MAN TGS
- 2021
- MODRÁ
- motorová nafta (NM)
- 12419 cm³
- 375 kW ≈ 510 k
VINWMA93SZZ5MP155915
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 16:15 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WMA93SZZ5MP155915
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- MAN
- Model
- TGS
- Typ
- / L.2007.46.006
- Datum 1. registrace
- 12. 1. 2021
- Datum 1. registrace v ČR
- 12. 1. 2021
- Barva
- MODRÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12419 cm³
- Výkon
- 375 kW
- Kategorie
- N3G – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Speciální stavby Most spol. s r.o. (IČO 41327225) od 12. 1. 2021
- Provozovatel: Speciální stavby Most spol. s r.o. (IČO 41327225) od 12. 1. 2021
Obvyklé u modelu ve stáří 5 let: 85–204 tis. km (medián 132 189 km, 159 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 12. 1. 2021 | První registrace | Speciální stavby Most spol. s r.o. (IČO 41327225) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 6. 1. 2026 | Pravidelná STK | Dubí (č. 3511) | 100 209 km | způsobilé | 3 lehké
| 6. 1. 2027 |
| 12. 6. 2025 | Technická silniční kontrola | Ústí nad Labem (č. 7704) | 83 651 km | způsobilé | bez závad | |
| 10. 1. 2025 | Pravidelná STK | Dubí (č. 3511) | 72 516 km | způsobilé | 1 lehká
| 10. 1. 2026 |
| 12. 1. 2024 | Pravidelná STK | Dubí (č. 3511) | 55 420 km | způsobilé | bez závad | 12. 1. 2025 |
| 12. 1. 2024 | Měření emisí | Dubí (č. 450915) | 55 419 km | způsobilé | bez závad | 12. 1. 2025 |
| 11. 1. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Dubí (č. 3511) | 44 310 km | způsobilé | bez závad | 11. 1. 2024 |
| 12. 1. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Dubí (č. 3511) | 21 966 km | způsobilé | bez závad | 12. 1. 2023 |
| 30. 8. 2021 | Technická silniční kontrola | Ústí nad Labem (č. 7704) | – | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel Speciální stavby Most spol. s r.o. (IČO 41327225)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 1. 2022
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-21-08-0373
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 1. 2023 · stanice: K EMANCE 291, 41703, DUBÍ - MSTIŠOV · protokol CZ-3511-22-01-0393
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 1. 2024 · stanice: K EMANCE 291, 41703, DUBÍ - MSTIŠOV · protokol CZ-3511-23-01-0430
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 1. 2025 · stanice: K EMANCE 291, 41703, DUBÍ - MSTIŠOV · protokol CZ-3511-24-01-0376
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 1. 2026 · stanice: K EMANCE 291, 41703, DUBÍ - MSTIŠOV · protokol CZ-3511-25-01-0295
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-25-06-0214
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 1. 2027 · stanice: K EMANCE 291, 41703, DUBÍ - MSTIŠOV · protokol CZ-3511-26-01-0090
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (48)
Identifikace
- Tovární značka
- MAN
- Obchodní označení
- TGS
- Typ
- / L.2007.46.006
- Varianta
- 93S01ZAAAZBT5LB
- Verze
- 2HAAC
- Typ kód
- L.2007.46.006
- VIN
- WMA93SZZ5MP155915
- PČV
- 16629632
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Kategorie vozidla
- N3G
- Výrobce vozidla
- MAN TRUCK & BUS SE, MNICHOV, SRN
- Datum 1. registrace
- 12. 1. 2021
- Datum 1. registrace v ČR
- 12. 1. 2021
- Druh (typ)
- 10 SKLÁPĚCÍ VOZIDLO
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- MAN
- Typ motoru
- D2676LF78
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 375 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12419
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 4/ 3 DRUHÁ, TŘETÍ A ČTVRTÁ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2018/932
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.36
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 95/ 1350
- Za jízdy
- 79
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 9150/ 2550/ 3390
- Rozvor [mm]
- 1795+2980+1400
- Provozní hmotnost
- 16240
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 37000/ 32000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8000/ 8000
8000/ 8000
12600/ 9500
12600/ 9500 - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 44000/ 44000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/80R22.5 156 L/ 22.5X9.00
315/80R22.5 156 L/ 22.5X9.00
315/80R22.5 150 K [2]/ 22.5X9.00
315/80R22.5 150 K [2]/ 22.5X9.00
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- F.X. MEILLER FAHRZEUG-UND MASCHINENFABR*
- Barva
- MODRÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10143-211-40
- ES/EU
- e4*2007/46*0234*40
- Číslo TP
- UL676570
- Číslo ORV
- UBA100473
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- OPRAVA DÉLKY VOZIDLA DLE VYJÁDŘENÍ VÝROBCE
Následující data jsou doplnena automaticky. Pred využitím doporucujeme provést kontrolu.
[Alternativní provedení vozidla: *23,24: dle provedení *41: dle provedení *31: dle provedení]
 Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena. #D.2 (*5; *6; *7): L.2007.46.006; 93S01ZAAAZBT5LB; 2HAAC #V.9b (*17): 2018/932; EURO 6 D Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
 M: 1795+2980+1400
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WMA93SZZ5MP155915
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.