MAN TGL 12.180 4X2 BB
- 2009
- ČERVENÁ
- motorová nafta (NM)
- 4580 cm³
- 132 kW ≈ 179 k
VINWMAN05ZZX9Y229887
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 2. listopadu 2026 v 12:11 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WMAN05ZZX9Y229887
Semafor rizik: oranžová
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžová Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžová Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 66 dnů (21. 12. 2018 až 25. 2. 2019). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informace Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2009. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Základní údaje
- Značka
- MAN
- Model
- TGL 12.180 4X2 BB
- Typ
- MAN TGL 12.180 4X2 BB TGL / TGL
- Rok výroby
- 2009
- Datum 1. registrace
- 26. 10. 2009
- Datum 1. registrace v ČR
- 26. 10. 2009
- Barva
- ČERVENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 4580 cm³
- Výkon
- 132 kW
- Kategorie
- N2 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Karel List (IČO 21298602) od 8. 10. 2024
- Provozovatel: Karel List (IČO 21298602) od 8. 10. 2024
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 5 (MAN TGL 12.180 4X2 BB 2009 v ČR obvykle 2,4, medián 2)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 9,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 97 %
Srovnáváme s 66 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel CENTRUM MORAVA AUTO, s.r.o. (IČO 26842963)Nový provozovatel STYLSTAV Liberec s.r.o. (IČO 25426541)
-
Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 4. 11. 2009 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N.Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 11. 2009 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-09-11-0237
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 10. 2011 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-10-10-0398
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2012 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N.Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2012 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-11-10-0509
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2013 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-12-10-0730Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2013 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N.
-
Nový vlastník STYLSTAV Liberec s.r.o. (IČO 25426541)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2014 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-13-10-0564Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2014 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N.
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2015 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N.Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2015 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-14-10-0595
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 8. 11. 2015 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-15-10-0658Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 8. 11. 2015 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N.
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2016 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-15-11-0101Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2016 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N.
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 11. 2017 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-16-11-0564
-
Technická silniční kontrola výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 24. 9. 2017 · stanice: nám. Dr. E. Beneše 1/1, 46059, Liberec · protokol CZ-8505-17-08-0004
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 11. 2018 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-17-11-0369
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 11. 2019 · stanice: FRÝDLANTSKÁ 772, 46401, RASPENAVA · protokol CZ-3526-18-11-0213
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 12. 2018 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-18-12-0191
-
Nový vlastník a provozovatel TECHNOCAR s.r.o. (IČO 26943654)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 2. 2019 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-19-02-0166
-
Nový vlastník a provozovatel BEDECSTAV s.r.o. (IČO 28343999)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 11. 2020 · stanice: Dělnická 831, 742 21, Kopřivnice · protokol CZ-3816-19-11-0158
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 1. 2022 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-21-01-0126
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 1. 2023 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-22-01-0288
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 1. 2024 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-01-0323
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 1. 2025 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-24-01-0743
-
Nový vlastník a provozovatel Karel List (IČO 21298602)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 2. 2026 · stanice: HYBEŠOVA 14, 69301, HUSTOPEČE · protokol CZ-3721-25-02-0060
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 2. 2027 · stanice: HYBEŠOVA 14, 69301, HUSTOPEČE · protokol CZ-3721-26-02-0090
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (55)
Identifikace
- Tovární značka
- MAN
- Obchodní označení
- TGL 12.180 4X2 BB
- Typ
- MAN TGL 12.180 4X2 BB TGL / TGL
- Typ kód
- TGL
- VIN
- WMAN05ZZX9Y229887
- PČV
- 7092294
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- NOSIČ KONTEJNERŮ
- Kategorie vozidla
- N2
- Výrobce vozidla
- MAN NFZ.
- Rok výroby
- 2009
- Datum 1. registrace
- 26. 10. 2009
- Datum 1. registrace v ČR
- 26. 10. 2009
- Druh (typ)
- NOSIČ KONTEJNERŮ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- MAN NFZ.
- Typ motoru
- D 0834 LFL54
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 132 / 2400
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 4580
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
- Nejvyšší rychlost omezení
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2006/81C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO IV
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.9
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 84/ 1800
- Za jízdy
- 78
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6100/ 2350/ 2600
- Rozvor [mm]
- 3 600
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 5000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 11990/ 11990
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 4 240/ 4 240
8 000/ 8 000
/
/ - Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 10 R17.5 134 L/ 17.5 X 6.75
10 R17.5 134/132 L [2] / 17.5 X 6.75
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- TECHNOCAR S.R.O., KROMĚŘÍŽ , ČR
- Výrobní číslo karoserie
- 19/6/STT/09
- Barva
- ČERVENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 3 / 3 / 0
- ABS
- ano
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo ORV
- UBJ600512
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Další záznamy
- ŘAZENÍ: MAN
VOZIDLO Z VÝROBY BEZ TAŽNÉHO ZAŘÍZENÍ.
VOZIDLO PLNÍ USTANOVENÍ ZÁKONA Č. 56/2001 SB. S VÝJIMKAMI: - VOZIDLO NENÍ VYBAVENO BOČNÍM OCHRANNÝM ZAŘÍZENÍM DLE ES 73.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – web si VIN nenechá předvyplnit, zkopírujte si ho: WMAN05ZZX9Y229887
- Zjištění pojistitele vozidla – Česká kancelář pojistitelů externí – formulář je určen hlavně poškozeným při dopravní nehodě; zadejte do něj VIN.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail, až se konec platnosti STK přiblíží na 30 dní, a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.