MAN TGS

  • 2020
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12419 cm³
  • 375 kW ≈ 510 k

VINWMA56SZZ9LP136644

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 2:20 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WMA56SZZ9LP136644

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,2 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 116 dnů (21. 8. 2023 až 15. 12. 2023). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MAN
Model
TGS
Typ
/ L.2007.46.004
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
6. 2. 2020
Datum 1. registrace v ČR
6. 2. 2020
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12419 cm³
Výkon
375 kW
Kategorie
N3G – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 26. 5. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
99 392 km
při prohlídce 26. 5. 2026
4
Vlastníků v registru
ČSOB Leasing, a.s.
od 3. 6. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
6. 2. 2020 První registrace UNILEASING a.s. (IČO 25205552) Registr silničních vozidel
6. 2. 2020 Nový provozovatel Žežulka stavební s.r.o. (IČO 08209022) Registr silničních vozidel
21. 8. 2023 Nový vlastník Žežulka stavební s.r.o. (IČO 08209022) Registr silničních vozidel
15. 12. 2023 Nový vlastník a provozovatel VM TRUCKS, s.r.o. (IČO 27349012) Registr silničních vozidel
3. 6. 2025 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
3. 6. 2025 Nový provozovatel NATALSTAV CZ, s.r.o. (IČO 27355942) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

25 00050 00075 000100 000 20222023202420252026 4. 2. 2021: 30 802 km15. 2. 2022: 51 570 km23. 3. 2023: 70 160 km21. 8. 2023: 75 004 km21. 6. 2024: 83 320 km24. 6. 2024: 83 320 km25. 6. 2024: 83 322 km3. 6. 2025: 83 369 km26. 5. 2026: 99 392 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
26. 5. 2026 Pravidelná STK Obrnice (č. 3515) 99 392 km způsobilé 3 lehké 26. 5. 2027
3. 6. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Chlumec (č. 3516) 83 369 km způsobilé 3 lehké 3. 6. 2026
25. 6. 2024 Opakovaná STK Chlumec (č. 3516) 83 322 km způsobilé 4 lehké 24. 6. 2025
24. 6. 2024 Pravidelná STK Chlumec (č. 3516) 83 320 km dočasně způsobilé 3 lehké, 1 vážná 24. 7. 2024
21. 6. 2024 Měření emisí Chlumec (č. 451034) 83 320 km způsobilé bez závad 21. 6. 2025
21. 8. 2023 Evidenční kontrola Plzeň (č. 3413) 75 004 km způsobilé bez závad
23. 3. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Rybnice (č. 3415) 70 160 km způsobilé 3 lehké 23. 3. 2024
15. 2. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Klatovy (č. 3412) 51 570 km způsobilé 3 lehké 15. 2. 2024
4. 2. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 30 802 km způsobilé 1 lehká 4. 2. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník UNILEASING a.s. (IČO 25205552)
    Nový provozovatel Žežulka stavební s.r.o. (IČO 08209022)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 2. 2021
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2022 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-21-02-1155
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 2. 2023 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-22-02-0118
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 3. 2024 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE · protokol CZ-3415-23-03-1618
  5. Nový vlastník Žežulka stavební s.r.o. (IČO 08209022)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-23-08-4422
  6. Nový vlastník a provozovatel VM TRUCKS, s.r.o. (IČO 27349012)
  7. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  8. Konec vyřazení z provozu ÚSTÍ NAD LABEM
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 24. 7. 2024 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-24-06-2176
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 6. 2025 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-24-06-2277
  11. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  12. Konec vyřazení z provozu ÚSTÍ NAD LABEM
  13. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  14. Konec vyřazení z provozu ÚSTÍ NAD LABEM
  15. Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel NATALSTAV CZ, s.r.o. (IČO 27355942)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 6. 2026 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-25-06-0183
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2027 · stanice: ČESKÉ ZLATNÍKY 87, 43401, OBRNICE · protokol CZ-3515-26-05-0266
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (MAN TGS 2020 v ČR obvykle 2,2, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 21,2 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 85 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu MAN TGS

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (57)

Identifikace

Tovární značka
MAN
Obchodní označení
TGS
Typ
/ L.2007.46.004
Varianta
56S01ZAAABBT5JA
Verze
W3ACB
Typ kód
L.2007.46.004
VIN
WMA56SZZ9LP136644
PČV
16168826
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BA
Kategorie vozidla
N3G
Výrobce vozidla
MAN TRUCK & BUS SE, MNICHOV, SRN
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
6. 2. 2020
Datum 1. registrace v ČR
6. 2. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
MAN
Typ motoru
D2676LF78
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
375 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12419
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ 3
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.36
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ /
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
95/ 1350
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
7850/ 2550/ 3320
Rozvor [mm]
3600+1400
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
13220
Hmotnosti zatížení SZ
1000
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
28000/ 26000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
13000/ 9500
13000/ 9500
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
39104/ 28000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
1500/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 48000
Ložná délka
5100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/80R22.5 156 K/ 22.5X9.00
315/80R22.5 150 K [2]/ 22.5X9.00
315/80R22.5 150 K [2]/ 22.5X9.00
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA C50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10141-361-35
ES/EU
e4*2007/46*0232*35
Číslo ORV
UBL536218
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
DOSTAVBA MUSÍ BÝT SCHVÁLENÉHO TYPU NEBO JEDNOTLIVĚ SCHVÁLENA.
#D.2 (*5; *6; *7): L.2007.46.004; 56S01ZAAABBT5JA; W3ACB
#V.9B (*17): 2018/932; EURO 6 D
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
DNE 06.02.2020 DOPLNĚNY ÚDAJE DLE COC LISTU DOKONČENÉHO VOZIDLA.

Další ověření (externí odkazy)