MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC

  • 2019
  • MODRÁ
  • EL + BA
  • 2999 cm³
  • 270 kW ≈ 367 k

VINWDC1671591A034010

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 22:46 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDC1671591A034010

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 146 dnů (25. 9. 2024 až 18. 2. 2025). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MERCEDES-BENZ
Model
GLE 450 4MATIC
Typ
/ H1GLE
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
26. 9. 2019
Datum 1. registrace v ČR
25. 9. 2024
Barva
MODRÁ
Palivo
EL + BA
Zdvihový objem
2999 cm³
Výkon
270 kW
Kategorie
M1G – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 17. 9. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
104 192 km
při prohlídce 17. 9. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 7 let (všechny roky výroby): 96–156 tis. km (medián 115 551 km, 53 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
D.S. Leasing, a.s.
od 18. 2. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
26. 9. 2019 První registrace Registr silničních vozidel
25. 9. 2024 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
25. 9. 2024 Nový vlastník a provozovatel Venisday s.r.o. (IČO 11858486) Registr silničních vozidel
18. 2. 2025 Nový vlastník D.S. Leasing, a.s. (IČO 48909238) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

60 00080 000100 000120 000 20252026 23. 9. 2024: 64 574 km17. 9. 2026: 104 192 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
17. 9. 2026 Pravidelná STK Tetčice (č. 3759) 104 192 km způsobilé bez závad 17. 9. 2028
23. 9. 2024 Před registrací + měření emisí Brno (č. 3754) 64 574 km způsobilé bez závad 23. 9. 2026

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 9. 2026 · stanice: VÍDEŇSKÁ 267/106D, 61900, BRNO · protokol CZ-3754-24-09-1835
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel Venisday s.r.o. (IČO 11858486)
  4. Nový vlastník D.S. Leasing, a.s. (IČO 48909238)
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 9. 2028 · stanice: PALACKÉHO 381, 66417, TETČICE · protokol CZ-3759-26-09-0362
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC 2019 v ČR obvykle 3,2, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 23,4 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,4 %

Srovnáváme s 64 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (55)

Identifikace

Tovární značka
MERCEDES-BENZ
Obchodní označení
GLE 450 4MATIC
Typ
/ H1GLE
Varianta
B26DT1
Verze
CZAAD5EA
Typ kód
H1GLE
VIN
WDC1671591A034010
PČV
18621356
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
M1G
Výrobce vozidla
DAIMLER AG, STUTTGART, SRN
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
26. 9. 2019
Datum 1. registrace v ČR
25. 9. 2024
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
DAIMLER AG
Typ motoru
256930
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
270 / 6100
Palivo
EL + BA
Zdvihový objem [cm³]
2999
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 2
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
250

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2017/1347AG
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ / 218
Spotřeba předpis
2017/1347AG
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ / 9.6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
75/ 3750
Za jízdy
70

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4954/ 2022/ 1832
Rozvor [mm]
2995
Rozchod [mm]
1685/ 1716/ /
Provozní hmotnost
2220
Hmotnosti zatížení SZ
140
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
3020/ 3020
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1500/ 1500
1600/ 1600
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
6620/ 6620
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
275/50 R20 113W XL/ 9Jx20 ET57
275/50 R20 113W XL/ 9Jx20 ET44
/
/

Karoserie a výbava

Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
11508-109
ES/EU
e1*2007/46*1885*02
Číslo ORV
UBL071601
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ROZCHOD: 1685+1716
#V.7: 249/158/191 G/KM
ROZCHOD: 1 685/1 716
*V.9: 2017/1347AG; EURO 6
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*12: MIN. 4927
*13: MIN. 1950
*14: MIN. 1765
*P.2/P.4: 270/5500-6100
*20: 9JX20 ET57, 275/50 R20 113W XL
10JX21 ET54, 275/45 R21 107Y
10JX22 ET56.1, 285/40 R22 106Y
*21: 9JX20 ET44, 275/50 R20 113W XL
11JX21 ET49, 315/40 R21 111Y
11JX22 ET50, 325/35 R22 110Y
VOZIDLO JE VYBAVENO RADAROVÝM ZAŘÍZENÍM S KRÁTKÝM DOSAHEM (24 GHZ).
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
25.09.2024 DOVOZ SRN, 1. REGISTRACE V ZAHRANIČÍ: 26.09.2019.

Další ověření (externí odkazy)