MERCEDES-BENZ VITO TOURER
- 2018
- ŠEDÁ
- motorová nafta (NM)
- 2143 cm³
- 100 kW ≈ 136 k
VINWDF44770313317078
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 16:45 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDF44770313317078
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Italská republika), datum dovozu 12. 7. 2022. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 58 dnů (12. 7. 2022 až 8. 9. 2022). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- MERCEDES-BENZ
- Model
- VITO TOURER
- Typ
- / 639/2
- Datum 1. registrace
- 20. 6. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 12. 7. 2022
- Barva
- ŠEDÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 2143 cm³
- Výkon
- 100 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: HENSTAV s.r.o. (IČO 29085373) od 8. 9. 2022
- Provozovatel: HENSTAV s.r.o. (IČO 29085373) od 8. 9. 2022
Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 132–241 tis. km (medián 182 279 km, 329 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 20. 6. 2018 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 12. 7. 2022 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 12. 7. 2022 | Nový vlastník a provozovatel | Att Investments CZ SE (IČO 03048900) | Registr silničních vozidel |
| 14. 7. 2022 | Nový provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 8. 9. 2022 | Nový vlastník a provozovatel | HENSTAV s.r.o. (IČO 29085373) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 29. 6. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Mýto (č. 3404) | 139 398 km | způsobilé | bez závad | 29. 6. 2028 |
| 2. 7. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Mýto (č. 3404) | 104 080 km | způsobilé | bez závad | 2. 7. 2026 |
| 5. 9. 2022 | Evidenční kontrola | Nové Strašecí (č. 3239) | 29 879 km | způsobilé | bez závad | |
| 2. 7. 2022 | Před registrací + měření emisí | Nové Strašecí (č. 3239) | 21 234 km | způsobilé | bez závad | 2. 7. 2024 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 7. 2024 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-22-07-0076
-
První registrace v ČRDovoz ze zahraničí Italská republikaNový vlastník a provozovatel Att Investments CZ SE (IČO 03048900)
-
Nový provozovatel fyzická osoba
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-22-09-0195
-
Nový vlastník a provozovatel HENSTAV s.r.o. (IČO 29085373)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 7. 2026 · stanice: PLZEŇSKÁ 569, 33805, MÝTO · protokol CZ-3404-24-07-0040
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 6. 2028 · stanice: PLZEŇSKÁ 569, 33805, MÝTO · protokol CZ-3404-26-06-0654
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (57)
Identifikace
- Tovární značka
- MERCEDES-BENZ
- Obchodní označení
- VITO TOURER
- Typ
- / 639/2
- Varianta
- KOA7L310N
- Verze
- 2FLP7S29BE
- Typ kód
- 639/2
- VIN
- WDF44770313317078
- PČV
- 17468841
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AC KOMBI
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- DAIMLER AG, STUTTGART, SRN
- Datum 1. registrace
- 20. 6. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 12. 7. 2022
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- DAIMLER AG
- Typ motoru
- 651.950
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 100 / 3800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 2143
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 1-ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 183
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2015/45W
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.5
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / / 158
- Spotřeba předpis
- 2015/45W
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 8.5 / 5.4 / 6.6
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 78/ 2850
- Za jízdy
- 75
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5370/ 1928/ 1878
- Rozvor [mm]
- 3430
- Rozchod [mm]
- 1670/ 1650/ /
- Provozní hmotnost
- 2010
- Hmotnosti zatížení SZ
- 100
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 3100/ 3100
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1550/ 1550
1550/ 1550
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 2500/ 2500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 5100/ 5100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 205/65R16C 103/101H/ 6.5JX16 ET52
205/65R16C 103/101H/ 6.5JX16 ET52
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- DAIMLER TRUCK AG, STTTGART, SRN
- Barva
- ŠEDÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 9 / 9 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA A50-X
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ES/EU
- e1*2007/46*0457*18
- Číslo TP
- UM395468
- Číslo ORV
- UBC431857
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- ROZCHOD: 1670+1650
ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ PNEUMATIK :
205/65 R16C 103/101H
225/60 R16C 105/103H
225/55 R17C 109/107H (104H)
225/55 R17 RF 101V
245/45 R18 XL 100W
245/45 R19 XL 102Y.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WDF44770313317078
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.