MERCEDES-BENZ VITO 116CDI L TOURER PRO

  • 2016
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2143 cm³
  • 120 kW ≈ 163 k

VINWDF44770313184761

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 21:26 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDF44770313184761

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 12. 3. 2018. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MERCEDES-BENZ
Model
VITO 116CDI L TOURER PRO
Typ
639/2
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
12. 7. 2016
Datum 1. registrace v ČR
12. 3. 2018
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2143 cm³
Výkon
120 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 3. 8. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
271 377 km
při prohlídce 3. 8. 2026
5
Vlastníků v registru
Sergen Transport s.r.o.
od 10. 3. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
12. 7. 2016 První registrace Registr silničních vozidel
12. 3. 2018 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
12. 3. 2018 Nový vlastník a provozovatel CENTRUM Moravia Sever, spol. s r.o. (IČO 25377507) Registr silničních vozidel
23. 11. 2018 Nový vlastník Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o. (IČO 63997240) Registr silničních vozidel
23. 11. 2018 Nový provozovatel CARETTA SPA CZ s.r.o. (IČO 24727237) Registr silničních vozidel
16. 10. 2019 Nový vlastník a provozovatel CENTRUM Moravia Sever, spol. s r.o. (IČO 25377507) Registr silničních vozidel
9. 9. 2020 Nový vlastník Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o. (IČO 63997240) Registr silničních vozidel
9. 9. 2020 Nový provozovatel Sergen Transport s.r.o. (IČO 24217565) Registr silničních vozidel
10. 3. 2025 Nový vlastník Sergen Transport s.r.o. (IČO 24217565) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000 2019202120232025 5. 3. 2018: 40 028 km16. 11. 2018: 40 129 km15. 10. 2019: 66 062 km4. 9. 2020: 66 130 km7. 9. 2020: 66 151 km6. 9. 2022: 150 022 km28. 8. 2024: 220 707 km3. 8. 2026: 271 377 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
3. 8. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3106) 271 377 km způsobilé bez závad 3. 8. 2028
28. 8. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3106) 220 707 km způsobilé bez závad 28. 8. 2026
6. 9. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3106) 150 022 km způsobilé bez závad 6. 9. 2024
7. 9. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Havířov (č. 3850) 66 151 km způsobilé bez závad 7. 9. 2022
4. 9. 2020 Evidenční kontrola Ostrava (č. 3814) 66 130 km způsobilé bez závad
15. 10. 2019 Evidenční kontrola Havířov (č. 3850) 66 062 km způsobilé bez závad
16. 11. 2018 Evidenční kontrola Ostrava (č. 3814) 40 129 km způsobilé bez závad
5. 3. 2018 Evidenční kontrola Moravskoslezský kraj (č. 3850) 40 028 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 7. 2020
    Vybavení zapsané v registru: KATALYZÁTOR
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŽELEZNIČÁŘŮ 1529/1C, 736 01, HAVÍŘOV - MĚSTO · protokol CZ-3850-18-03-0101
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Spolková republika Německo
    Nový vlastník a provozovatel CENTRUM Moravia Sever, spol. s r.o. (IČO 25377507)
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U ŘEKY 660, 720 00, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-18-11-1425
  5. Nový provozovatel CARETTA SPA CZ s.r.o. (IČO 24727237)
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŽELEZNIČÁŘŮ 1529/1C, 736 01, HAVÍŘOV - MĚSTO · protokol CZ-3850-19-10-0845
  7. Nový vlastník a provozovatel CENTRUM Moravia Sever, spol. s r.o. (IČO 25377507)
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U ŘEKY 660, 720 00, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-20-09-0412
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 9. 2022 · stanice: ŽELEZNIČÁŘŮ 1529/1C, 736 01, HAVÍŘOV - MĚSTO · protokol CZ-3850-20-09-0333
  10. Nový provozovatel Sergen Transport s.r.o. (IČO 24217565)
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 9. 2024 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-22-09-0339
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 8. 2026 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-24-08-1917
  13. Nový vlastník Sergen Transport s.r.o. (IČO 24217565)
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 8. 2028 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-26-08-0058
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 5. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • KATALYZÁTOR

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (64)

Identifikace

Tovární značka
MERCEDES-BENZ
Obchodní označení
VITO 116CDI L TOURER PRO
Typ
639/2
Varianta
KOA3L305N
Verze
2FKP7S29BE
Typ kód
639/2
VIN
WDF44770313184761
PČV
15064319
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AF VÍCEÚČELOVÉ VOZIDLO
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
DAIMLER
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
12. 7. 2016
Datum 1. registrace v ČR
12. 3. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
DAIMLER
Typ motoru
651.950
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
120 / 3800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2143
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
195

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2015/45W
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,52
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
176 / 140 / 153
Spotřeba předpis
2015/45W
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6,7 / 5,3 / 5,8
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 2850
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5140/ 1928/ 1890
Rozvor [mm]
3200
Rozchod [mm]
1670/ 1650
Provozní hmotnost
1985
Hmotnosti zatížení SZ
100
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
3050/ 3050
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1550/ 1550
1550/ 1550
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
5050/ 5050
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
205/65 R16C 103/101H/ 6.5JX16 ET52
205/65 R16C 103/101H/ 6.5JX16 ET52
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
9 / 9 / 0
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
E1*2007/46*0457
Číslo ORV
UBL433544
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
DNE 10.3.2025 TP PONECHÁN
Další záznamy
ROZCHOD: 1 666/1 646
Variabilní provedení vozidla:
Rozchod: max.1670/max.1650
*12: max.5231
*14: max.1980
*F.1/F.2:+100kg při provozu s přívěsem
Vozidlo vybaveno radarovým zařízením krátkého dosahu 24 GHz.
Dovoz SRN, rok výroby neurčen, dle TP SRN 1. evid. ”12.07.2016”.
Použito ZTP č. 8587-465-00, na vozidle je vyznačena ev. glob. homologace ES.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)