MAN
- 1996
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 12816 cm³
- 338 kW ≈ 460 k
VINWMAT371737W028833
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 20:52 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WMAT371737W028833
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 3× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 10 dnů (18. 6. 2010 až 28. 6. 2010). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1996. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- MAN
- Typ
- MAN . 18.413 FC / 18.413 FC
- Rok výroby
- 1996
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1996
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 7. 2000
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12816 cm³
- Výkon
- 338 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Jaroslav Bečvář (IČO 11344148) od 28. 6. 2010
- Provozovatel: Jaroslav Bečvář (IČO 11344148) od 28. 6. 2010
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 1. 1996 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 4. 7. 2000 | První registrace v ČR | Registr silničních vozidel | |
| 4. 7. 2000 | Nový provozovatel | Karel Reichensdörfer (IČO 60634201) | Registr silničních vozidel |
| 7. 7. 2000 | Nový provozovatel | Vladislav Staněk (IČO 12116408) | Registr silničních vozidel |
| 7. 4. 2004 | Nový vlastník | MB Leasing a.s. v likvidaci (IČO 25131991) | Registr silničních vozidel |
| 7. 4. 2004 | Nový provozovatel | Roman Staněk (IČO 69592918) | Registr silničních vozidel |
| 18. 6. 2010 | Nový vlastník a provozovatel | JAROSLAV BECVÁR REPICE 121 STRAKONICE | Registr silničních vozidel |
| 28. 6. 2010 | Nový vlastník a provozovatel | Jaroslav Bečvář (IČO 11344148) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 9. 12. 2025 | Opakovaná STK | Písek (č. 3318) | 288 112 km | způsobilé | 5 lehkých
| 18. 11. 2026 |
| 18. 11. 2025 | Pravidelná STK | Písek (č. 3318) | 286 268 km | dočasně způsobilé | 6 lehkých, 2 vážné
| 18. 12. 2025 |
| 18. 11. 2025 | Měření emisí | Písek (č. 430519) | 286 267 km | způsobilé | bez závad | 18. 11. 2026 |
| 18. 8. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Písek (č. 3318) | 275 527 km | dočasně způsobilé | 5 lehkých, 6 vážných
| 17. 9. 2025 |
| 10. 10. 2024 | Opakovaná STK | Písek (č. 3318) | 250 292 km | způsobilé | 6 lehkých
| 10. 9. 2025 |
| 10. 9. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Písek (č. 3318) | 245 156 km | dočasně způsobilé | 7 lehkých, 3 vážné
| 10. 10. 2024 |
| 17. 8. 2023 | Opakovaná STK | Písek (č. 3318) | 207 289 km | způsobilé | 5 lehkých
| 19. 7. 2024 |
| 19. 7. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Písek (č. 3318) | 202 105 km | dočasně způsobilé | 5 lehkých, 1 vážná
| 18. 8. 2023 |
| 13. 7. 2022 | Pravidelná STK | Písek (č. 3318) | 170 765 km | způsobilé | 5 lehkých
| 13. 7. 2023 |
| 12. 7. 2022 | Měření emisí | Písek (č. 430519) | 170 533 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 12. 7. 2023 |
| 16. 10. 2021 | Technická silniční kontrola | Plzeň (č. 7703) | 1 155 636 km | způsobilé | bez závad | |
| 21. 7. 2021 | Pravidelná STK | Písek (č. 3318) | 140 677 km | způsobilé | 7 lehkých
| 21. 7. 2022 |
| 21. 7. 2021 | Měření emisí | Písek (č. 430519) | 140 676 km | způsobilé | bez závad | 21. 7. 2023 |
| 21. 10. 2019 | Pravidelná STK | Písek (č. 3318) | 114 220 km | způsobilé | 6 lehkých
| 21. 10. 2020 |
| 21. 10. 2019 | Měření emisí | Písek (č. 430519) | 114 222 km | způsobilé | bez závad | 21. 10. 2020 |
| 4. 10. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Písek (č. 3318) | 91 195 km | způsobilé | 6 lehkých
| 4. 10. 2019 |
| 1. 9. 2017 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 64 581 km | způsobilé | 9 lehkých
| 1. 9. 2018 |
| 26. 8. 2016 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 63 838 km | způsobilé | 11 lehkých
| 26. 8. 2017 |
| 24. 8. 2015 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 63 832 km | způsobilé | 5 lehkých
| 24. 8. 2016 |
| 14. 7. 2014 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 38 119 km nižší než dříve | způsobilé | 9 lehkých
| 14. 7. 2015 |
| 17. 7. 2013 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 130 045 km nižší než dříve | způsobilé | 7 lehkých
| 17. 7. 2014 |
| 10. 7. 2012 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3317) | 988 103 km | způsobilé | 10 lehkých
| 3. 7. 2013 |
| 3. 7. 2012 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3317) | 987 708 km | nezpůsobilé | 10 lehkých, 4 vážné, 2 nebezpečné
| |
| 28. 6. 2011 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 955 562 km | způsobilé | 8 lehkých
| 28. 6. 2012 |
| 17. 6. 2010 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3817) | 800 000 km | způsobilé | 4 lehké
| 17. 6. 2011 |
| 17. 6. 2010 | Evidenční kontrola | Zlínský kraj (č. 3817) | 800 000 km | způsobilé | bez závad | 17. 6. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
První registrace v ČRNový provozovatel Karel Reichensdörfer (IČO 60634201)
-
Nový provozovatel Vladislav Staněk (IČO 12116408)
-
Nový vlastník MB Leasing a.s. v likvidaci (IČO 25131991)Nový provozovatel Roman Staněk (IČO 69592918)
-
Konec: vlastník MB Leasing a.s. v likvidaci (IČO 25131991)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské Meziříčí
-
Nový vlastník a provozovatel JAROSLAV BECVÁR REPICE 121 STRAKONICE
-
Nový vlastník a provozovatel Jaroslav Bečvář (IČO 11344148)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 6. 2012 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: CHLUMANY 100, 384 22, CHLUMANY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 7. 2013 · stanice: CHLUMANY 100, 384 22, CHLUMANY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 7. 2014 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Vyřazení z provozu STRAKONICE
