FORD TRANSIT 280S

  • 2011
  • MODRÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 2198 cm³
  • 85 kW ≈ 116 k

VINWF0XXXBDFXBE06527

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 22:37 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WF0XXXBDFXBE06527

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,7 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 5 dnů (27. 6. 2013 až 2. 7. 2013). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2011. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
FORD
Model
TRANSIT 280S
Typ
FORD TRANSIT 280S FAE6 / FAE6
Rok výroby
2011
Datum 1. registrace
28. 12. 2011
Datum 1. registrace v ČR
28. 12. 2011
Barva
MODRÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2198 cm³
Výkon
85 kW
Kategorie
N1 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 8. 12. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
305 440 km
při prohlídce 8. 12. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 14 let: 186–320 tis. km (medián 261 046 km, 99 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

5
Vlastníků v registru
REALITY JENDA s.r.o.
od 3. 8. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
28. 12. 2011 První registrace MOTO MORAVA s.r.o. (IČO 48528790) Registr silničních vozidel
27. 6. 2013 Nový vlastník a provozovatel ELEKTRO-LUMEN, s. r. o. (IČO 47976446) Registr silničních vozidel
2. 7. 2013 Nový vlastník a provozovatel ELEKTRO-LUMEN, s. r. o. (IČO 47976446) Registr silničních vozidel
27. 7. 2021 Nový vlastník a provozovatel HBR cars Praha s.r.o. (IČO 06053149) Registr silničních vozidel
3. 8. 2021 Nový vlastník a provozovatel REALITY JENDA s.r.o. (IČO 03978036) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000400 000 201420162018202020222024 1. 7. 2013: 26 169 km7. 12. 2015: 86 137 km6. 12. 2017: 140 728 km28. 11. 2019: 198 587 km26. 7. 2021: 209 759 km6. 12. 2021: 218 839 km14. 12. 2021: 219 382 km11. 12. 2023: 263 534 km14. 12. 2023: 263 606 km18. 11. 2025: 304 474 km8. 12. 2025: 305 440 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
8. 12. 2025 Pravidelná STK Praha (č. 3113) 305 440 km způsobilé
1 lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
8. 12. 2027
18. 11. 2025 Měření emisí Praha (č. 411045) 304 474 km způsobilé bez závad 18. 11. 2027
14. 12. 2023 Pravidelná STK Praha (č. 3106) 263 606 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
14. 12. 2025
11. 12. 2023 Měření emisí Praha (č. 411045) 263 534 km způsobilé bez závad 11. 12. 2025
14. 12. 2021 Pravidelná STK Praha (č. 3100) 219 382 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
14. 12. 2023
6. 12. 2021 Měření emisí Praha (č. 411045) 218 839 km způsobilé bez závad 6. 12. 2023
26. 7. 2021 Evidenční kontrola Hranice (č. 3813) 209 759 km způsobilé bez závad
28. 11. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Hranice (č. 3813) 198 587 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.6.2.1 Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. lehká
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
28. 11. 2021
6. 12. 2017 Pravidelná STK + měření emisí Olomoucký kraj (č. 3813) 140 728 km způsobilé bez závad 6. 12. 2019
7. 12. 2015 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3813) 86 137 km způsobilé bez závad 7. 12. 2017
1. 7. 2013 Evidenční kontrola Olomoucký kraj (č. 3813) 26 169 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 0.3.1.2 Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci vozidla (dodatečná montáž tažného zařízení, nezávislého topení apod.). vážná

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel MOTO MORAVA s.r.o. (IČO 48528790)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 28. 12. 2015
  2. Nový vlastník a provozovatel ELEKTRO-LUMEN, s. r. o. (IČO 47976446)
  3. Evidenční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · stanice: HRANICKÁ 505, 75361, HRANICE IV
    Evidenční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · stanice: HRANICKÁ 505, 75361, HRANICE IV · protokol CZ-3813-13-07-0004
  4. Nový vlastník a provozovatel ELEKTRO-LUMEN, s. r. o. (IČO 47976446)
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 12. 2017 · stanice: HRANICKÁ 505, 75361, HRANICE IV
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 12. 2017 · stanice: HRANICKÁ 505, 75361, HRANICE IV · protokol CZ-3813-15-12-0136
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 12. 2019 · stanice: HRANICKÁ 505, 75361, HRANICE IV · protokol CZ-3813-17-12-0103
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 11. 2021 · stanice: HRANICKÁ 505, 75361, HRANICE IV · protokol CZ-3813-19-11-0742
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HRANICKÁ 505, 75361, HRANICE IV · protokol CZ-3813-21-07-0707
  9. Nový vlastník a provozovatel HBR cars Praha s.r.o. (IČO 06053149)
  10. Nový vlastník a provozovatel REALITY JENDA s.r.o. (IČO 03978036)
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 12. 2023 · stanice: TÜRKOVA 1001/9, 14900, PRAHA 4, CHODOV · protokol CZ-3100-21-12-0476
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 12. 2025 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-23-12-0820
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 12. 2027 · stanice: PODNIKATELSKÁ I 652, 19011, PRAHA - BĚCHOVICE · protokol CZ-3113-25-12-0149
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 5 (FORD TRANSIT 280S 2011 v ČR obvykle 2,7, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 20,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 85,8 %

Srovnáváme s 134 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu FORD TRANSIT 280S

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (68)

Identifikace

Tovární značka
FORD
Obchodní označení
TRANSIT 280S
Typ
FORD TRANSIT 280S FAE6 / FAE6
Varianta
SRFA1A
Verze
B3
Typ kód
FAE6
VIN
WF0XXXBDFXBE06527
PČV
7457328
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
SKŘÍŇOVÝ
Kategorie vozidla
N1
Výrobce vozidla
FORD WERKE, GMBH, KÖLN, SRN
Rok výroby
2011
Datum 1. registrace
28. 12. 2011
Datum 1. registrace v ČR
28. 12. 2011
Druh (typ)
SKŘÍŇOVÝ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
FORD WERKE, GMBH, KÖLN, SRN
Typ motoru
SRFA
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
85 / 3500
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2198
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
156

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
83-05B /
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.96
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ / 221
Spotřeba předpis
EHK101
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
10.2 / 7.3 / 8.4
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
87/ 2625
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4965/ 1974/ 2000
Rozvor [mm]
2933
Provozní hmotnost
1708
Hmotnosti provozní Do
1864
Hmotnosti zatížení SZ
112
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2800/ 2800
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1450/ 1450
1650/ 1650
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4800/ 4800
Ložná délka
2582
Ložná šířka
1762
Objem cisterny
6.6
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/70 R15C 104/102 R/ 5.5 J X 15 H2 ET 60
195/70 R15C 104/102 R/ 5.5 J X 15 H2 ET 60
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
FORD WERKE, GMBH, KÖLN, SRN
Barva
MODRÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2-3 / 2-3 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A 50 - X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
6250-200-03
Číslo TP
UE603369
Číslo ORV
UBB773824
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
Dne 02/07 2013 zápis tažného zařízení třída A50-X, typ: 028-981.

Další ověření (externí odkazy)