MAN FE 310A

  • 2001
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 11967 cm³
  • 228 kW ≈ 310 k

VINWMAT31ZZZ1M320711

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 9:01 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WMAT31ZZZ1M320711

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Francouzská republika). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2001. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MAN
Model
FE 310A
Typ
/ T31PN5K
Datum 1. registrace
22. 5. 2001
Datum 1. registrace v ČR
25. 3. 2022
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
11967 cm³
Výkon
228 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Vlastník: ZPL s.r.o. (IČO 02429331) od 25. 3. 2022
  • Provozovatel: ZPL s.r.o. (IČO 02429331) od 25. 3. 2022
Technická prohlídka
STK platná
platnost do 27. 2. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
430 313 km
při prohlídce 27. 2. 2026
1
Vlastník v registru
ZPL s.r.o.
od 25. 3. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
22. 5. 2001 První registrace Registr silničních vozidel
25. 3. 2022 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
25. 3. 2022 Nový vlastník a provozovatel ZPL s.r.o. (IČO 02429331) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

380 000400 000420 000440 000 2023202420252026 21. 2. 2022: 385 267 km22. 2. 2022: 385 287 km24. 2. 2022: 385 287 km23. 2. 2023: 395 172 km23. 2. 2023: 395 173 km27. 2. 2024: 406 351 km27. 2. 2025: 417 893 km27. 2. 2026: 430 313 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
27. 2. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Pardubice (č. 3622) 430 313 km způsobilé
8 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
27. 2. 2028
27. 2. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Pardubice (č. 3622) 417 893 km způsobilé
8 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
27. 2. 2027
27. 2. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Skuteč (č. 3634) 406 351 km způsobilé
7 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
27. 2. 2025
23. 2. 2023 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) 395 173 km způsobilé
9 lehkých
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
23. 2. 2024
23. 2. 2023 Měření emisí Pardubice (č. 460634) 395 172 km způsobilé bez závad 23. 2. 2024
24. 2. 2022 Před registrací Brno (č. 3710) 385 287 km způsobilé
7 lehkých
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
22. 2. 2023
22. 2. 2022 Před registrací Brno (č. 3710) 385 287 km způsobilé
7 lehkých
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
22. 2. 2023
21. 2. 2022 Měření emisí Brno (č. 470285) 385 267 km způsobilé bez závad 21. 2. 2023

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 2. 2023 · stanice: KULKOVA 946/30, 61400, BRNO - MALOMĚŘICE · protokol CZ-3710-22-02-0570
  3. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 2. 2023 · stanice: KULKOVA 946/30, 61400, BRNO - MALOMĚŘICE · protokol CZ-3710-22-02-0655
  4. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel ZPL s.r.o. (IČO 02429331)
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 2. 2024 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-23-02-1398
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 2. 2025 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-24-02-0961
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 2. 2026 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-25-02-1508
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 2. 2027 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-26-02-1726
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Francouzská republika (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (50)

Identifikace

Tovární značka
MAN
Obchodní označení
FE 310A
Typ
/ T31PN5K
Typ kód
T31PN5K
VIN
WMAT31ZZZ1M320711
PČV
17296433
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BE
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
MAN NFZ. A.G., MNICHOV, SRN
Datum 1. registrace
22. 5. 2001
Datum 1. registrace v ČR
25. 3. 2022
Druh (typ)
09 VOZIDLO S HÁKOVÝM ZDVIHACÍM ZAŘÍZENÍM
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
MAN NFZ. A.G., MNICHOV, SRN
Typ motoru
D 2866LF34
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
228 / 2000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
11967
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 - ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 1999/96A
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
1.3
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1500
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
7500/ 2550/ 3200
Rozvor [mm]
4500
Provozní hmotnost
9325
Hmotnosti zatížení SZ
1000
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
13000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
22000/ 22000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
40000/ 40000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
13 R 22,5 156/150 K/ 9,00 x 22,5
13 R 22,5 156/150 K[2]/ 9,00 x 22,5
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
BENNES JPM, NAUCELLE, FRANCIE
Výrobní číslo karoserie
2001362
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo TP
UM244192
Číslo ORV
UBD499313
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
*N1-N2 - ALTERNATIVNÍ POUŽITÍ PNEU:
9,00 X 22,5 ; 295/80 R 22,5
9,00 X 22,5 ; 305/60 R 22,5
9,00 X 22,5 ; 315/70 R 22,5
9,00 X 22,5 ; 305/70 R 22,5
9,00 X 22,5 ; 385/65 R 22,5
VOZIDLO PLNÍ USTANOVENÍ VYHLÁŠKY MD Č.102/95 SB.VE ZNĚNÍ POZDĚJŠÍCH
ZMĚN A DOPLŇKŮ S VÝJIMKAMI (§/ODST.):
101/2 - VÝROBNÍ ČÍSLO MOTORU JE NA ŠTÍTKU,
101/1,4 - NEVYZNAČENO ČÍSLO TYPOVÉHO SCHVÁLENÍ A HOMOLOGACE DLE EHK.
25.03.2022 DOVOZ F, 1. REGISTRACE V ZAHRANIČÍ 22.05.2001

Další ověření (externí odkazy)