MULTICAR M 26
- 1997
- ZELENÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 2800 cm³
- 78 kW ≈ 106 k
VINWMU2M2623VW001036
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 4:37 · https://www.provervozidlo.cz/vin/WMU2M2623VW001036
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1997. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- MULTICAR
- Model
- M 26
- Typ
- / M 26
- Rok výroby
- 1997
- Datum 1. registrace
- 11. 12. 1997
- Datum 1. registrace v ČR
- 15. 10. 2018
- Barva
- ZELENÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 2800 cm³
- Výkon
- 78 kW
- Kategorie
- N1 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Město Železná Ruda (IČO 00256358) od 28. 6. 2021
- Provozovatel: Město Železná Ruda (IČO 00256358) od 28. 6. 2021
Obvyklé u modelu ve stáří 28 let (všechny roky výroby): 70–161 tis. km (medián 130 027 km, 55 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 11. 12. 1997 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 15. 10. 2018 | Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) | Registr silničních vozidel | |
| 15. 10. 2018 | Nový vlastník a provozovatel | LUFRA, s.r.o. (IČO 26131854) | Registr silničních vozidel |
| 28. 6. 2021 | Nový vlastník a provozovatel | Město Železná Ruda (IČO 00256358) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7. 7. 2025 | Opakovaná STK | Klatovy (č. 3406) | 57 382 km | způsobilé | 3 lehké
| 18. 6. 2027 |
| 20. 6. 2025 | Evidenční kontrola | Klatovy (č. 3406) | 57 371 km | způsobilé | bez závad | |
| 18. 6. 2025 | Pravidelná STK | Klatovy (č. 3406) | 57 370 km | dočasně způsobilé | 3 lehké, 4 vážné
| 18. 7. 2025 |
| 21. 11. 2022 | Pravidelná STK | Klatovy (č. 3406) | 54 390 km | způsobilé | 5 lehkých
| 21. 11. 2024 |
| 21. 11. 2022 | Měření emisí | Klatovy (č. 440409) | 54 387 km | způsobilé | bez závad | 21. 11. 2024 |
| 25. 6. 2021 | Evidenční kontrola | Klatovy (č. 3406) | 50 945 km | způsobilé | bez závad | |
| 13. 10. 2020 | Pravidelná STK | Most (č. 3506) | 4 916 km nižší než dříve | způsobilé | 2 lehké
| 13. 10. 2022 |
| 13. 10. 2020 | Měření emisí | Most (č. 550801) | 49 166 km | způsobilé | bez závad | 13. 10. 2022 |
| 6. 10. 2020 | Měření emisí | Most (č. 550801) | 49 141 km | nezpůsobilé | 2 vážné
| |
| 12. 10. 2018 | Před registrací | Vysoké Mýto (č. 3625) | 44 147 km | způsobilé | 7 lehkých
| |
| 11. 10. 2018 | Měření emisí | Vysoké Mýto (č. 461135) | 44 147 km | způsobilé | bez závad | 11. 10. 2020 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: VRACLAVSKÁ 523, 56601, VYSOKÉ MÝTO · protokol CZ-3625-18-10-0455Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 10. 2020
-
První registrace v ČRNový vlastník a provozovatel LUFRA, s.r.o. (IČO 26131854)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 10. 2022 · stanice: BUDOVATELŮ 624, 43401, MOST · protokol CZ-3506-20-10-0586
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DOMAŽLICKÉ PŘEDMĚSTÍ 938, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3406-21-06-1411
-
Nový vlastník a provozovatel Město Železná Ruda (IČO 00256358)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 11. 2024 · stanice: DOMAŽLICKÉ PŘEDMĚSTÍ 938, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3406-22-11-0910
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 18. 7. 2025 · stanice: DOMAŽLICKÉ PŘEDMĚSTÍ 938, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3406-25-06-0953
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DOMAŽLICKÉ PŘEDMĚSTÍ 938, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3406-25-06-1141
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 6. 2027 · stanice: DOMAŽLICKÉ PŘEDMĚSTÍ 938, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3406-25-07-0269
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Záznamy bez uvedeného data
- Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (54)
Identifikace
- Tovární značka
- MULTICAR
- Obchodní označení
- M 26
- Typ
- / M 26
- Typ kód
- M 26
- VIN
- WMU2M2623VW001036
- PČV
- 15439316
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA
- Kategorie vozidla
- N1
- Výrobce vozidla
- MULTICAR, WALTERSHAUSEN, SRN
- Rok výroby
- 1997
- Datum 1. registrace
- 11. 12. 1997
- Datum 1. registrace v ČR
- 15. 10. 2018
- Druh (typ)
- 99
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- IVECO S.P.A., ITÁLIE
- Typ motoru
- 8140-23-2585
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 78 / 3600
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 2800
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -2
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 85
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 91/542 B, 96/1
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 1.27
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/ 2700
- Za jízdy
- 76
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4475/ 1590/ 2370
- Rozvor [mm]
- 1290/1130
- Provozní hmotnost
- 2375
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 3500/ 3500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1800/
2700/
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 3500/ 3500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 7000/ 7000
- Ložná délka
- 2050
- Ložná šířka
- 1500
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 195 R14 C 8 PR/ 5.5 J X 14 H2,
195 R14 C 8 PR [2]/ 5.5 J X 14 H2,
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- MULTICAR, WALTERSHAUSEN, SRN
- Barva
- ZELENÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- ASR
- ne
- Airbag
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo ORV
- UBK421004
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 103
- Doplňkový text na TP
- 15.10.2018 UZAPLACEN EMISTNÍ POPLATEK. VIN obnoven náhradní technologií.
- Další záznamy
- [Alternativní použití:
pneumatik na ráfku
185 R14 C 8 PR 5.5 J x 14 H2
P 275/60 R15 8 LB x 15 H2 ET 60
29 x 12.50 x 15 STG-1 8 LB x 15 H2 ET 60
Při použití pneumatik na ráfcích 8 LB x 15 H2 ET 60 je zadní náprava v jednoduché montáži.
Nejvyšší povolená rychlost se při použití pneumatik 29 x 12.50- 15 STG-1 snižuje na 50 km/h.
Údaje o provozní spotřebě paliva výrobce neuvádí.
Provozní spotřebu paliva stanoví uživatel vozidla po vysledování v provozu.
Na vozidle mohou být namontovány hromadně schválené výměnné nástavby uvedené v návodu k obsluze, příp. nástavby jednotlivě schválené DI Policie ČR.
Vozidlo vybaveno majákem oranžové barvy schváleného typu.
Na výrobním štítku uvedeny hodnoty:
F.1 Největší technicky přípustná / F.2 povolená hmotnost [kg]: 3500,
N Největší technicky přípustná / povolená hmotnostna nápravu [kg] N.1 - 1800; N.2- 2700;
18: Největší technicky přípustná / F.3povolená hmotnost jízdní soupravy[kg]: 7000
Údaje o hmotnostech a rozměrech nástaveb jsou uvedeny v návodu k obsluze.
Vozidlo splňuje ustanovení vyhlášky MD č. 102/95 Sb. ve znění pozdější změny a doplňků s výjimkami (§/odst.):
33/3 - některé ovladače nejsou opatřeny symbolem funkce a nejsou prosvětleny,
37/4 - při jednoduché montáži kol na zadní nápravě je obtížná kontrola a úprava tlaku vzduchu v pneumatikách,
40/2 - na vozidle jsou ostré hrany a výčnělky,
43/7 - některé požadavky na pracoviště řidiče nejsou zcela splněny,
45/3 - dveře nelze zajistit zevnitř,
68/3 - obsah nádržky ostřikovače je pouze 1.6 litru.
*7: dle protokolu STK- 99 - NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB
Dovoz z SRN, datum první registrace 11.12.1997
20.6.2025 VIN obnoven náhradní technologií.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: WMU2M2623VW001036
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.