MERCEDES-BENZ CITAN
- 2019
- ČERVENÁ
- motorová nafta (NM)
- 1461 cm³
- 85 kW ≈ 116 k
VINWDF4157031U276733
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 19:02 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDF4157031U276733
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 7 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,9 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 128 dnů (8. 12. 2020 až 15. 4. 2021). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- MERCEDES-BENZ
- Model
- CITAN
- Typ
- / X
- Rok výroby
- 2019
- Datum 1. registrace
- 3. 12. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 3. 12. 2019
- Barva
- ČERVENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1461 cm³
- Výkon
- 85 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: Jiří Komínek (IČO 12755567) od 27. 11. 2025
- Vlastník: CASH Partners s.r.o. (IČO 22454446) od 8. 1. 2026
Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 103–206 tis. km (medián 130 915 km, 31 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 3. 12. 2019 | První registrace | Mercedes-Benz Vans Česká republika s.r.o. (IČO 06417094) | Registr silničních vozidel |
| 8. 12. 2020 | Nový vlastník a provozovatel | M 3000, a.s. (IČO 25084526) | Registr silničních vozidel |
| 15. 4. 2021 | Nový vlastník | Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o. (IČO 63997240) | Registr silničních vozidel |
| 15. 4. 2021 | Nový provozovatel | Jiří Komínek (IČO 12755567) | Registr silničních vozidel |
| 19. 6. 2025 | Nový vlastník | Jiří Komínek (IČO 12755567) | Registr silničních vozidel |
| 19. 6. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 27. 11. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | Jiří Komínek (IČO 12755567) | Registr silničních vozidel |
| 8. 1. 2026 | Nový vlastník | CASH Partners s.r.o. (IČO 22454446) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23. 2. 2026 | Opakovaná STK | Olomouc (č. 3851) | 104 662 km | způsobilé | bez závad | 20. 2. 2028 |
| 20. 2. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Olomouc (č. 3851) | 104 606 km | dočasně způsobilé | 2 vážné
| 20. 2. 2028 |
| 5. 1. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Olomouc (č. 3851) | 82 728 km | způsobilé | 1 lehká
| 5. 1. 2026 |
| 12. 4. 2021 | Evidenční kontrola | Prostějov (č. 3702) | 8 760 km | způsobilé | bez závad | |
| 3. 12. 2020 | Evidenční kontrola | Praha (č. 3114) | 8 268 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel Mercedes-Benz Vans Česká republika s.r.o. (IČO 06417094)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 12. 2023
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 10100, PRAHA 10 · protokol CZ-3114-20-12-0295
-
Nový vlastník a provozovatel M 3000, a.s. (IČO 25084526)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LETECKÁ 3753/2, 79601, PROSTĚJOV · protokol CZ-3702-21-04-0409
-
Nový vlastník Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o. (IČO 63997240)Nový provozovatel Jiří Komínek (IČO 12755567)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2026 · stanice: TÝNECKÁ 833/39, 78371, OLOMOUC - HOLICE · protokol CZ-3851-24-01-0342
-
Nový vlastník Jiří Komínek (IČO 12755567)Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Nový vlastník a provozovatel Jiří Komínek (IČO 12755567)
-
Nový vlastník CASH Partners s.r.o. (IČO 22454446)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 22. 3. 2026 · stanice: TÝNECKÁ 833/39, 78371, OLOMOUC - HOLICE · protokol CZ-3851-26-02-1500
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 2. 2028 · stanice: TÝNECKÁ 833/39, 78371, OLOMOUC - HOLICE · protokol CZ-3851-26-02-1545
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 7 (MERCEDES-BENZ CITAN 2019 v ČR obvykle 2,9, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 20,5 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 92,3 %
Srovnáváme s 78 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu MERCEDES-BENZ CITAN
Svolávací akce a bezpečnostní upozornění
U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.
- 20. 4. 2021, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 25. 2. 2015 – 16. 11. 2020) Safety Gate
- 6. 4. 2021, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 2. 2018 – 24. 4. 2019) Safety Gate
- 27. 1. 2020, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 11. 9. 2019 – 17. 10. 2019) Safety Gate
Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 5. Všechna upozornění k modelu
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (56)
Identifikace
- Tovární značka
- MERCEDES-BENZ
- Obchodní označení
- CITAN
- Typ
- / X
- Varianta
- 0KK9K
- Verze
- A76TA1LBSAB0
- Typ kód
- X
- VIN
- WDF4157031U276733
- PČV
- 16086068
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AC KOMBI
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- DAIMLER AG, STUTTGART, SRN
- Rok výroby
- 2019
- Datum 1. registrace
- 3. 12. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 3. 12. 2019
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- RENAULT
- Typ motoru
- K9K U8
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 85 / 3750
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1461
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 1 PŘEDNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 172
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2018/1832DG
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.51
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 146 / 119 / 129
- Spotřeba předpis
- 2018/1832DG
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 5.5 / 4.5 / 4.9
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 76/ 2813
- Za jízdy
- 71
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4321/ 1829/ 1799
- Rozvor [mm]
- 2697
- Rozchod [mm]
- 1521/ 1533/ /
- Provozní hmotnost
- 1489
- Hmotnosti zatížení SZ
- 75
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 2000/ 2000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1080/ 1080
1070/ 1070
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1350/ 1350
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 740/ 740
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3050/ 3050
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 195/65R15 91T/ 6Jx15 ET44
195/65R15 91T/ 6Jx15 ET44
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ČERVENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 /
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 8385-282
- ES/EU
- e2*2007/46*0129*25
- Číslo ORV
- UBM669870
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- ROZCHOD: 1521+1533
#V.7: 146/119/129 G/KM
ROZCHOD: 1 521/1 533
*D.2C: A76TA1LBSAB0
*V.9: 2018/1832DG; EURO 6 DG
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*14: MAX.1898
*20/21: 6JX15 ET44, 195/65 R15 91T
6.5JX15 ET44, 195/65 R15 91T
6JX16 ET44, 205/55R16 91H
6.5JX16 ET44, 205/55R16 91H
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
M: 2697
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WDF4157031U276733
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.