MERCEDES-BENZ CITAN

  • 2017
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1461 cm³
  • 81 kW ≈ 110 k

VINWDF4157031U211401

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 14:24 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDF4157031U211401

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MERCEDES-BENZ
Model
CITAN
Typ
/ X
Datum 1. registrace
30. 3. 2017
Datum 1. registrace v ČR
30. 3. 2017
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1461 cm³
Výkon
81 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 2. 5. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
165 138 km
při prohlídce 2. 5. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 120–220 tis. km (medián 160 346 km, 162 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
PROFO MONOLITY, s.r.o.
od 27. 6. 2018

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
30. 3. 2017 První registrace Mercedes-Benz Česká republika s.r.o. (IČO 48024562) Registr silničních vozidel
27. 6. 2018 Nový vlastník a provozovatel PROFO MONOLITY, s.r.o. (IČO 26868644) Registr silničních vozidel
18. 2. 2019 Nový provozovatel PROFO MONTÁŽE CZ s.r.o. (IČO 03899110) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

050 000100 000150 000200 000 2019202020212022202320242025 25. 6. 2018: 17 994 km13. 2. 2019: 28 809 km5. 5. 2021: 97 061 km3. 5. 2023: 130 991 km2. 5. 2025: 165 138 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
2. 5. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3834) 165 138 km způsobilé bez závad 2. 5. 2027
3. 5. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3834) 130 991 km způsobilé bez závad 3. 5. 2025
5. 5. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3834) 97 061 km způsobilé bez závad 5. 5. 2023
13. 2. 2019 Evidenční kontrola Rychvald (č. 3821) 28 809 km způsobilé bez závad
25. 6. 2018 Evidenční kontrola Moravskoslezský kraj (č. 3814) 17 994 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Mercedes-Benz Česká republika s.r.o. (IČO 48024562)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 3. 2021
    Vybavení zapsané v registru: KATALYZÁTOR
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-18-06-2344
  3. Nový vlastník a provozovatel PROFO MONOLITY, s.r.o. (IČO 26868644)
  4. Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MÍROVÁ 1806, 73532, RYCHVALD · protokol CZ-3821-19-02-0251
  6. Nový provozovatel PROFO MONTÁŽE CZ s.r.o. (IČO 03899110)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 5. 2023 · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3834-21-05-0259
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 5. 2025 · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3834-23-05-0132
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2027 · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3834-25-05-0014
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • KATALYZÁTOR
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (67)

Identifikace

Tovární značka
MERCEDES-BENZ
Obchodní označení
CITAN
Typ
/ X
Varianta
KXC2
Verze
KXC2B2
Typ kód
X
VIN
WDF4157031U211401
PČV
14513208
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
DAIMLER
Datum 1. registrace
30. 3. 2017
Datum 1. registrace v ČR
30. 3. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
RENAULT
Typ motoru
K9K F6
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
81 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1461
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
170

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2016/646W
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.51
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
128 / 114 / 119
Spotřeba předpis
2016/646W
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
4.9 / 4.3 / 4.5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
78/ 3000
Za jízdy
74.6

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4321/ 1829/ 1799
Rozvor [mm]
2697
Rozchod [mm]
1521/ 1533/ /
Provozní hmotnost
1395
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1980/ 1980
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1080/ 1080
1070/ 1070
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1350/ 1350
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
695/ 695
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3030/ 3030
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65R15 91T / 6JX15 ET44
195/65R15 91T / 6JX15 ET44
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
ABS
ano
ASR
ano
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
8385-030-00
ES/EU
e2*2007/46*0129
Číslo TP
UH989718
Číslo ORV
UAV340687
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
05.10.2018 ZÁPIS TAŽNÉHO ZAŘÍZENÍ, SPR. POPL. 50,- KČ, ORV NOVÉ ZA ZTRÁTU 100,- KČ, UAU592377

Další ověření (externí odkazy)