MAN 19.403
- 1998
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 11967 cm³
VINWMAT32P440M245253
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 13:56 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WMAT32P440M245253
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 3 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 1,5 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1998. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- MAN
- Model
- 19.403
- Typ
- MAN 19.403 FLT WMAT3 /
- Rok výroby
- 1998
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1998
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1998
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 11967 cm³
- Výkon
- 0 kW
- Kategorie
- N3 – Tahač
- Stav v registru
- vyřazené z provozu
Aktuálně v registru
- Vlastník: Miroslav Beran (IČO 44220146) od 7. 12. 2006
- Provozovatel: Miroslav Beran (IČO 44220146) od 7. 12. 2006
Obvyklé u modelu ve stáří 16 let (všechny roky výroby): 213–901 tis. km (medián 459 137 km, 57 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 1. 1998 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 16. 2. 1998 | Nový vlastník | S.R.O.,JUNGMANNOVA 34,PRAHA 1 | Registr silničních vozidel |
| 16. 2. 1998 | Nový provozovatel | United Energy, a.s. (IČO 46708197) | Registr silničních vozidel |
| 3. 10. 2006 | Nový provozovatel | MIROSLAV BERAN - AUTODOPRAVA, BÍLÝ ÚJEZD 34, VELEMÍN, LOVOSICE | Registr silničních vozidel |
| 7. 12. 2006 | Nový vlastník | BORSAY a.s. (IČO 00541397) | Registr silničních vozidel |
| 7. 12. 2006 | Nový vlastník a provozovatel | Miroslav Beran (IČO 44220146) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10. 11. 2014 | Opakovaná STK | Ústecký kraj (č. 3505) | 900 873 km | způsobilé | 4 lehké
| 11. 10. 2015 |
| 11. 10. 2014 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3505) | 799 746 km nižší než dříve | dočasně způsobilé | 4 lehké, 5 vážných
| 10. 11. 2014 |
| 11. 10. 2013 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3505) | 888 147 km | způsobilé | 7 lehkých
| 11. 10. 2014 |
| 16. 10. 2012 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3505) | 876 634 km | způsobilé | 6 lehkých
| 16. 10. 2013 |
| 31. 10. 2011 | Opakovaná STK | Ústecký kraj (č. 3505) | 861 500 km | způsobilé | 7 lehkých
| 19. 10. 2012 |
| 19. 10. 2011 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3505) | 861 413 km | dočasně způsobilé | 8 lehkých, 2 vážné
| 18. 11. 2011 |
| 22. 11. 2010 | Opakovaná STK | Ústecký kraj (č. 3505) | 839 923 km | způsobilé | 5 lehkých
| 20. 10. 2011 |
| 20. 10. 2010 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3505) | 837 070 km | dočasně způsobilé | 4 lehké, 2 vážné
| 19. 11. 2010 |
| 20. 10. 2009 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3505) | 832 969 km | způsobilé | 6 lehkých
| 20. 10. 2010 |
| 18. 10. 2008 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3505) | 816 000 km | způsobilé | 5 lehkých
| 18. 10. 2009 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)
-
Nový vlastník S.R.O.,JUNGMANNOVA 34,PRAHA 1Nový provozovatel United Energy, a.s. (IČO 46708197)
-
Konec: vlastník S.R.O.,JUNGMANNOVA 34,PRAHA 1
-
Nový provozovatel MIROSLAV BERAN - AUTODOPRAVA, BÍLÝ ÚJEZD 34, VELEMÍN, LOVOSICE
-
Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE
-
Nový vlastník BORSAY a.s. (IČO 00541397)Nový vlastník a provozovatel Miroslav Beran (IČO 44220146)
-
Konec: vlastník BORSAY a.s. (IČO 00541397)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 10. 2012 · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 10. 2013 · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 10. 2014 · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 10. 11. 2014 · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 10. 2015 · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 3 (MAN 19.403 1998 v ČR obvykle 1,5, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0,4 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 60,8 %
Srovnáváme s 283 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu MAN 19.403
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- TOČNICE
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (53)
Identifikace
- Tovární značka
- MAN
- Obchodní označení
- 19.403
- Typ
- MAN 19.403 FLT WMAT3 /
- VIN
- WMAT32P440M245253
- PČV
- 8232115
- Druh vozidla
- Tahač
- Kategorie vozidla
- N3
- Rok výroby
- 1998
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1998
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1998
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Typ motoru
- D 2866 LF20
- Číslo motoru
- 3768744007B281
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 0 / 0
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 11967
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ .
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 0
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0
Emise a spotřeba
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 0/ 0
- Za jízdy
- 0
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 0/ 0/ 0
- Rozvor [mm]
- 0
- Provozní hmotnost
- 6855
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 0/ 0
/
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 0/ 0
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Objem cisterny
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- /
/
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobní číslo karoserie
- WMAT32P440M245253
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 4 / 2 / 0
- Brzdy provozní
- ne
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ne
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- VYŘAZENO Z PROVOZU
- ZTP
- 2555-015-96
- Číslo TP
- UD803633
- Číslo ORV
- UAE735041
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- DEPOZIT 2-330/2006 DEPOZIT 2-498/2009
- Další záznamy
- Provozní spotřebu paliva stanoví držitel vozidla.
Povolené výjimky z Vyhl.MD č.102/95Sb. (§/odst):
101/2 - výrobní číslo motoru uvedeno na štítku
101/4 - nevyznačena homologace dle EHK
Vozidlo plní ustanovení Z.č.56/2001Sb. ve znění pozdějších zmměn a doplňků.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WMAT32P440M245253
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.