-
Konec vyřazení z provozu STRAKONICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 7. 2015 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Vyřazení z provozu STRAKONICE
-
Konec vyřazení z provozu STRAKONICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 8. 2016 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 8. 2017 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu STRAKONICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 9. 2018 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-17-09-0014
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu STRAKONICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 10. 2019 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-18-10-0047
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu STRAKONICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 10. 2020 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-19-10-0210
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu STRAKONICE
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu STRAKONICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 7. 2022 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-21-07-0189
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Nádražní, 302 28, Plzeň · protokol CZ-7703-21-10-0206
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 7. 2023 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-22-07-0104
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 18. 8. 2023 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-23-07-0148
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 7. 2024 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-23-08-0125
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2024 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-24-09-0067
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 9. 2025 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-24-10-0103
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 17. 9. 2025 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-25-08-0106
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 18. 12. 2025 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-25-11-0156
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 11. 2026 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-25-12-0073
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- NEZÁVISLÉ TOPENÍ
- ZÁVĚS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (59)
Identifikace
- Tovární značka
- MAN
- Typ
- MAN . 18.413 FC / 18.413 FC
- Typ kód
- 18.413 FC
- VIN
- WMAT371737W028833
- PČV
- 9007348
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- MAN NFZ., AG, MNICHOV, SRN
- Rok výroby
- 1996
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1996
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 7. 2000
- Druh (typ)
- CISTERNOVÁ ACM-085
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- MAN NFZ., AG, MNICHOV, SRN
- Typ motoru
- D 2866 LF 28
- Číslo motoru
- 3988113119B281
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 338 / 2000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12816
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 85
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 91/542B
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
- 1,4
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 86/ 650
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 7570/ 2500/ 3089
- Rozvor [mm]
- 3200
- Provozní hmotnost
- 8250
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 26000/ 26000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
7500/ 7500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 18000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 44000/ 44000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/65 R 22.5 160 J/ 11.75 X 22.5
315/80 R 22.5 150/149M/ 9.0 X 22.5
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- MILCOM SERVIS A.S., PRAHA
- Výrobní číslo karoserie
- WMAT371737W028833
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- C50-X ROCKINGER 500 G6
- ABS
- ano
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 3032-183-00
- Číslo TP
- UM499372
- Číslo ORV
- UAH455322
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- 29.11.2010 DOČAS.VYŘAZ.Č.J.758/10. 27.12.2013 dočasné vyř. č.j. 825/2013 31.12.2014 DOČAS.VYŘAZ.ČJ: 817/14 NA MAX.12 MĚS. 29.5.2006 zápis vlastníka zrušen.
- Další záznamy
- *36: 18 000/18 000
*37: 7 500/7 500; 11 500/11 500
*39: 24 000/24 000
*41: 42 000/42 000
*57: MAN
DALŠÍ ZÁZNAMY:
DOSTAVBA MUSÍ BÝT SCHVÁLENÉHO TYPU NEBO JEDNOTLIVĚ SCHVÁLENA.
PROVOZNÍ SPOTŘEBU STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
[ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
* 1: ADR TYP AT; OX; FL; EX/II; EX/III
* 5: 18.413 FK; 18.413 FLC; 18.413 FLK; 18.413 FLLC; 18.413 FLLC/N;
18.413 FLLW
*23: 2;3;4;5;6;7
*24: 2;3;4;5;6;7
*26: 1;2
*32: 4 200; 4 500; 4 800; 5 100; 5 500; 5 900; 6 300; 6 700
*36: 18 000-23 000/18 000
*37: 7 500-9 500/7 500-9 500; 11 500-13 000/11 500
*38: Z 1 000
*39: 8 000-24 000/8 000-24 000
*41: 26 000-42 000/26 000-42 000
*42: TŘÍDA C50-X; TŘÍDA S-ČEP 40MM
*44: DLE PŘEDPISU VÝROBCE
*45: DLE PŘEDPISU VÝROBCE
*56: ANO
*57: AUT]
VOZIDLO PLNÍ USTANOVENÍ ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WMAT371737W028833
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.