
Verze
CTS 08-39-S-CTS
Typ kód
972.05
VIN
WDB9720531L438643
PČV
11999476
Druh vozidla
TRAKTOR
Druh vozidla 2. ř.
NOSIČ PRACOVNÍCH ADAPTÉRŮ
Kategorie vozidla
T1b
Výrobce vozidla
DAIMLER AG, STUTTGART, SRN
Rok výroby
2009
Datum 1. registrace
15. 7. 2009
Datum 1. registrace v ČR
15. 7. 2009
Druh (typ)
NOSIČ PRACOVNÍCH ADAPTÉRŮ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
DAIMLER AG, STUTTGART, SRN
Typ motoru
OM 904 LA.V/3
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
130 / 2200
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
4249
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2006/51G
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 5
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.9
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
87/ 1650
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6400/ 2500/ 2700
Rozvor [mm]
3560
Provozní hmotnost
6060
Hmotnosti zatížení SZ
100
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
11990/ 11990
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
4400/ 4400
8100/ 8100
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
9010/ 9010
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
21000/ 21000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
265/70 R 19.5 136/- G / 6.75 X 19.5
265/70 R 19.5 -/133 G [2] / 6.75 X 19.5
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
CTS-SERVIS, OKŘÍNEK.
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo ORV
UBJ617494
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Pro vozidlo je schváleno tažné zařízení třídy A50-X, typ ORIS D107, schvalovací značka e1 00-0018, hmotnost brzděného přívěsu 2 350 kg,
svislé zatížení tažného zařízení Z 100. Jiná tažná zařízení musí mít samostatné schválení.
Variabilní provedení vozidla:
#O.1-O.2: Pro přívěsy s centrální nápravou závisí největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla a svislé zatížení spojovacího zařízení na typu spojovacího zařízení. Svislé zatížení spojovacího zařízení může být max. 1 000 kg.
#N.1:
19.5 x 6.75; 265/70 R 19.5
19.5 x 7.50; 285/70 R 19.5
22.5 x 6.75; 275/70 R 22.5, 10 R 22.5, 11 R 22.5
7.50 - 20.0; 10 R 20
7.00 - 20.0; 9.00 R 20
#N.2:
19.5 x 6.75; 265/70 R 19.5 [2]
19.5 x 7.50; 285/70 r 19.5 [2]
22.5 x 6.75; 275/70 R 22.5 [2], 10 R 22.5, 11 R 22.5 [2]
7.50 - 20.0; 10 R 20 [2]
7.00 - 20.0; 9.00 R 20 [2]
Vozidlo plní ustanovení zákona č. 56/2001 Sb. s výjimkou:
- na výrobním štítku není vyznačena hmotnost soupravy
- předepsaný tlak v pneumatikách je uveden jen v návodu k obsluze.
V Okřínku 10.07.2009: Nosič kontejnerů je určen pro přepravu a manipulaci schválených typů kontejnerů řady C2, C3 schválených výrobcem nástavby nebo vyrobených v souladu s dokumentací CTS-servis, a.s. Okřínek
Uvedená hodnota největší technicky přípustné/povolené hmotnosti vozidla je nepřekročitelná.
Užitečným zatížením vozidla se rozumí součet hmotnosti kontejneru a jeho nákladu.
29.04.2025 Přestavba vozidla schválena dne 29.04.2025 pod č.j: MUSP 55224/2025-07 na kolový traktor kategorie T1b;
mění se údaje v položkách: 1, 2, J, 9, 13 a G.
Traktor je vybaven ochrannou konstrukcí ROPS, typ: STZ01. Pro provoz traktoru na pozemních komunikacích platí podmínky stanovené vyhl.č.153/2023 Sb. příloha č.7, H); pro konkrétní hodnoty hmotnosti přípojného vozidla platí podmínky stanovené v § 3 a § 4 vyhl.č.209/2018 Sb. v závislosti na konkrétní sestavě přídavných závaží, případně další výbavy traktoru.

Další ověření (externí odkazy)