MAN 19.414
- 2001
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 11967 cm³
- 301 kW ≈ 409 k
VINWMAT32ZZZ1M322971
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 10:42 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WMAT32ZZZ1M322971
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,2 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2001. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- MAN
- Model
- 19.414
- Typ
- MAN 19.414 FLT WMA /
- Rok výroby
- 2001
- Datum 1. registrace
- 2. 4. 2001
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 4. 2001
- Barva
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 11967 cm³
- Výkon
- 301 kW
- Kategorie
- N3 – TAHAČ NÁVĚSŮ
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: PROMUS KATOWICE - organizační složka (IČO 18623581) od 15. 11. 2007
- Provozovatel: PROMUS KATOWICE - organizační složka (IČO 18623581) od 15. 11. 2007
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2. 4. 2001 | První registrace | Karel Tomášek (IČO 48985465) | Registr silničních vozidel |
| 14. 2. 2002 | Nový vlastník | ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) | Registr silničních vozidel |
| 14. 2. 2002 | Nový provozovatel | JZ-TopStav s.r.o. (IČO 25952862) | Registr silničních vozidel |
| 23. 8. 2005 | Nový vlastník | UNILEASING a.s. (IČO 25205552) | Registr silničních vozidel |
| 12. 11. 2007 | Nový provozovatel | Merganc Těžba Dřeva s.r.o. (IČO 26000491) | Registr silničních vozidel |
| 15. 11. 2007 | Nový vlastník a provozovatel | PROMUS KATOWICE - organizační složka (IČO 18623581) | Registr silničních vozidel |
| 15. 11. 2007 | Nový vlastník | Raiffeisen - Leasing, s.r.o. | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 14. 5. 2026 | Pravidelná STK | Kosmonosy (č. 3218) | 839 868 km | způsobilé | 3 lehké
| 14. 5. 2027 |
| 14. 5. 2025 | Pravidelná STK | Kosmonosy (č. 3218) | 832 375 km | způsobilé | 3 lehké
| 14. 5. 2026 |
| 28. 2. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Kosmonosy (č. 3218) | 830 038 km | způsobilé | 3 lehké
| 28. 2. 2026 |
| 22. 2. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Kosmonosy (č. 3218) | 824 179 km | způsobilé | 7 lehkých
| 22. 2. 2025 |
| 7. 2. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Kosmonosy (č. 3218) | 820 208 km | způsobilé | 9 lehkých
| 7. 2. 2024 |
| 26. 1. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Kosmonosy (č. 3218) | 818 169 km | způsobilé | 6 lehkých
| 26. 1. 2023 |
| 21. 1. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Kosmonosy (č. 3218) | 813 804 km | způsobilé | 11 lehkých
| 21. 1. 2022 |
| 14. 1. 2019 | Pravidelná STK | Kosmonosy (č. 3218) | 805 066 km | způsobilé | 9 lehkých
| 14. 1. 2020 |
| 14. 1. 2019 | Měření emisí | Mladá Boleslav (č. 520701) | 805 065 km | způsobilé | bez závad | 14. 1. 2020 |
| 19. 1. 2018 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3218) | 792 336 km | způsobilé | 7 lehkých
| 19. 1. 2019 |
| 19. 1. 2018 | Měření emisí | Mladá Boleslav (č. 520701) | 792 333 km | – | bez závad | 19. 1. 2020 |
| 30. 1. 2017 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3218) | 779 550 km | způsobilé | 3 lehké
| 30. 1. 2018 |
| 20. 1. 2016 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3218) | 752 013 km | způsobilé | 8 lehkých
| 20. 1. 2017 |
| 13. 1. 2015 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3218) | 716 116 km | způsobilé | 3 lehké
| 13. 1. 2016 |
| 9. 1. 2014 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3218) | 680 690 km | způsobilé | 5 lehkých
| 9. 1. 2015 |
| 13. 12. 2012 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3218) | 654 151 km | způsobilé | 5 lehkých
| 13. 12. 2013 |
| 7. 12. 2011 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3218) | 633 102 km | způsobilé | 4 lehké
| 7. 12. 2012 |
| 3. 12. 2010 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3218) | 588 169 km | způsobilé | 2 lehké
| 3. 12. 2011 |
| 23. 11. 2009 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3218) | 560 000 km | způsobilé | 3 lehké
| 23. 11. 2010 |
| 21. 11. 2008 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3218) | 520 900 km | způsobilé | 3 lehké
| 21. 11. 2009 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel Karel Tomášek (IČO 48985465)
-
Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)Nový provozovatel JZ-TopStav s.r.o. (IČO 25952862)
-
Konec: vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
-
Nový vlastník UNILEASING a.s. (IČO 25205552)
-
Nový provozovatel Merganc Těžba Dřeva s.r.o. (IČO 26000491)Konec: vlastník UNILEASING a.s. (IČO 25205552)
-
Nový vlastník a provozovatel PROMUS KATOWICE - organizační složka (IČO 18623581)Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o.Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY
-
Konec: vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o.
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 12. 2012 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 12. 2013 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2015 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 1. 2016 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 1. 2017 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 1. 2018 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-17-01-0482
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 1. 2019 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-18-01-0363
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 1. 2020 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-19-01-0280
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 1. 2021 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-20-01-0543
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 1. 2022 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-21-01-0605
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 2. 2023 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-22-02-0163
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 2. 2024 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-23-02-0710
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 2. 2025 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-24-02-1100
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2026 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-25-05-0364
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2027 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-26-05-0392
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 4 (MAN 19.414 2001 v ČR obvykle 2,2, medián 2)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 65 %
Srovnáváme s 157 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu MAN 19.414
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- TOČNICE
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (60)
Identifikace
- Tovární značka
- MAN
- Obchodní označení
- 19.414
- Typ
- MAN 19.414 FLT WMA /
- Varianta
- FLT
- VIN
- WMAT32ZZZ1M322971
- PČV
- 9799959
- Druh vozidla
- TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- MAN, AG, MÜNCHEN, SRN
- Rok výroby
- 2001
- Datum 1. registrace
- 2. 4. 2001
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 4. 2001
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- MAN, AG, MÜNCHEN, SRN
- Typ motoru
- D 2866 LF 20
- Číslo motoru
- D2866LF25
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 301 / 2000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 11967
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0
Emise a spotřeba
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 1.3
- Spotřeba předpis
- ZM
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 86/ 0
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6050/ 2500/ 3100
- Rozvor [mm]
- 3500
- Provozní hmotnost
- 6855
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7100/ 7100
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 35000/ 35000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 42000/ 42000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Objem cisterny
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 295/80 R 22.5 152/148 L/ 22.5 X 9.00
295/80 R 22.5 152/148 L/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- MAN, AG, MÜNCHEN, SRN
- Výrobní číslo karoserie
- WMAT32ZZZ1M322971
- Barva
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TOČNICE 2
- ABS
- ano
- ASR
- ano
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 3420-039-00
- Číslo TP
- UH010463
- Číslo ORV
- UAI129246
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Další záznamy
- Provozní spotřebu paliva stanoví držitel vozidla.
Alternativní pneumatiky: 315/80R22,5 154/150 L Ráfky: 22,5 x 11,75
385/65R22,5 158 L 22,5 x 8,25
295/80R22,5 154/148 L
Vozidlo plní ustanovení vyhlášky MD č. 102/95 Sb. ve znění pozdějších
změn a doplňků s vyjímkami /§/odst./:
101/2 - výrobní číslo motoru je na štítku,
101/1,4 - nevyznačeno číslo typového schválení a homologace dle EHK.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WMAT32ZZZ1M322971
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.