MERCEDES-BENZ V 220 D XL
- 2015
- MODRÁ
- motorová nafta (NM)
- 2143 cm³
- 120 kW ≈ 163 k
VINWDF44781513063211
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 13:26 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WDF44781513063211
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- MERCEDES-BENZ
- Model
- V 220 D XL
- Typ
- 639/2
- Rok výroby
- 2015
- Datum 1. registrace
- 22. 6. 2015
- Datum 1. registrace v ČR
- 22. 6. 2015
- Barva
- MODRÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 2143 cm³
- Výkon
- 120 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: AMINEA STARS s.r.o. (IČO 28644701) od 25. 2. 2026
- Provozovatel: AMINEA STARS s.r.o. (IČO 28644701) od 25. 2. 2026
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 22. 6. 2015 | První registrace | Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o. (IČO 63997240) | Registr silničních vozidel |
| 22. 6. 2015 | Nový provozovatel | MILK and HONEY PICTURES, s.r.o. (IČO 26159821) | Registr silničních vozidel |
| 13. 8. 2019 | Nový vlastník | MILK and HONEY PICTURES, s.r.o. (IČO 26159821) | Registr silničních vozidel |
| 13. 4. 2023 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 25. 2. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | AMINEA STARS s.r.o. (IČO 28644701) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2. 7. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Praha (č. 3106) | 455 390 km | způsobilé | bez závad | 2. 7. 2027 |
| 1. 6. 2023 | Pravidelná STK | Praha (č. 3126) | 392 201 km | způsobilé | 1 lehká
| 1. 6. 2025 |
| 1. 6. 2023 | Měření emisí | Praha (č. 410445) | 392 200 km | způsobilé | bez závad | 1. 6. 2025 |
| 6. 4. 2023 | Evidenční kontrola | Praha (č. 3128) | 384 846 km | způsobilé | bez závad | |
| 3. 6. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Praha (č. 3105) | 289 638 km | způsobilé | 1 lehká
| 3. 6. 2023 |
| 23. 7. 2019 | Evidenční kontrola | Praha (č. 3128) | 184 222 km | způsobilé | bez závad | |
| 14. 6. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Praha (č. 3128) | 175 656 km | způsobilé | bez závad | 14. 6. 2021 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o. (IČO 63997240)Nový provozovatel MILK and HONEY PICTURES, s.r.o. (IČO 26159821)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 6. 2019
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 6. 2021 · stanice: Mezi vodami 1097/25, 143 00, Praha 4 · protokol CZ-3128-19-06-0816
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Mezi vodami 1097/25, 143 00, Praha 4 · protokol CZ-3128-19-07-1182
-
Nový vlastník MILK and HONEY PICTURES, s.r.o. (IČO 26159821)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 6. 2023 · stanice: PRŮBĚŽNÁ 76, 100 31, PRAHA 10 · protokol CZ-3105-21-06-0263
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Mezi vodami 1097/25, 143 00, Praha 4 · protokol CZ-3128-23-04-0213
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 6. 2025 · stanice: OHRADNÍ 1575/56, 140 00, PRAHA 4 · protokol CZ-3126-23-06-0108
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 7. 2027 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-25-07-0181
-
Nový vlastník a provozovatel AMINEA STARS s.r.o. (IČO 28644701)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Svolávací akce a bezpečnostní upozornění
U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.
- 19. 7. 2022, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 14. 1. 2005 – 10. 6. 2021) Safety Gate
- 23. 6. 2021, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 12. 8. 2013 – 22. 2. 2021) Safety Gate
- 22. 9. 2020, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 4. 2013 – 31. 3. 2015) Safety Gate
Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 7.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (59)
Identifikace
- Tovární značka
- MERCEDES-BENZ
- Obchodní označení
- V 220 D XL
- Typ
- 639/2
- Varianta
- KLA3L305N
- Verze
- 3FKP1T28B*
- Typ kód
- 639/2
- VIN
- WDF44781513063211
- PČV
- 13555065
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AF VÍCEÚČELOVÉ VOZIDLO
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- DAIMLER AG, STUTTGART, SRN
- Rok výroby
- 2015
- Datum 1. registrace
- 22. 6. 2015
- Datum 1. registrace v ČR
- 22. 6. 2015
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- DAIMLER AG
- Typ motoru
- 651.950
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 120 / 3800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 2143
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 195
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 136/2014K
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 5
- Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
- 0,52
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 171 / 142 / 152
- Spotřeba předpis
- 136/2014K
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 6,5 / 5,4 / 5,8
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 76/ 2850
- Za jízdy
- 74
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5370/ 1928/ 1878
- Rozvor [mm]
- 3430
- Rozchod [mm]
- 1666/ 1646
- Provozní hmotnost
- 2100
- Hmotnosti zatížení SZ
- 100
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 3050/ 3050
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1550/ 1550
1550/ 1550
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 2000/ 2000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 5050/ 5050
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 205/65R16C 103/101H/ 6.5JX16 ET52
205/65R16C 103/101H / 6.5JX16 ET52
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- MODRÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 4 / 4-8 / 0
- Brzdy provozní
- ne
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ne
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 8587-001-00
- ES/EU
- e1*2007/46*0457
- Číslo ORV
- UBM726621
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Další záznamy
- [Alternativní provedení vozidla:
# G: dle provedení vozidla
ES prohlášení o shodě
# 14: dle provedení vozidla
ES prohlášení o shodě
# 20+21: dle provedení vozidla
ES prohlášení o shodě]
* Číslo homologace typu ES e1*2007/46*0457*04
*23: 4-9
*24: 4-9
*36: 3 050/3 050
*37: 1 550/1 550; 1 550/1 550
*39: 2 000/2 000
*40: 750/750
*41: 4 940/4 940
*57: MAN
#V.7: 232/169/190 g/km
Rozchod: 1 630/1 630
# V.9: 692/2008G; EURO 5
Variabilní provedení vozidla:
Rozchod: max.1642/max.1642
# 12: max.5108
# 14: max.1945
# 20/21: 6.5Jx16 ET60, 225/60R16C 105/103T(101H)
7Jx17 ET56, 225/55R17Rf 101H
6.5Jx16 ET60, 225/60R16Rf 102H
7.5Jx18 ET56, 245/45R18XL 100W
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WDF44781513063211
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.