MERCEDES-BENZ GLK 320 CDI 4MATIC

  • 2009
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2987 cm³
  • 165 kW ≈ 224 k

VINWDC2049831F291465

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 2. listopadu 2026 v 14:59 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDC2049831F291465

Semafor rizik: oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžová Vozidlo mělo 9 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 4,3 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžová Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 12 dnů (1. 11. 2013 až 13. 11. 2013). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informace Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2009. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Základní údaje

Značka
MERCEDES-BENZ
Model
GLK 320 CDI 4MATIC
Typ
MERCEDES-BENZ GLK 320 CDI 4MATIC 204X / 204X
Rok výroby
2009
Datum 1. registrace
9. 4. 2009
Datum 1. registrace v ČR
9. 4. 2009
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2987 cm³
Výkon
165 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Vlastník: fyzická osoba od 19. 5. 2025
  • Provozovatel: fyzická osoba od 19. 5. 2025

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 9 (MERCEDES-BENZ GLK 320 CDI 4MATIC 2009 v ČR obvykle 4,3, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 32,4 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 80 %

Srovnáváme s 185 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).

Údržba: startovací baterie

Provozovatel: Baterie Čepek s.r.o.

Baterie starší než 5 let bývá na konci životnosti, při koupi počítejte s výměnou.

Konkrétní baterii pro tento vůz z údajů v registru neumíme určit. Vyberte ji podle motorizace ve výběrníku.

Doporučení vychází z typu motoru a ročníku z registru; u vozidel se start-stop ověřte technologii (EFB/AGM) podle původní baterie.

Všechny baterie pro Mercedes-Benz GLK 320 CDI 4matic ve výběrníku

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový provozovatel Mercedes-Benz Česká republika s.r.o. (IČO 48024562)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 4. 2013
    Vybavení zapsané v registru: ABS
    Vybavení zapsané v registru: KATALYZÁTOR
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 12. 2010 · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 10100, PRAHA 10
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 12. 2010 · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 10100, PRAHA 10 · protokol CZ-3114-10-12-1740
  3. Nový provozovatel VARHI - první stavební, s.r.o. (IČO 27383822)
  4. Nový provozovatel MAREK ŽIMOLKA LUCNÍ 152, MUTENICE HODONÍN
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 12. 2011 · stanice: MĚŠŤANSKÁ 4339/146A, 69501, HODONÍN · protokol CZ-3720-11-12-0234
    Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 6. 12. 2011 · stanice: MĚŠŤANSKÁ 4339/146A, 69501, HODONÍN
  6. Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606)
    Nový provozovatel Marek Zimolka (IČO 75793563)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 10. 2015 · stanice: MĚŠŤANSKÁ 4339/146A, 69501, HODONÍN · protokol CZ-3720-13-10-1460
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 10. 2015 · stanice: MĚŠŤANSKÁ 4339/146A, 69501, HODONÍN
  8. Nový vlastník Marek Zimolka (IČO 75793563)
  9. Nový vlastník a provozovatel ČECHÁK holding s.r.o. (IČO 25851136)
  10. Nový vlastník a provozovatel MaZiTa, s.r.o. (IČO 27855449)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 1. 2015 · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3834-15-01-1268
    Evidenční kontrola platnost do 20. 1. 2015 · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 1. 2015 · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
  11. Nový vlastník ESSOX s.r.o. (IČO 26764652)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2015 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2015 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-15-05-0305
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2015 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-15-05-0300
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2015 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2015 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2015 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2015 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2015 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 10. 2017 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-15-10-0219
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 10. 2017 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 11. 2019 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-17-11-1715
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 11. 2021 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-19-11-2381
  15. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 1. 2020 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-20-01-2004
  16. Nový vlastník MaZiTa, s.r.o. (IČO 27855449)
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 11. 2023 · stanice: SERVISNÍ 5556/1, 72200, OSTRAVA - TŘEBOVICE · protokol CZ-3829-21-11-1583
  18. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-22-12-0543
  19. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  20. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 12. 2025 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-23-12-0553
  21. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3834-25-03-0114
  22. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  23. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 12. 2027 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-25-12-0221

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • KATALYZÁTOR

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (65)

Identifikace

Tovární značka
MERCEDES-BENZ
Obchodní označení
GLK 320 CDI 4MATIC
Typ
MERCEDES-BENZ GLK 320 CDI 4MATIC 204X / 204X
Varianta
H720K1
Verze
NZAAA501
Typ kód
204X
VIN
WDC2049831F291465
PČV
10247529
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
DAIMLER, AG, STUTTGART, SRN
Rok výroby
2009
Datum 1. registrace
9. 4. 2009
Datum 1. registrace v ČR
9. 4. 2009
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
DAIMLER, AG, STUTTGART, SRN
Typ motoru
642.961
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
165 / 3800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2987
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
220

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2006/96B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 5
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
283 / 185 / 220
Spotřeba předpis
2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
10.7 / 7 / 8.4
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
75/ 2850
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4528/ 1840/ 1699
Rozvor [mm]
2755
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
1880
Hmotnosti zatížení SZ
80
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2500/ 2500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1270/ 1270
1280/ 1280
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4500/ 4500
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
235/45 R 20 100 W XL/ 8.5 J X 20 H2 ET 45
255/40 R 20 101 W XL/ 9.5 J X 20 H2 ET 57
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7061-006-02
ES/EU
e1*2001/116*0480
Číslo ORV
UBL485115
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
2006/96B
Další záznamy
Pro vozidlo je schváleno tažné zařízení třídy A50-X typ Westfalia 313
262, schvalovací značka e13 00-2628, bez výrobního čísla.
Variabilní provedení vozidla:
#F.1/F.2: 2 550/2 550 při provozu s přívěsem
#N: 1 270/1 270; 1 330/1 330 při provozu s přívěsem
#20-21: 7.5 J X 19 H2 ET 47; 235/50 R 19 99 V
7.5 J X 17 H2 ET 47,5; 235/60 R 17 102 V
#20: a) 8.5 J X 20 H2 ET 45; 235/45 R 20 100 W XL
b) 7.5 J X 19 H2 ET 47; 235/50 R 19 99 V
c) 7.5 J X 17 H2 ET 47,5; 235/60 R 17 102 V
#21: a) 9.5 J X 20 H2 ET 57; 255/40 R 20 101 W XL
b) 8.5 J X 19 H2 ET 52; 255/45 R 19 100 V
c) 8 J X 17 H2 ET 57; 255/55 R 17 104 V
Na nápravách lze kombinovat rozdílné rozměry ráfků a pneumatik
pouze označené shodnými písmeny.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail, až se konec platnosti STK přiblíží na 30 dní, a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.