MULTICAR M 26 ALD

  • 2002
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2800 cm³
  • 78 kW ≈ 106 k

VINWMU2M26232WG00247

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 1:06 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WMU2M26232WG00247

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 2. 8. 2017. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 118 dnů (2. 8. 2017 až 28. 11. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2002. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MULTICAR
Model
M 26 ALD
Typ
/ M26G
Datum 1. registrace
9. 7. 2002
Datum 1. registrace v ČR
2. 8. 2017
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2800 cm³
Výkon
78 kW
Kategorie
N1 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 6. 10. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
175 410 km
při prohlídce 4. 11. 2025
3
Vlastníků v registru
Rumpold - R Rokycany s.r.o.
od 20. 12. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
9. 7. 2002 První registrace Registr silničních vozidel
2. 8. 2017 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
2. 8. 2017 Nový vlastník a provozovatel Auto SAS s.r.o. (IČO 49679139) Registr silničních vozidel
28. 11. 2017 Nový vlastník Oberbank Leasing spol. s r.o. (IČO 27091325) Registr silničních vozidel
28. 11. 2017 Nový provozovatel Rumpold - R Rokycany s.r.o. (IČO 62619357) Registr silničních vozidel
20. 12. 2022 Nový vlastník Rumpold - R Rokycany s.r.o. (IČO 62619357) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

150 000160 000170 000180 000 202320242025 14. 12. 2022: 152 719 km21. 9. 2023: 158 686 km6. 10. 2025: 174 868 km4. 11. 2025: 175 410 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
4. 11. 2025 Opakovaná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 175 410 km způsobilé 1 lehká 4. 11. 2027
6. 10. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 174 868 km nezpůsobilé 1 lehká, 5 vážné 5. 11. 2025
21. 9. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 158 686 km způsobilé 3 lehké 21. 9. 2025
14. 12. 2022 Evidenční kontrola Rokycany (č. 3423) 152 719 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 7. 2017 · stanice: PODKRUŠNOHORSKÁ 8, 43542, JANOV U LITVÍNOVA · protokol CZ-3520-17-07-0714
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Spolková republika Německo
    Nový vlastník a provozovatel Auto SAS s.r.o. (IČO 49679139)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 8. 2019 · stanice: PODKRUŠNOHORSKÁ 8, 43542, JANOV U LITVÍNOVA
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 11. 2017 · stanice: SOLNICE - JEŠTĚTICE 110, 51601, RYCHNOV NAD KNĚŽNOU · protokol CZ-3631-17-11-0251
  5. Nový vlastník Oberbank Leasing spol. s r.o. (IČO 27091325)
    Nový provozovatel Rumpold - R Rokycany s.r.o. (IČO 62619357)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 8. 2021 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-19-08-0353
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 9. 2023 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-21-09-3713
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PIVOVARSKÁ 146, 33701, ROKYCANY · protokol CZ-3423-22-12-0250
  9. Nový vlastník Rumpold - R Rokycany s.r.o. (IČO 62619357)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 9. 2025 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-23-09-4669
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 5. 11. 2025 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-25-10-1213
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 10. 2027 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-25-11-0541
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
MULTICAR
Obchodní označení
M 26 ALD
Typ
/ M26G
Typ kód
M26G
VIN
WMU2M26232WG00247
PČV
14729067
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
N1
Výrobce vozidla
MSW, WALTERSHAUSEN, SRN
Datum 1. registrace
9. 7. 2002
Datum 1. registrace v ČR
2. 8. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
IVECO, S.P.A., TORINO, ITÁLIE
Typ motoru
8140-23-2585
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
78 / 3600
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2800
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
83R-04C / 91/542 B, 96/1
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ /
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 2700
Za jízdy
76

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4380/ 1590/ 2450
Rozvor [mm]
2110
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
2400
Hmotnosti zatížení SZ
120
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1950/ 1950
2800/ 2800
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
6700/ 6700
Ložná délka
2700
Ložná šířka
1500
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195 R 14 C 106/104 N/ 5.5J X 14 H2
195 R 14 C 106/104 N 2-MONTAŽ/ 5.5J X 14 H2
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
MSW, WALTERSHAUSEN, SRN
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X, ČEP 40 MM
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo TP
UH890204
Číslo ORV
UBF810390
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
103
Další záznamy
Dne 02.08.2017 vozidlo dovezeno ze SRN, první registrace dle TP 09.07.2002.
Alternativní použití pneumatik a ráfků:
5.5J x 14 H2; 185 R14 C 8PR
5.5J x 14 H2; 195 R14C 8PR
10 LB x 15 H2 ET 60; P 275/60 R15
10 LB x 15 H2 ET 60; LT 325/60 R15
Při použití pneumatik na ráfcích 10 LB x 15 H2 ET 60 je zadní náprava
v jednoduché montáži. Další použití a kombinace ráfků a pneu dle návodu k obsluze.
Odnímatelný maják oranžové barvy schválrného provedení, pracovní světlomety
ve výšce 2 287 mm (při použití nástavby).
Tažné zařízení Třída A50-X, WESTFALIA typ: 342067, homologace: e13-00-0387.
Tažné zařízení S 4EP 40 MM, schválení D341.
Na vozidle mohou být namontovány hlavní světlomety ve výšce 2 340 mm (při použití
výměnné nástavby zakrývající hlavní světlomety, např. radlice)
Přední tabulka RZ není umístěna uprostřed, ale na místě k tomu určeném od středu
do pravé strany. Zadní RZ umístěna na levé straně.
Na vozidle mohou být namontovány hromadně schválené výměnné nástavby
uvedené v návodu k obsluze.
Uvedené údaje o rozměrech a hmotnostech jsou údaje bez nástavby.
Údaje o hmotnostech a rozměrech nástaveb jsou uvedeny v návodu k obsluze.
Vozidlo plní ustanovení vyhlášky MD č.102/95 Sb. ve znění pozdějších
změn a doplňků s výjimkami (§/odst.):
33/3 - některé ovladače nejsou opatřeny symbolem funkce a nejsou prosvětleny,
37/4 - při jednoduché montáži kol na zadní nápravě je obtížná kontrola
a úprava tlaku vzduchu v pneumatikách,
40/2 - na vozidle jsou ostré hrany a výčnělky,
43/7 - některé požadavky na pracoviště řidiče nejsou zcela splněny,
45/3 - dveře nelze zajistit zevnitř,
68/3 - obsah nádržky ostřikovače je pouze 1.6 litru.
Rozchod kol: 1 290/1 104-1 126 mm
Vozidlo plní ustanovení zákona č. 56/2001 Sb.
20.11.2017 změna barvy: bílá.

Další ověření (externí odkazy)